sunteti deacord cu decizia DOMNULUI PRIMAR? - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Bārlad > Bārlad

View Poll Results: Sunteti de acord cu inchiderea "pietonalului"
da 25 42.37%
nu 34 57.63%
Voters: 59. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-27-2006, 14:39
katja's Avatar
katja katja is offline
Senior Member

salutare. sincera sa fiu mi-a placut ideea domnului primar de a inchide circulatia...ideea e cel putin copiata dar macar..e interesanta...faza e ca a fost pusa in aplicare destul de prost aceasta idee datorita faptului ca nu se poate circulape cai ocolitoare...
daca ar fi dupa mine as inchide circulatia doar intre penny si biblioteca....iar traficul sa poata fi deviat prin piata mare de ex(asta inseamna eliminarea taxei in weekend) si pe drumu ce sper sa fie refacut si asfaltat dintre cladirea e-on si biblioteca...ce duce langa fosta "ciuperca"adica se maresc caile de acces si de evitare a zonei zic eu...
pacat totusi ca ne expunem ideile doar pentru noi...si atat
Old 09-27-2006, 14:46
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default :)))))))

E o prostie sa opresti circulatia pe o artera unde nu circula nici un pieton......
Mai bine sa opreasca de la Primarie pana la coltul Spitalului sa se termine cu fitzele , cu goana prin oras si cu scuterele alea care nu tin cont de nici o regula de circulatie, mult mai placut ar fi ca sa te plimbi sambata si duminica pe strada fara masini de la primarie pana la coltul spitalului, plus ca e si parcul acolo !
bafta
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 14:49
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by ticabd
Inchidere pietonal inseamna deschiderea circulatiei auto
In caresc caz..am voTat GRESIT
Eu DORESC sa se circule!

Last edited by AIWA; 09-27-2006 at 14:50.
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 14:50
ticabd ticabd is offline
Senior Member

E necesara o ruta ocolitoare cu 2 benzi pe sens.Numai acolo se poate face ocolire cu aprobarea Ministerului Transporturilor

Last edited by ticabd; 09-27-2006 at 14:56.
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:09
marina marina is offline
Member

Default nu mi-am adus veciinii?

dupa cum v-am mai spus decizia sa luat referitor la pietonal!si nu am nimic de castigat.DE CE SA NU RECUNOASTEM AVEM UN PRIMAR CARE NU-SI RESPECTA DECIZIILE!
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:10
marina marina is offline
Member

Si Cu Asta Am Spus Tot!
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:11
Oreste's Avatar
Oreste Oreste is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Oreste

AVEM UN PRIMAR CARE NU-SI RESPECTA DECIZIILE! .... si o analfabeta pe forum

Last edited by Oreste; 09-27-2006 at 16:12.
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:22
ners's Avatar
ners ners is offline
Member

Send a message via Yahoo to ners
Exclamation Parerile mele :D

Eu unu sunt de acord cu ideea de pietonal.. mi se pare chiar cool..dar..

Am observat unele "nereguli".. adica...copii se aduna si se agita ca niste molecule in miscare browniana.. total anapoda fiindca daca treci pe acolo cu bicicleta, tre sa fii mereu atent sa nu dai peste cineva.. care merge ca o sfecla in zig zagg... contrasens .. samd..

Coordonare proasta: copii cu mingea se plaseaza exact in mijloc.. ca sa fie siguri ca ii incurca pe aia cu role si bciclete.. samd..

Am vb si cu un nene de la politia comunitara.. "dom'le nu faceti si un mic regulament.." chestii din astea.. dar oamenii.. abia asteptau sa ajunga acasa.. nu de alta da puteau sa arunce si ei o vorba mai sus..

Oricum.. ca si semavoarele.. treaba asta trebuie bibilita... si ar fi bine sa se faca niste reguli.. fiindca nu vrem sa se intample cine stie ce accidente intre copii aia... si apoi...

Oricum.. ideea e buna ..mai trebuie lucrat la rute ocolitoare.. si alte detalii.
Old 09-27-2006, 16:40
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

avand in vedere ca o decizie data de primarie si care este inca nesigura din punct de vedere al aplicabilitatii ei este amplu discutata aici si in alte puncte media , se asemana cu a unui mic REFERENDUM ,eu sunt convins ca in final se va alege varianta optima chiar daca vor mai fi carcotasi si chiar daca unele persoane sunt lezate afacereste !!!
Poll -ul conteaza ,dar exprimarea prin cuvinte aici poate influenta o hotarare a consiliului local spre a merge mai departe cu traficul inchis ,,sau traficul deschis pentru circulatia masinilor (ca sa ma exprim mai bine sa nu fie ambiguitati de exprimare )
Parerea mea este mai sus expusa ,,"sunt de acord cu inchiderea zone centru in momentul in care circulatia deviata se desfasoara in conditii normale ,si nu afecteaza afacerile oamenilor din zona respectiva "
fiindca o deviere de genul asta poate perturba afacerea unui intreprinzator din zona ,mai ales la cei care se axeaza pe traficul pe masini exemplu CROMATIC OIL .Deci mare atentie la hotarari domnilor consilieri !.

Last edited by wxdj; 09-27-2006 at 17:04.
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:43
Ralush's Avatar
Ralush Ralush is offline
Junior Member

Smile MMm...

