Bārlad Online Forum - View Single Post - OMUL sau PARTIDUL ?
View Single Post
Old 10-30-2008, 02:07
gpsu gpsu is offline
Junior Member

Acum un domn, Vasile Pintilie vrea votul de senator. PD-L-ist deasemenea.

Alt cibernetician in economie. Familist si el, ne spune cum Barladul este devansat de Vaslui(banuiesc dpdv financiar, sau estetic), fapt care nu prea il percep barladenii ca fiind adevarat, dar rivalitatea cu Vasluiul a prins intotdeauna. Dupa argumentele cum ca sunt oameni de nadejde barladenii si merita o viata mai buna, incearca sa ne explice cum:

- sa se intalneasca cu cetatenii si sa afle problemele cu care se confrunta( acum serios vorbind, dar daca nu stiti pana acum problemele, v-ar interesa dupa ce ati ajunge deputat?? )

- sa promulge legi echitabile care sa stearga diferentele uriase dintre categoriile sociale ( mi se pare mie sau suna a comunism ? hai sa fim toti egali.. prostii cu desteptii, acelasi salar, aceeasi munca...)

- sa militeze pentru agricultura moderna care sa asigure o alimentatie sanatoasa si ieftina pentru toata lumea ( Asta-i chiar tare faza.. nu inteleg.. cum adica moderna ? cum adica ieftina ? sa-i ia pamantul lu Porumboiu si sa se faca ce ? Sa aduca tractoare ? cum sa fie mancarea mai ieftina? noi mancam ce se produce in zona vasluiului ? Se pare ca domnul Pintilie are puterea de a starpi foametea.. si faptul de a milita.. asta poate sa-l faca oricine.. daca ma puneti deputat, militez si eu pentru orice doriti voi.. doar militez.. altii au puterea)

In fine se continua cu niste aberatii care imi depasesc puterea de perceptie a ce vrea sa faca Pintilie.

E o foaie plina.. cu o semnatura copiata..

In concluzie.. P.R.-ul de la PD-L e retardat sau are studii medii..

P.S. : Apropo, nu inteleg ce-i cu semnaturile astea ? E chiar asa greu de semnat 10.000 de foi ? Macar vad ca isi da cineva interesul.. munceste... nu doar o foaie cerata pe care nici nu stiti ce scrie..

Astept cu interes pliantele de la restul partidelor pentru a le comenta..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF4628.jpg
Views:	364
Size:	259.8 KB
ID:	2794  

Page generated in 0.02919 seconds with 10 queries [Server Loads: 0.47 0.47 : 0.43]