Bārlad Online Forum - View Single Post - CFR-ROMANIA, aventuri intr-un tren de noapte!!!
View Single Post
Old 09-13-2008, 13:02
pianista's Avatar
pianista pianista is offline
Member

Send a message via Yahoo to pianista
Angry CFR-ROMANIA, aventuri intr-un tren de noapte!!!

Ieri noapte am avut parte de o experienta care mi-a dat fiori si care m-a facut sa ma gandesc de doau ori inainte de a ma mai siu in trenul rapid bucuresti-iasi, care pleaca din bucuresti la ora 23 si ajunge in barlad la 3.34. fiind nevoita sa ajung in iasi foarte devreme am ales sa plec cu acest rapid, convinsa de faptul ca sunt in siguranta(nu era prima data cand circulM CU ACEST TREN, DAR TIN SA PRECIZEZ CA CIRCULASEM DIN BUCURESTI si de fiecare data nimeream bine pt ca aveam rezervare) . cu toate ca mai circulasem si cu alte trenuri cum ar fi cel spre bucuresti de 1.18 , nu am crezut ca din barlad spre iasi vor ramane in tren doar...aurolacii! am fost aagasata la propriu de un om beat care mi a facut avansuri si care si a chemat si ajutoare, asta in timp ce controlorul dormea si uitase sa ia si biletele la control1 noroc ca mai erau cativa oameni intr un alt compartiment ramasi din bucuresti ....care mi au oferit gazduire in siguranta in compartimentul lor!!! stau si ma intreb? e asa de periculos sa te sui in aceste trenuri de noapte din alte statii altele decat cele de principale? unde e siguranta noastra cand un bilet de rapid costa foarte mult? de ce l mai platim? sa fim agresati in trenuri pline de alcoolici si aurolaci? iar controlorul de ce e platit? sa doarma in timpul serviciului????

Page generated in 0.02633 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.26 0.23 : 0.29]