Bārlad Online Forum - View Single Post - CFR-ROMANIA, aventuri intr-un tren de noapte!!!
View Single Post
Old 09-17-2008, 08:35
Alecu Alecu is offline
Member

Am auzit c-au terminat in sfarsit linia aia aintre Birzesti si Buhaiesti (statii aflate intre Vaslui si Iasi). O sa aflu maine cand plec la Iasi.... ma rog.
Ceea ce ai patit tu e chiar foarte light.
Sa circuli de exemplu de la Iasi la Cluj, Aiud sau mai rau... pana la Timisoara cu trenurile de noapte. Desigur iti recomand cu incredere trenul de noapte Brasov-Tecuci-Iasi tren in care pentru ca aveam 2L de cafea la bord am scapat fain caci in rest in celelalte compartimente s-a cam golit .... de bagaje.
Ca sa nu mai spun ca ultima oara cand ma intorceam de la Timisoara am nimerit in compartiment un nene urcat din Cluj care era din Barlad. Si ghici ce? Era un nene putin(mai mult baut) la vreo 50 de ani care ii facea avansuri unei fatuci foarte simpatice din Gālgau (Sat aflat pe drumul national ce leaga Dej de Baia Mare). Pana la Nasaud (statia la care a coborat fatuca) a trebuit sa-l indure pe optimist care de altfel parea foarte serios.
Asa ca vezi tu... nu intotdeauna faptul ca-s aurolaci denota ca-s si lipsiti de civilizatie.
Oricum.... eu de la Bucuresti la Iasi as fi preferat sa merg prin Cluj numai ca sa trec cat mai putin prin zona asta ca altfel sunt oamenii dincolo de Carpati.
E regretabil ce ti s-a intamplat dar in cea mai mare parte nu e vina CFR-ului.

P.S. Si-n Austria doarme controlorul pe trenul de noapte !!!!
Reply With Quote

Page generated in 0.02610 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.49 0.30 : 0.33]