Bārlad Online Forum - View Single Post - OMUL sau PARTIDUL ?
View Single Post
Old 11-07-2008, 13:40
DjNEAGA's Avatar
DjNEAGA DjNEAGA is offline
Member

Poi da mai aiwa.
Rosu a fost si pe timpu lu ceasca deci despre el trecutu spune tot , galben pe la noi a fost infintat in 1880 dar nu a focut nimic pana acuma, iar cat despre doctrina din pacate sa schimbat foarte mult e care pe care, la fel ca si constitutia pe care o avem cum avem si partidu asta e luat de la iluministi francezi. Pe timpu ala probabil I.C. Bratianu avea alte conceptzi despre politica si aveau o deviza catusi de cat bunisoara "Prin noi insine" dar acuma sa schimbat "Pentru noi" ( pt alesi ). despre Portocaliu e o corcitura care a aparut dintr`o greseala ... cred ca in astea 4 ani au aratat de ce sunt buni ( NIMIC ).
Asadar cred ca e timpu sa vedem daca verdele e bun de ceva daca nu probabil vom ramane cam cenusi ( in ceatza ).
Cat despre restu nu conteaza ... PC = vrajeala iar UDMR - hai sa sim seriosi ca nu prea ne pica sa ne luam dupa americani sa votam un tip care a trait in Kenya ( Obama ) pentru ca aia din kenya nu cred ca vor pamant american pe cand la noi Marco Bella ar fi in stare sa spuna ca si rusia e pamant Unguresc ...

Asadar ... sa sustinem schimbarea.

Page generated in 0.02613 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.39 0.33 : 0.36]