Eu zic k e bn k s-a blocat strada k am magazin in centru
Cat pentru cei care fac faleza nu cred k le convine
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 16:49
neXus neXus is offline
Member

Send a message via Yahoo to neXus Send a message via Skype™ to neXus

Cea mai proasta idee care putea veni primarului. Pietonalul este rezultatul unor sesiuni intense de brainstorming facute pe WC sau in timp ce-si spala cainele...
Una la mana: pietonalul incurca atat pietonii cat si soferii care vin sa-si faca piata, fie ca sunt locatari, fie ca sunt veniti din satele vecine.
nr.2: cei din alte orase sunt incurcati, drumul dinspre ciuperca devine o fundatura
nr.3: aparent barladenilor nu le mai ajunge trotuarul (de multe ori am vazut trotuarele pline ochi de oameni care se inghesuie sa ajunga la timp de la A la B) ca sa evit evetualele replici, *ACESTA A FOST SARCASM*
Va asigur ca biciclistii se simt foarte bine si in trafic (eu fiind unul, pot recunoaste ca imi place mai mult cu trafic)

In alte orase mai mari (iasi, Sibiu), aceste "pietonale" sunt mai intai gandite sa nu incurce traficul.
A, si copii se pot juca in spatele blocului.
Old 09-27-2006, 17:05
Cristi Cristi is offline
Senior Member

O idee interesanta care cred ca ar trebui sustinuta.Daca barladenii ar fi putin mai inventivi strada restrictionata traficului auto ar putea fi folosita pentru a organiza foarte multe chestii interesante de gen concursuri sportive si actiuni de diverse genuri .Probabil o sa se gandeasca cineva si la asta dar ca orice idee noua (a nu se uita semafoarele) isca pareri pro si contra,dar pana la urma banuiesc ca o sa se obisnuiasca toata lumea pentru ca din cate stiu in foarte multe orase din Romania se poarta aceste ruperi de trafic in sfarsitul de saptamana.Nu trebuie in schimb uitati nici cei care au afaceri pe strada respectiva care din cate am auzit se plang ca au scazut vanzarile...dar exista o vorba romaneasca care spune ca nu poti sa impaci pe toata lumea,tot timpul vor exista nemultumiti.Oricum daca se va permite si o sa intrebam o sa organizam o actiune de genul TCNET SCOATE INTERNETUL IN STRADA unde vom invita pe toti cei care au calculatoare si doresc sa testeze ideea de internet in strada sa ni se alature(numai sa ne ajute vremea).
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 17:27
Ralush's Avatar
Ralush Ralush is offline
Junior Member

Default :))

...mai cristi ce inventiv esti..
...vezi sa nu uiti sa pui reclama aia noua..
si ink ceva...e greu sa cari un pc pana in centruuuuu
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 17:39
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Exista laptop-uri Daca mai ai si unul cu wireless, te-ai scos
Old 09-27-2006, 17:46
uni_uni's Avatar
uni_uni uni_uni is offline
Senior Member

interesanta initiativa!daca se concretizeaza ceva UniDesign se ofere cu niste tricouri ca premii...
Old 09-27-2006, 18:06
ombladon's Avatar
ombladon ombladon is offline
Senior Member

Send a message via AIM to ombladon Send a message via MSN to ombladon Send a message via Yahoo to ombladon Send a message via Skype™ to ombladon

opa , nu inteleg nimic , adica nu am inteles nimic , stranierul ala de ce nu mai are BAN ? a trecut asa repede luna ?
aaaaAA nu`i nimic , cred ca am observat numai eu .

scz de offtopic
Old 09-27-2006, 18:07
reitz reitz is offline
Junior Member

A-si dori pe langa vot sa mai adaug ceva !nu sunt nascut in romania ,nu locuiesc demult in barlad .Locuiesc in spatele hotelului pt. a nu lasa loc de alte suspiciuni .Sincer imi pare nespus de rau ,stiu ca are sa lovesc probabil in parerile altor oameni de aici dar este strigator la cer .Dupa cum vad eu aici in barlad inafara ca sunt soferi foarte slab profesionalizati,mai sunt si oameni incapatinati!in sensul acesta o sa ramana un oras cu un edil dupa cum se spune la noi bate vantul ,cade frunza.Nu nu asa se face lucrurile sa luat o decizie cu semafoarele ?sa le dea drumul oke greu pt oras asta e invatam sa conducem cum trebe iesim in stras ,nu invatam numai iesim.Sa luat decizia cu pietonalul ?ok ne obisnuim!asta e !Numai ca edilul nostra le dau oamenilor cate o bucatica de ceva bun si cand vede ca 2 se certa numai da la nimenia .Asta e!AIN CONCLUZIA SUNT PENTRU PIETONAL .SUNT PENTRU LINISTE!SUNT PENTRU ORDINE SI PT. BUN SIMT!BA MULTUMESC!
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 18:18
RONA06 RONA06 is offline
Junior Member

sunt pentru pietonal!soory gay!pacat ca sa renuntat la ideea aceasta!
Reply With Quote
Old 09-27-2006, 18:29
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Sunt contra pietonalului. Poll-ul e nerelevant pt ca e formulat aiurea si am votat "nu" din greseala(si eu...).
Incurca circulatia(si afacerile din zona) rau de tot. Forteaza soferii sa foloseasca niste drumuri inguste si care devin f. aglomerate. Tot valul asta de modificari a hartii rutiere e de prost gust. De cand s-a intamplat toata tevatura cu sens unic, semafoare si pietonal singura chestie pe care am observat-o eu e ca ajung mult mai greu la destinatie. Stie careva daca s-au diminuat accidentele sau daca a mai crescut nivelul de inteligenta al tinerei generatii care se poate juca in mijlocul strazii?
Old 09-27-2006, 18:36
maxwel maxwel is offline
Junior Member

sunt pro pietonal
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules