"Jaf la Penny Market " - Bārlad Online Forum
Bārlad Online Forum  

Go Back   Bārlad Online Forum > Generalităţi > Mass-Media

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-09-2007, 01:53
Little Biggy's Avatar
Little Biggy Little Biggy is offline
Member

Exclamation "Jaf la Penny Market "

Hy all...am gasit aceasta magnifica stire pe www.barlad-online.ro si m`am gandit ca ar fi frumos sa o "dau mai departe" eu sincer am ramas oleak masca cand l`am vazut ... si am si comentat....(vezi commentu`2) akuma as vrea sa stiu si parerile voastre ! Multumesc Anticipat

http://www.evenimentul.ro/articol/ja...ny-market.html
Reply With Quote
Old 06-12-2007, 10:08
wxdj's Avatar
wxdj wxdj is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to wxdj

o stire ce arata "profesionalism" in randul jurnalistilor !
Reply With Quote
Old 06-12-2007, 14:57
Cristi Cristi is offline
Senior Member

adevarati hoti....sper ca au fost inchisi pe viata....
Reply With Quote
Old 06-12-2007, 19:04
hocus's Avatar
hocus hocus is offline
Senior Member
Nick anterior: NOUTATI

Send a message via Yahoo to hocus Send a message via Skype™ to hocus

e trasa de par de jurnalisti ... dar la 14 respectiv 17 ani nu erau niste copilasi dornici sa pape o ciocolata ci mai posibil niste baieti buni care faceau o proba stiind ca ptr o cutie de ciocolata nimeni nu te baga in puscarie .... lucru care cred ca nu trebuie sa stea chiar asa ... ptr ca domnule cristi e posibil maine sa te lase fara telefon , fara geanta prietenei sau sotiei si cu locul de parcare usor gol ... si asta doar ca sunt niste "pusti" ...daca se intampla toate 3 ai sa ceri inchisoare "pe viata" ...singurul lucru amuzant este zelul domnilor ziaristi (oarecum)

Last edited by hocus; 06-12-2007 at 19:05.
Reply With Quote
Old 06-12-2007, 21:34
Little Biggy's Avatar
Member

Quote:
Originally Posted by hocus
e trasa de par de jurnalisti ... dar la 14 respectiv 17 ani nu erau niste copilasi dornici sa pape o ciocolata ci mai posibil niste baieti buni care faceau o proba stiind ca ptr o cutie de ciocolata nimeni nu te baga in puscarie .... lucru care cred ca nu trebuie sa stea chiar asa ... ptr ca domnule cristi e posibil maine sa te lase fara telefon , fara geanta prietenei sau sotiei si cu locul de parcare usor gol ... si asta doar ca sunt niste "pusti" ...daca se intampla toate 3 ai sa ceri inchisoare "pe viata" ...singurul lucru amuzant este zelul domnilor ziaristi (oarecum)
Ai dreptate...dar eu nu vroiam sa pun in evidenta decat modul in care a fost tratata aceasta stire...mie mi se pare o mare prostie ca intr-un ziar...destul de important (parerea mea) se discuta despre chestii din astea in paginile sale...adica...tu cand citesti un ziar despre ce vrei sa afli ?despre econimie ,politica,etc sau despre 2 copii care au furat o ciocolata ?
Sa nu mai pomenim...de acest "JAF" care ma tot chinuie de cand am citit stirea...mai repet inca o data pana cand o sa inteleaga toata lumea...ca JAF nu inseamna "2 copii care fura o ciocolata " ... asta m-a enervat cel mai mult...nu faptul ca acesti doi "copii" (nu ca as fi eu mai mare) au furat o ciocolata...dar faptul ca pentru o ciocolata tu ajungi in ziar cu un titlu demn de filmele de actiune in care joaca Bruce Willis... este inadmisibil ca aceste "forme de viata inteligente" numite "jurnalisti" sa nu cunoasca intelesul cuvantului JAF...(parerea mea)
Zelul acestor ziaristi este direct proportionat cu prostia de care dau dovada...adica FOARTE MARE !!! sincer cred ca isi fac de ras colegii de breasla...

Last edited by Little Biggy; 06-12-2007 at 21:55.
Reply With Quote
Old 06-13-2007, 13:50
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Pai daca ne uitam cu atentie in presa stai linistit ca se fac greseli destul de mari in foamea dupa stiri!
Ieri era stirea asta bagata pe prima pagina a portalului "barlad on-line":
http://www.adevarulvs.ro/index.php?m...s&id_news=2498
Mai naspa e ca desi evenimentul e real..LOCATIA e in ALT CARTIER...soferul s-a cam panicat si noroc de vecinii mei ce l-au cam fortat sarevina sa duca victima la spital dupa care ...a cam plecat din zona...iar politistii l-au asteptat sa revina la locul faptei cam multisor...etc!

Destul de multe chestii ce denota ca redactorul s-a cam grabit cu trimiterea materialului! Chestii ce le putea afla simplu daca venea numai asa gura casca..la locul faptei si asculta ce spune lumea din zona!

Last edited by AIWA; 06-13-2007 at 13:59.
Reply With Quote
Old 06-20-2007, 22:04
Little Biggy's Avatar
Member

Talking Oooh daa :D

Am o propunere de facut...haidetzi sa deschidem un nou thread...pe care sa`l intitulam "Jurnalistii spun lucruri traznite !" ...eu deja am materiale ...jurnalista cu "Jaful de la Penny Market" a recidivat

Privitzi aceste stiri si incercatzi sa le intelegetzi...eu unul nu am reusit

Primul articol : http://www.evenimentul.ro/articol/bi...e-bancare.html ....mi se pare destul de logic ca un oras in continua dezvoltare cum e Barladul sa aiba un numar mare de sucursale de banci etc. ,in schimb nu inteleg rostul acestui articol (oare in toate orashele s-au scris articole cu numarul bancilor si cum numarul acestora creste spectaculos? nu cred )...lasand la o parte aceasta chestie...ash dori sa va pun o intrebare deoarece in ignoranta mea nu am inteles o fraza :"În zece ani, numărul unităţilor bancare a crescut la cinci şi a ajuns la 17, în prezent." Poate careva sa imi explice ?recunosc ca nu sunt as in matematica sau logica...dar mi se pare ca ceva nu este in regula aici ...sau poate e doar mintea mea care imi face glume de prost gust

Al doilea articol :http://www.evenimentul.ro/articol/ca...-distrusa.html ...din acest magnific articol...as dori sa subliniez :"Este pentru a doua oară cînd această vandalii îşi aleg cabinele drept victime." ...am un lucru sa precizez : "E grele cu limba gramatica !" ...acest lucru nu ar fi asa de grav daca tot articolul ar fi fost compus de catre ea...dar daca observam....3 sferturi din articol consta in raspunsul reprezentantului firmei de transport in comun ...va rog sa tragetzi voi concluzia

P.S. Stalpii si multe ziduri sunt bunuri publice...si daca aceste persoane s-ar da cu capul de stalpi si ziduri...rezultatul ar fi cam acelashi...deoarece cred ca sunt mult mai duri de cap decat putem sa ne imaginam

Astept raspunsuri.... si inca ceva... "tanti jurnalista" : YOU ROCK

Last edited by Little Biggy; 06-20-2007 at 22:09.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules