Bārlad Online Forum - View Single Post - Opera
Thread: Opera
View Single Post
Old 11-18-2008, 16:20
AIWA's Avatar
AIWA AIWA is offline
Senior Member

Alecu..nu te contrazic ...dar daca e sa privim o privire completa ce ai postat mai sus e ca un post de copil ce spune ca masina asta e mai buna ca e noua!
Asa daca e sa masuram in lungimi de unda (apropo ce unitate de masura este asta? ce simbol are?) era odata un soft ce depasea atunci cam tot ce se putea nescape dar a "murit" suportul si a ramas in urma mult mult mult...bine acum am inteles ca vor sa-l bage la reanimare insa va trebui mult lucrat sa ajunga greii din urma! Apoi IE ce a fost si va ramane mereu un soft raspindit doar ca era impus obligatoriu...dar in rest era o basina cu buguri si gauri mari de securitate....abia ultima versiune ce a copiat partea cu taburile de la Opera se misca vad mai bine! A aparut noua nebunie ce a beneficiat de o promovare in draci numai pentru ca era un produs NONmicromoft asa a ajuns mozila sus rau...acum a aparut asta de la google (crom parca -eu nu l-am testat inca) Si am ajuns de unde am plecat OPERA ce a fost este si va ramane un browser stabil si destul de rapid! Sa nu uitam ca si foarte usor configurabil!
Nici eu nu-l inghiteam pina nu m-a invatat LYON sa-l folosesc acum multi ani in urma si mi-a demonstrat si de ce TREBUIE sa invat sa-l folosesc!
Asa ca ...sa nu generalizam exemplele personale ci doar sa fim oameni!
Fiecare soft e cel mai bun daca stii sa-l "aranjezi" pe gustul tau!

O zi buna!
Reply With Quote

Page generated in 0.02635 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.36 0.29 : 0.30]