DJ kerneL @ ElectroPeople - Page 2 - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Muzică

View Poll Results: Cum vi se pare setul prezentat in cadrul emisiunii ElectroPeople
Bun 5 50.00%
Slab 2 20.00%
nu ma pricep/ ma abtin 3 30.00%
Voters: 10. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-21-2008, 12:56
geludanis geludanis is offline
Junior Member

1. Pe 17 octombrie va fi prima petrecere ElectroPeople in Club Premier (si aici chiar pot scrie/spune "CLUB"). kerneL va fi cel care va asigura warm up, deci am avut in vedere si asta. Promit sa nu fie singura in aceasta toamna. Apoi, dimineata la ora 5, petrecerea se muta in Malibu (after).
2. PN-isti = utilizatori care folosesc serviciul PM (private message) al forumului pentru a adresa amenintari. Am primit si eu unul, asa, sa nu para ca AIWA este singurul vizat ).
3. Emisiunea se adreseaza unui public restrans, genurile muzicale abordate in emisiune sunt minimaliste (a se citi corect, nu minimal) ceea ce inseamna ca are un public tinta. Este ascultata si de romanii de peste hotare insa nu asta conteaza, conteaza foarte mult ceea ce vrem sa facem. Am vazut ca se poate, Lucian Barbulescu a tinut publicul pana la ora 4:30, DJ Hans si Toni Ceb au tinut in primavara publicul pana la ora 6:30, Audio Spam a pus castile jos la ora 8:30, deci nu este imposibil.
4. Problema "discoteca X" este una minora. Nu cred ca e asa importanta titulatura unul loc in care mergi sa te distrezi ascultand o muzica (preferata). Din pacate la noi "noul"
ajunge mai greu si este acceptat cu reticienta, asta e, nu trebuie sa ne sperie.
5. Se promoveaza artistii locali dar din alte nise si asta tot din acelasi motiv - publicul tinta. Se pare ca la zilele toamnei se va mai incerca o promovare a acestui gen de petreceri si cred ca e pe drumul bun clubbing-ul local.
Ar mai fi ceva de spus referitor la acest gen de muzica: in tara exista mai multe radiouri cu acoperire destul de mare care promoveaza asa ceva, nu vreau sa para ca emisiunea mea ar fi exclusivista. One FM promoveaza acest gen de petreceri, Vibe FM (fost Deea) de asemeni, Pro FM Dance, probabil mai sunt si alte radiouri locale, nu e ceva unicat ceea ce se doreste in Birlad.

O zi placuta.
Reply With Quote
Reply

Tags
electropeople

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules