Bārlad Online Forum - View Single Post - Crysis Multiplayer Beta impresii
View Single Post
Old 10-04-2007, 09:25
andrei80's Avatar
andrei80 andrei80 is offline
Nick anterior: andreibalaban@yahoo.com

Send a message via Yahoo to andrei80
Default Crysis Multiplayer Beta impresii

Sunt unul din nu foarte multii norocosi care au apucat sa ia o cheie de pe fileplanet pentru Crysis MP Beta si ma gandeam sa impart cateva impresii si pe forumul nostru barladean. Link cu trailere, si cu imagini pt cei care nu stiu despre ce e vorba.

Minimum Requirements
CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Graphics: Nvidia 6600 or ATI X1600 - Shader Model 2.0
RAM: 1GB
HDD: 6GB
Internet: 256k+
Optical Drive: DVD
Software: DX9 with Windows XP / Vista

Recommended Requirements
CPU: Dual-Core CPU (Athlon X2 / Pentium D / Core 2 Duo)
Graphics: Nvidia 7800 or ATI X1800 (SM 3.0)
RAM: 1.5GB+
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upstream)
Optical Drive: DVD
Software: DX9 with Windows XP / Vista

Binenteles, pt cei care vor dx 10 trebuie 8800/hd2900. Beta-ul mai trebuie optimizat pt ca ruleaza la low detail, 1024x768 pe o 7600gt, cu 20-30fps si cu ceva mai multe fps pe sistemul meu(X2 @2500mhz, 2g ddr500, x1950xtx) in 1280x960, pe medium cu cateva high, binenteles fata AA.
Cu toate ca sunt scoase majoritatea elementelor de fizica(vor aparea cica in produsul final, pe la sfarsitul lunii) exista cateva chestii cool(de exemplu, tufisurile si crengile se misca atunci cand treci prin ele, arma se ridica atunci cand te lipesti de un zid, sa nu intre in el, se sparg cauciucurile la masini cand tragi in ele). Grafica arata foarte bine, chiar si pe setari medii, e probabil cam cel mai impresionant joc din acest punct de vedere deocamdata, cu rezerva unei optimizari nu prea bune(ma asteptam sa mearga pe high, dar am slide-show)
Povestea e despre americani vs nord coreeni, care se lupta pe o insula unde exista niste tehnologii extraterestre pe care vor ambele parti sa puna mana.
Gameplayul e antrenant, deocamdata e o singura harta disponibila, imensa, e adevarat, tipul de joc e gen HQ(capturezi obiective-fabrica de prototipuri pt arme/vehicule noi, fabrici generatoare de energie, nu poti castiga daca nu ai capturat mai intai obiectivele si apoi ai distrus baza adversa). Armele le iei ca la CS, dintr-un meniu buy, cu puncte de experienta pe care le acumulezi jucand, armele le poti customiza cu add-on-uri(de exemplu, luneta la pusti). Dupa cum spuneam, exista o multitudine de vehicule pe care le poti conduce iar costumul din dotare are mai multe capacitati, dintre care poti maximiza una pentru o perioada mica de timp(invizibilitate, putere, viteza, scut)
Nu ma asteptam sa fie atat de interesant jocul, mai ales in multiplayer, beta-ul mi-a depasit asteptarile. Abia astept varianta finala, sperand ca o sa aiba elementele de fizica active, optimizarea mai buna si un AI istetz pentru adversari in single

Last edited by andrei80; 10-04-2007 at 09:31.
Reply With Quote

Page generated in 0.02918 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.94 0.52 : 0.49]