Bārlad Online Forum - View Single Post - Crysis Multiplayer Beta impresii
View Single Post
Old 10-31-2007, 02:18
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80

Au scos un patch care te lasa sa folosesti setarile very high pe o placa directx9.0c(a mea, de exemplu) si in Windows XP. Se pare ca toate bulls*it-urile cum ca trebuie placa dx10, trebuie nashparliul de Vista pentru grafica very high erau platite de nVidia si de Micro$oft, precum si ca ar fi mare lucru un core2duo extreme sau un quad core( sponsor Intel). Trebuie un XP SP2, placa directx9.0c(capabila) si procesor dual core(X2 ruleaza perfect). Diferenta intre C2D @1,6ghz si C2Dextreme@3,2ghz e de 5FPS. Placa video conteaza covarsitor de mult. Memoria e optima la 2GB, 4GB nu aduc nimic.
Multe ra**turi servite pe tava de catre producatorii jocului, la ordinul marilor producatori de SO si hardware, dar ii putem ierta pentru ca jocul e o experienta superba.
Am gasit combinatia perfecta pentru sistemul meu ca fiind shadows si post processing pe mediu, restul very high, la 1024x768. Exista si 2 benchmarkuri in directorul Bin: pt. GPU si pt. CPU. La setarile de mai sus am obtinut 23,76 , respectiv 22,70 cu sistemul din semnatura. La peste 20fps jocul e perfect jucabil, pentru ca nu e f. rapid(nu gen Quake, UT) si in joc am intre 20 si 40FPS, cu grafica superba.
Atasez patchul, cu tot cu instructiuni intr-o arhiva. De retinut ca dupa aplicarea patchului, setarea unei optiuni pe high va insemna setarea ei reala pe very high si pentru cei care descopera ca le e ingenuncheat sistemul exista si un backup.
Attached Files
File Type: zip Crysis_Pack_High_to_VeryHigh__NoFrag_.zip (13.1 KB, 9 views)

Last edited by andrei80; 10-31-2007 at 02:19.
Reply With Quote

Page generated in 0.02792 seconds with 10 queries [Server Loads: 0.58 0.46 : 0.37]