Monitorul de Vaslui - Cel mai modest dintre pamânteni: D. V. Marin s-a premiat singur - Page 2 - Bârlad Online Forum
Bârlad Online Forum  

Go Back   Bârlad Online Forum > Generalităţi > Mass-Media > Mini revista presei

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2007, 17:34
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by djlyon
Culmea obscenului si a gretoseniei a fost atinsa duminica trecuta, în cadrul galei organizate de D. V. Marin. Timp de câteva ore, profesorul doctor (Sâmpetrule, cât la suta îti lua dom' "profesor doctor" daca uitai sa pronunti sintagma magica?) s-a lugu-lugu si buci-buci pe scena, în aplauzele (mai mereu) fortate si (uneori) politicoase ale mânutei de spectatori prezenti în frigul pus la dispozitie cu atâta amabilitate de Emil Rascanu, directorul Casei de Cultura. "Clasament pe bune!", "realizat din cinci surse!", a tipat si s-a scuzat de vreo cinspe ori dom' profesor doctor. Cocotat pe scena, ca un kiwi într-o gramada de perje, dom' profesor doctor ne-a explicat ca el a luat premiul I pe merit. Iata o prima mostra de libidou neîntarcat la timp... Daca a fost pe bune, cum tot a trâmbitat, atunci poate ne spune si noua de ce se stia clasamentul dinainte?! La ce bun mascarada deschiderii plicurilor? Cât mister, ce suspans!!! O mizerie. Bravo, Vladut Iorga, desi n-ai prea procedat cum trebuie, ai facut ce trebuia! I-ai servit-o urât, dar meritat. N-o sa facem acum o discutie despre blatul/barterul lui Marin cu unele organuri de presa. Nu se merita. Ce ne inerveaza peste limita suportabilului este teatrul ieftin la care am asistat. Noi stiam ca, atunci când se fac asemenea chestiuni, amfitrionii se exclud din start din orice calcul privitor la atribuirea premiilor. Nu si Marin. Profesor doctor D. V. Marin. Nu trebuia, ca sa arati cât de bun esti, sa premiezi trei sferturi din angajatii tai, pe tine si, în rest, pe aia cu care vrei sa te pui bine sau, dimpotriva, nu vrei sa te pui rau. Sunt jurnalisti seriosi în judetul asta, dar taman pe acestia nu i-am auzit macar mentionati. De premiat, ce sa mai spunem?! În schimb, ia premiu o anumita Timona Balsamus (?!), care nu prea stim ce scrie. De fapt, nici ea, saraca, nu prea stie ce scrie. Si nici sa scrie. Stim, în schimb, ca vreo jumate de an dom' profesor doctor n-o sa mai dea bani pe sampon. Are la Bârlad vreo 80 de kile, cu tot cu balsam. Atentie, blonzeste! Ca nu degeaba au aparut bancurile tematice... În fine, daca topurile au fost realizate pe baza a cinci surse, atunci unde sunt obectivii (de noi n-o sa zicem, ca nu e corect si, mai mult, nu suntem nesimtiti ca altii), unde sunt radiourile care este? Ca este radiouri gârla în judet. Ei bine, nu este. Este doar dom' profesor doctor, cu radioul lui, caruia putem sa îi dam numele fara sa ne temem ca-i facem reclama. Si chiar daca i-am face, tot cu 0,17 ascultatori pe zi ramâne. Apropo, dom' profesor, stiti ce-a spus cineva, în ziua galei, despre porcaria la care a asistat? Si, culmea, omu' nici nu este ziarist. A zis ca, în afara de a te premia singur, culmea contorsionismului mai poate fi atinsa într-un singur fel: pupându-te singur în... Cum ar veni, un fel de sex oral, nu? Iar daca pentru un astfel de gest urât te mai sui si pe scena... cum necum, tot la libidoul necajit al premiatului ajungem. S-a bucurat ca un copil dom'profesor doctor ca a fost comparat, la un moment dat, cu Jderescu, patronul de televiziune din "A fost sau n-a fost?"-ul lui Cornelus. Nu trebuia sa te bucuri, dom' profesor, pentru ca Jderescu ala e un idiot. Un pupa dosuri, un oportunist, un semianalfabet si un pozeor. Fii mai degraba trist, ca asa tre' sa fii când stii cum esti dar nu poti face nimic pentru a te schimba. Asa era Jderescu dupa emisiune. Matale cum esti? Mai bogat, probabil. Ca doar te-ai premiat singur, nu?!
P.S.: Ieri a aparut si "cel mai citit saptamânal". Am citit un kilometru de articol, însirat pe vreo patru pagini, plin de superlative, dar infantil (azi sunt politicos) la capitolul formulare. Concluzia e... pai, nu v-am spus-o deja? D. V. Marin, dom' profesor doctor, e cel mai modest dintre pamânteni, gala - un succes epocal, sala - arhiplina, trustul media al domniei sale are televiziune, radio, ziar etc. (fapt care ne da de înteles ca ar mai avea ceva, da' la secret) iar ofticosii care s-au suparat ca nu au luat premii sunt niste "necunoscuti". Stimati necunoscuti, pauza de borât!

