Bārlad Online Forum - View Single Post - King of Pop Michael Jackson is dead
View Single Post
Old 09-14-2009, 13:10
OhMyGod OhMyGod is offline
Member

Quote:
Originally Posted by mimi View Post
hai sa nu o luam chiar asa. daca nu intelegi, te rog nu vorbi asa. au am trecut peste asta mai usor. altii s au sinucis, altii inca sufera. sunt oameni si oameni. nu m am inchinat niciodata la el, dar e imposibil sa iubesti un om de atatia ani, si sa nu te doara lipsa lui. N am fost langa el, dar a fost el langa noi prin muzica, texte, dans, mesaje. Nu ma consider fanatica, sau cum vrei sa spui... De fapt, poti spune ce vrei. Pe mine ma doare sufletul. Faptul ca am niste sentimente umane, normale, nu cred ca face din mine altceva decat un simplu om care i admira pe ceilalti din jur. Daca moare un actor din Barlad, te asigur ca la fel o sa sufar. ... Si nu fac zei din ei. Iubesc artistii pentru ca au o constructie anume. Sunt multe de spus... Daca traiam acum 1000 de ani, n ar fi existat Michael Jackson, pentru ca, probabil ca toate se fac la timpul lor. Si, crede-ma, sunt aproape atee. A reusit soacra mea sa ma indeparteze de biserici si religii - cu ideile ei fixe despre religie.Asa ca vine cam ca nuca in perete ce spui tu. MI as dori ca oamenii sa nu mai gandeasca in clisee: a, fan MJ = isteric, nebun, socat, pedofil, etc. ganditi liber si nu mai puneti etichete din start. Daca vrei, te invit sa ne cunoastem, ca sa-ti schimbi gandurile despre mine. ... Daca eram fanatica, acum scriam pe forum de sub 10 m de pamant... Iau in calcul si nebunia ca Michael sa si fi inscenat moartea si sa traiasca bine-merci pe undeva. sa stii ca mi se pare ca sunt un om lucid, rational, si pun in balanta toate posibilitatile si caut rezolvarile toate posibile la o problema.
Daca tie iti moare nu stiu ce cantaret iubit, nu te doare? Daca a murit Adrian Pintea, nu am putut fi om 3 zile. stii de ce? ca eram fanatica!! ...NU? a plans un popor intreg. Erau toti nebuni? NU. A disparut un om care ne a oferit ceva frumos, cat a fost in viata. Pe pintea il iubesc pentru rolul Lui Eminescu, de exemplu. Am crescut cu Iancu JIanu. e parte din viata mea. asa si MIchael... Aveam 13 ani, acum am aproape 30.... Vezi si tu cata vreme i-am dedicat din viata mea. Nici cu sotul meu nu am atata "relatie"...
daca nu intelegi, mergi mai departe... mai sunt si alte teme pe forum... am zis din start ca daca are cineva de blamat si de aruncat cu pietre, sa fie dragut si sa se abtina... stiu ca unii sunt exasperati de moartea lui, de viata lui, de miliardul de fani... mai poate face cineva ce facea el?? eu iti respect randurile, dar vad ca tu nu intelegi esenta, ci alergi la aparente... eu nu pot sa cred ca a murit. nu pot. nu accept. nu exista asa ceva. era prea ZEU pe scena, ca sa poata fi doar OM si sa moara ca oricare, sau sa fie transat la autopsii... Cand un om este genial, nu se poate sa nu ti lipseasca....
mai gandeste-te... stii ce spunea in textele lui? "Inainte de a ma judeca, incearca sa ma iubesti". asa ca, te rog, iubeste-ma, nu ma judeca. Nici pe mine, nici pe altii. accepta ca exista pe planeta o multitudine de oameni cu o multitudine de obiceiuri si pasiuni. Eu sunt scorpion si pasiunea ma caracterizeaza. Asa ca, nu ma pot abtine sa nu iubesc oameni sclipitori in viata asta, sa nu mi i aduc in viata, in suflet, sa ma prefac ca nu i am vazut. ADor oamenii talentati, fie ca este Michael, fie ca e colega de banca, vecinul, soferul, vanzatoarea. Daca are ceva care mie imi place, il admir. ....... asa, fara sa i cer nimic. Ori, in ziua de azi, cand nimeni nu mai iubeste, si cand nimanui nu i mai pasa de fiinta de alaturi - pentru ca e imbracata prost, pt ca nu are studii destule, pentru ca nu e plina de fite, si alte motive absolut stupide - nu ma mira reactia ta si a altora care umplu internetul de mesaje obscene anti-MJ... Crede-ma, eu am plans si cand a murit Ceausescu. Aveam 9 ani parca. Eram copil, nu intelegeam ce se ntampla, dar murise un om. Asta inseamna ca aveam suflet inca de pe atunci. Il adulasem in scoala si mi se parea, probabil, ciudat sa nu mai fie omul ala mare care ne conducea. Nu puteam sti la vremea aia ca a fost un mizerabil care si a batut joc de natia lui...
as mai scrie, dar nu mai am vreme... pup!
Nice , nu ti-am zis sa scrii un eseu despre michael jackson
Deci ce sa inteleg din postul tau :
1. Nu esti fanatica dar ai scris 10 pagini despre el
2. Iti place sa asumi ca toti gandesc lucrurile astea : "fan MJ = isteric, nebun, socat, pedofil, etc. ganditi liber si nu mai puneti etichete din start."
Doar un cocalar ar gandii asa ceva.
Crede-ma , sunt destul de open minded si gandesc rational .
3. "Daca moare un cantaret care imi place sufar" nu , chiar deloc , nu il cunosc , pe scena poti fii un mare cantaret , si in spatele scenei poti fii cel mai mare badaran , nu l-ai cunoscut pe michael jackson .
4. "Inainte de a ma judeca, incearca sa ma iubesti" Ce e , Iisus ? lasand deoparte glumele , nu il urasc , dar nici nu il iubesc , sigur il tratez ca pe orice om .
5. " Eu sunt scorpion si pasiunea ma caracterizeaza. " Deci sa intelg , esti ateu insa inca crezi in horoscop ok ...
In concluzie , sigur a fost un om special , dar get over it !
Omul asta a murit acum multi ani , presa , oamenii l-au omorat , s-a izolat de lume din cauza presei care publica articole false , a incercat sa-si mascheze defectele prin operatii estetice , il inteleg foarte bine prin ce a trecut , dar e si vina familiei ca nu l-au ajutat .
Cat despre inca traieste.. teorii de consipratie exista la greu , chiar zilele astea ma uitam la un filmulet pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=nvRI1VnQAEc sunt 4 parti parca.
Reply With Quote

Page generated in 0.02925 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.73 0.60 : 0.49]