Bārlad Online Forum - View Single Post - King of Pop Michael Jackson is dead
View Single Post
Old 09-12-2009, 17:55
mimi mimi is offline
Senior Member

pai de "loco" era vorba... doar nu ma duc sa duc cadouri la copiii din Bucuresti. cred ca n am fost destul de explicita, am crezut ca se subintelege ca pentru copiii nostri, de aici, sa facem ceva frumos.... oricat de mic, gestul e binevenit... Ideea doar a plecat de la un email, este emailul de la fan club.... Ei au imprastiat vestea... Noi putem aplica aici...
Mie nu mi pasa de cei care vor sa descurajeze orice initiativa. Fac ce fac nu ca sa primesc aplauze sau vreo statuie, ci doar din placere... Este un lucru bun si frumos sa ajuti, sa fim solidari, sa fim ...buni, altruisti... As vrea sa cred ca nu sunt doar cuvinte.
Ma deranjeaza ca orice ai incerca sa faci, se gasesc repede persoane care sa ti dea la cap, sa taci chitic, sa nu ai idei, dorinte, vise... Nu vorbesc de tine, Aiwa.
Eu as zice: nu trebuie sa asteptam Craciunul ca sa aducem o mica bucurie unor copii... Ar trebui zilnic, sau cand ne facem ordine prin casa si dulapuri, sa ducem la cei care nu au, ceea ce noua nu ne mai trebuie... DAca ar fi si sponsori, ar fi si mai frumos, sa nu ducem "cadouri" doar in campanii electorale si, "de Crăciun, de hram, la Paste"... In fine, poate visez eu aiurea... Macar incerc si sper sa iasa ceva. Oricat de mic... Ma simt obligata sa contribui cu ceva, sa misc un deget, sa incerc. Indiferent daca vom fi doar 5 persoane sau 20 care vor avea placerea de a contribui la o mica bucurie a unor copilasi... Macar ei sa aiba atentia noastra... Suntem rai si egoisti, acesta este adevarul...
PE mine ma incanta ideea fan-clubului de la Bucuresti, asa ca, de ce sa fiu reticenta?...

Visez sa infiintam din nou fan-club Michael Jackson in Barlad... Numai ca fanii nu stiu unde se ascund. Ii gasesc pe siteuri, intamplator... Oricum, cel putin vreo 8 persoane tot mai sunt... Unii viseaza la un flash-mob si in Barlad... Lucruri frumoase, care nu se pot face de unul singur.......

Page generated in 0.02708 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.35 0.37 : 0.40]