http://www.monitoruldevaslui.ro/news.php?id=4922
Se pare ca in spatele anonimatului multi se dau lei chiar de in viatza de zi cu zi ei latra!
A sosit raspunsul (vezi poza atasata)

Personal ma gindesc cati se vor mai ascunde in masca inocentei si vor continua sa arunce cu pietre! Ca "personal tehnic" nu am sa inteleg niciodata aceasta risipa de energie inutila! Dar e parerea mea cine s-o bage in seama?!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Paunita pe receptie.jpg
Views:	523
Size:	642.6 KB
ID:	1703  
Reply With Quote
Old 02-08-2007, 19:03
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default ptr. zamora...

e vorba de cei ce lucreaza in spatele vocilor........mai ai de invatat.........bafta!
Reply With Quote
Old 02-08-2007, 20:59
zamora's Avatar
zamora zamora is offline
Junior Member

Talking

Quote:
Originally Posted by Jedi
e vorba de cei ce lucreaza in spatele vocilor........mai ai de invatat.........bafta!
aaaaa daaa si tanti Lina a jucat intr-un videoclip
Old 02-09-2007, 10:11
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Poate ne spui si sursa articolului ala AIWA, ca doar stii ca asa e corect
Old 02-09-2007, 14:39
Jedi's Avatar
Jedi Jedi is offline
Senior Member

Default tot ptr zamora.....

da asa e` cu Tanti Lina....... si tu schimbatzi scutecul...
sfarsitul discutiei
Reply With Quote
Old 02-09-2007, 17:00
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by djlyon
Poate ne spui si sursa articolului ala AIWA, ca doar stii ca asa e corect
Atita timp cat nu e ANONIM semnat...sursa articolului e in semnatura

PS
("banuiesc" ca am fotografiat din MERIDIANUL de joi 8*02*2007)

Last edited by AIWA; 02-09-2007 at 17:03.
Reply With Quote
Old 02-10-2007, 08:51
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

ma cam saturasem sa postez singur .... oricum va las pe voi sa va continuati "discutia", sunteti mai in domeniu , dar recomand ca la sfarsit de post sa scrieti si de "partea" cui sunteti ex: (eu sunt pro vest, eu sunt pro est sau eu zamora sunt ambigu) , e doar un exemplu ....
Old 02-10-2007, 19:43
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Bai daca e sa fim PRO ceva ar trebui sa fim PROtv PROfm sau oricum geve gen GENERATIA PRO...spre NEfericirea unora eu sint generatia "cantarea romaniei"
Deranjeaza pe cineva asta?

De fapt continuarea fortata a subiectului...ar duce la acelasi CIRC ieftin vizionat de toata lume!

Last edited by AIWA; 02-10-2007 at 19:44.
Reply With Quote
Old 02-10-2007, 19:56
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

eu vin cu painea ... altii cu circul ...si uite asa ne guvernam viata in cel mai propriu stil Roman (ne mai destindem si noi)
In ceea ce priveste cantarea romaniei, nu ma deranjeaza ca te-ai nascut in perioada respectiva dar sa speram ca nu te comporti ca pe vremea aia, ca atunci nu mai inteleg sensul revolutiei a Pro-ului si a "noului"

PS Care era faza cu "NEfericirea" unora ? aici m-ai pierdut

Last edited by hocus; 02-10-2007 at 20:00.
Reply With Quote
Old 04-26-2007, 19:18
unnene unnene is offline
Junior Member

Default :)

Quote:
Originally Posted by zamora
aaaaa daaa si tanti Lina a jucat intr-un videoclip

Ce surprize poti avea cand google isi intinde antenele peste tot

M-am inscris doar ca sa ii zic lui zamora ca tanti Lina CHIAR a jucat si inca joaca intr-un videoclip.
Reply With Quote
Old 04-26-2007, 19:25
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

"nene" zamora nu cred ca mai este printre noi ... s-a discutat asta pe cand era "Junimea" ....deci e vreme multa de atunci ... daca vrei sa comunici cu zamora recomand spiritismul ... (Zamora Last Activity: 03-12-2007 22:12 )

Last edited by hocus; 04-26-2007 at 19:27.
Reply With Quote
Old 04-29-2007, 12:15
unnene unnene is offline
Junior Member

Bine, cine initiaza sedinta ?
Reply With Quote
Old 04-29-2007, 12:40
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member

incearca la www.mamaomida.com .. sa ai ceva maruntis la tine e o idee buna
Old 01-27-2008, 23:38
djlyon's Avatar
djlyon djlyon is offline
Senior Member

Si a fost si editia a 2-a a galei..
Ce mi-a placut e ca s-a asemanat oarecum cu Globurile de Aur. Daca acolo n-au avut gala, ci doar o conferinta de presa si premiati, aici a fost doar gala fara premiati, ca n-a mai venit nimeni? De ce oare?

Download http://download.b-o.ro/download.php?mode=pro&pro=2533
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules