Bârlad Online Forum - View Single Post - Ptr dj lyon
Thread: Ptr dj lyon
View Single Post
Old 02-08-2009, 13:30
Adrian's Avatar
Adrian Adrian is offline
Senior Member

Send a message via Yahoo to Adrian
Post Uuf mai Hocus...

Se vede stimate domn, că ai cam îmbătrânit. Dacă îmi permiți, o să te ajut să îți amintești. Acum mult, mult timp..în orasul mirific de sub Tâmpa, ăăă pardon de lângă Cacaina...se afla măre o turlă maare cu un ceas cu cuc. Sau nu, dar ceas avea. Undeva prin turla aia, era bine pitulită una bucată camera AXIS, ce oferea muritorului de rând imagini din mirificul oraș descris mai sus. Acum, însă, restul detaliilor s-au pierdut in negura vremurilor. Unii zic ca acea camera nu mai e ca ar fi furat-o Nică, alții zic că nu au mai fost bani de plătit abonament de internet pentru ea. Cine știe? Mister... Cert e, că dacă acea cameră mai era activă, fiind una din primele din țara asta, era acum difuzata live noaptea pe TVR info cel puțin, cu reclama de cuviință.

Din punctul meu de vedere, acea cameră și-a scos de muuuult timp investiția, mai ales că majoritatea internauților au început să acceseze fostul portal www.barlad-online.ro pentru camera Live si pentru download-ul care atunci era foarte bine pus la punct, cu cele mai noi softuri. Imi amintesc ca mergeam la clienți să îi conectăm la internet și absolut toate softurile le download-am de pe portalul mai sus amintit. De asemenea am fost un mândru când imagini de pe cameră au fost prezentate in știrile Pro Tv de la ora 19.00, cu acel incident, chiar șmecherașii cu motocicleta aia ce s-au făcut praf în fața băncii BCR.

Ei bine, toate acestea sunt istorie acum, iar dacă va aprinde vreo cineva o lumânare pentru acea cameră...trimit și eu bani pentru plata ei.
Over and out...

Last edited by Adrian; 02-08-2009 at 13:55.
Reply With Quote

Page generated in 0.02807 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.15 0.30 : 0.29]