Bārlad Online Forum - View Single Post - Politia In Actiune!
View Single Post
Old 05-11-2009, 17:29
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Rar am vazut soferi disciplinati care sa mearga VREODATA doar cu 90 km/h in afara localitatii. Iar o viteza de 117 km/h in afara localitatii mi se pare ceva de gluma. Imi amintesc acum doi ani cand am fost depasit, de o masina ce avea o viteza de parca eu stateam pe loc.
Dar sa revenim la subiect:

Consider ca pana nu se ridica valoarea amenzilor si numarul punctelor luate, atat de mult incat sa iti fie frica sa incalci vreo regula de circulatie, sofeaza toata lumea dupa cum i se falfaie.
Ok cum zici tu insa de la Barlad la Timisoara cu masina respectand toate indicatoarele cu viteza legata pe pariu ca iti trebuie 1 bucata e ziua sa ajungi la destinatie. Ca mai sunt si tineri care au figuri pe ei si vor sa isi etaleze achizitia e una, insa intr`o tara care pretinde a fi " EUROPEANA" de parca pana in 2007 eram "ASIATICA" drumurile si normele legale de viteza sunt la pamant. Cu tot respectu imi face placere ca mai sunt persoane care doresc sa respecte viteza, insa eu nu merg cu 90 inafara orasului nici sa fie coloana lu baselu.. Legile proaste sunt focute pentru a fi incalcate..
Cat despre Mun Barlad cu exceptia pustanilor care fac curse pe Bulevardul Rep seara nu prea am vazut bizoni in trafic datorita semafoarelor, care deasemenea sunt amplasate PROST.

Last edited by DjNEAGA; 05-11-2009 at 17:31.
Reply With Quote

Page generated in 0.02678 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.34 0.42 : 0.48]