Bārlad Online Forum - View Single Post - Politia In Actiune!
View Single Post
Old 05-13-2009, 00:11
DrMengele DrMengele is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by hocus View Post
ala mic de la Londra ... acum am vazut ca m-ai lins putin in fund si pe thread-ul asta ... esti cel mai apropiat dobitoc de regina pe care l-am vazut in viata mea...iar prostia la tine nu depaseste viteza regulamentara ...e mereu in sigurantza la tine ...hai bart si mai lasa fundul meu in pace sa se odihnesca, cat nu te bag in seama. (daca oficial nu e bine mutati postul ... sau puteti sa il stergeti dar faceti o copie si trimiteti in mailul/privat tzaranului ala de la Buckingham)
asta e personală, nu mă bag

Revenind la subiect...nu cred ca nu sunt oportune comparațiile īntre civilizația autohtonă și cea "de afară". Eu īncă mai sper să prind timpurile cānd voi gāndi mai pozitiv īn sensul ăsta. Cel mai bun exemplu este ideea afișată public de DJ Neaga, despre care, ca să nu jignesc, este tipic romānească.
Și apropo, īntāmplător fiind foarte aproape de subiect, īn "UK" dacă depășești viteza legală, dacă vorbești la telefonul mobil īn timpul mersului, dacă citești hărțile sau dacă ai alte preocupări decāt condusul, primești pānă la 900 de lire amendă. Dacă ești "from Romania" este necesar să plătești pe loc amenda"cash" sau cu cardul, īn caz contrar ți se imobilizează autovehiculul.
Ca și comparație, la noi primești o amendă pe care dacă nu o plătești, ai foarte mari șanse să se rătăcească sau să se prescrie, dacă nu cumva nu ai contestat-o și ai cāștigat procesul printr-un alt mod specific romānesc (cu martori falși, invocāns excepții de neconstituționalitate, retrăgāndu-se autorizarea radarului, etc) cu bonus afișarea pe forumuri a metodelor de trișare a legii īn speranța ca vor deveni sport național.
Ca să revin la un comentariu de mai sus, prefer sa fac o săptămānă de la Timișoara la Bārlad, numai să ajung la destinație
Reply With Quote

Page generated in 0.02671 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.29 0.47 : 0.47]