Bārlad Online Forum - View Single Post - Ce portabil sa-mi cumpar? Ghid de sfaturi si recomandari
View Single Post
Old 12-31-2006, 15:53
twisted's Avatar
twisted twisted is offline
Senior Member

Aiwa eu am un amilo si sunt sincer foarte multumit de el. insa exista posibilitatea ca ce problema am eu la el sa fie caracteristica la seria amilo si anume ca se incalzeste FOARTE tare si cand zic foarte ma refer ca pot sa prajesc oua pe el la modul cel mai serios.
Recomandarea mea ar fi un Toshiba Satellite din clasa noua fiindca au un bundle de optiuni imens, iar configuratiile sunt mai mult decat bune la preturi decente partea mai nasola din punctul meu de vedere e layout-ul tastaturii cu care efectiv nu reusesc sa ma obisnuiesc si butonez asa ceva la serviciu de-mi sar capacele si in fiecare zi ma incurc in tastatura.
Ar mai fi si un Dell ori un Inspiron din seria 6400 care au display-uri de 15.4, sunt configuratii de top, sunt mai scumpe cei drept decat Toshiba-urile. Design-ul la Inspiroanele alea e si destul de dragut iar layout-ul tastaturii e aproape identic cu tastaturile normale de pc deci nu trebuie foarte mare adaptare. Plus stabilitatea la ele e lucru recunoscut.
Asta ar fi intr-o oarece suma de bani rezonabila, insa ar mai fi Qosmio de la Toshiba si XPS-urile de Dell care la configuratii sunt mult peste medie si sunt intetite cu tot felul de optiuni dar sunt si duble ca pret fata de restul.
Parera mea. Orice ai decide sa-ti iei sa-l folosesti cu placere :P

Page generated in 0.02711 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.31 0.40 : 0.40]