Bārlad Online Forum - View Single Post - Problema tiganeasca in Barlad si nu numai...
View Single Post
Old 11-04-2010, 19:56
Neaga_25's Avatar
Neaga_25 Neaga_25 is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by OhMyGod View Post
Consideri ca ai mai multe drepturi decat un tigan nascut in tara asta ? Doar pentru ca esti alb ? Nu tiganii sunt de vina , ci oamenii .

Cu tine m-am lamurit demult , de pe vremea cand faceai thread-uri cu microcipuri , masoneria si alte prostii , omule AI PROBLEME MARI , rezolvati-le.

Decat sa stai pe scaun si sa critici o intreaga rasa dupa actiunea unor persoane , mai bine implica-te , analizeaza si vezi care e adevarata problema anume ---> EDUCATIA si in special TRADITIILE de cacat pe care tiganii le au.

Pentru fiecare tigan care ucide , talhareste , bate si sunt in bande mafiote , te asigur eu ca sunt de 2 ori mai multi romani .
Problema e mult mai mare , si anume ROMANIA , trebuie schimbate multe lucruri , chiar te miri intr-o tara unde sunt mult mai multe biserici decat scoli?

Esti un om penibil , nu are rost sa-mi pierd timpul schimbandu-ti tie parerea , esti mult prea batran probabil pentru asta .
Din fericire generatia ta va disparea odata si odata .
Amice chiar nu am vrut sa comentez pe subiect desi Jean are dreptate intr-o chestie, insa dupa limbajul tau pe care il folosesti acum probabil ai merita si tu acelasi tratament.

Deci prietene eu personal nu-l cunosc pe Jean insa apreciez ca totusi isi dedica timpul pentru o chestie si tot ce posteaza el aici sunt informatii adunate de omul asta, nu din posterele dupe perete.

Romania trebuie schimbata cu totul ai dreptate aici insa nu consider ca biserica strica ci poate popii. Hai sa iti explic o chestie si sper sa intelegi.

In Grecia si in tarile civilizate unde oamenii au cap pa umerii biserica e prima putere in stat mai presus de guvern si presedinte. Crezi ca daca am face mai multe scoli decat biserici se schimba ceva? NU iti zic eu.

Sincer preferam sa stai in fata monitorului sa dai x sa nu te bagi sau sa zici ce postasi in gand.

Chiar nu stiu care e mai penibil in situatia de fata.

P.S. Jean imi place ce ai scris in postul tau insa lumea este foarte schimbatoare iti recomand sa-ti faci un BLOG acolo cu siguranta vor exista mai multe persoane care sa te aprecieze mai mult.

THE END.

Page generated in 0.02725 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.45 0.33 : 0.32]