Bârlad Online Forum - View Single Post - “Cartierul romilor”, aproape gata
View Single Post
Old 09-07-2009, 12:42
Neaga_25's Avatar
Neaga_25 Neaga_25 is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by niga4lif3 View Post
poftim discriminare a tiganilor...incet incet barladul ajunge caracalu` sau craiova moldovei! tiganii vor ajunge sa faca legea dupa bunul plac (al cutitului), iar noi romanii vom vom ajunge minoritari in acest orasel.
si asta pentru ca inghitim si acceptam, de teama, actiunile tiganilor! italienii, ungurii au stiut cum sa rezolve aceasta problema. noi romanii suntem prosti, sau prea comozi sa ne impunem punctul de vedere: esti la noi in tara, in oras, faci cum iti zicem noi, daca nu, la revedere!

neaga, nu m-ar deranja sa ajung un nou antonescu, sa le dau foc intr-o groapa comuna pentru ca pur si simplu nu-i mai suport! de ceva timp m-am mutat din barlad, dar sunt la curent cu tot ce se intampla in oras. unde locuiesc in prezent sunt foarte multi tigani, dar nu sufla nici unul in fata cetatenilor albi la piele. si sa-ti zic si de ce: e un orasel predominant bulgaresc, iar oamenii nu stau cu mainile-n san atunci cand un tigan sare gardul! aici tiganii ne saluta pe noi, romanii, bulgarii, si se feresc din calea noastra pe strada, doar sa nu ne deranjeze!

Eu unu tin minte ca pentru diploma de calificare a trebuit sa sustin un proeict despre un nene mare si tare din romania, si primu care mi`a venit la bibilica a fo Maresalul Ioan Victor Antonescu.. Mare om .. Mare ... Ma impresionat mult acest patriot ratacit printre goalntele identitatii nationale, romanu a omorat mai tot ce trebuia sa ne scoata tara din rahat.. in fine asta`i viata multi dintre noi creca o sa ne tiram in alte zone mai calde si fara comunisti si hoti comunisti : TITI - SOLOMON - VICELE PETCU - multa multa sanatate sunteti ce`i mai da treaba, iar am luat cu totii teapa.

Page generated in 0.03095 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.75 0.61 : 0.65]