Bârlad Online Forum - View Single Post - Stiri despre echipa locala
View Single Post
Old 06-17-2008, 12:50
Maryann Maryann is offline
Senior Member

Default Vine Porumboiu la FC Bârlad?

Vine Porumboiu la FC Bârlad?

De câteva zile, prin Bârlad umblă zvonul că echipa locală de fotbal, FC, ar putea intra sub “aripa” omului de afaceri Adrian Porumboiu. Informatia nu a fost, deocamdată, confirmată de conducerea clubului bârlădean.
Dumitru Tomescu, presedintele FC Bârlad, ne-a declarat: “Nu am auzit de asa ceva. Nu stiu si nu am cunostintă dacă cineva ar fi discutat cu domnul Porumboiu despre asa ceva. Si oricum, este prematur să vorbim despre asa ceva, mai ales că acum suntem în vacantă”.
Ce-i drept, preluarea de către Porumboiu a echipei bârlădene ar reprezenta o variantă cât se poate de convenabilă pentru aceasta. Mai ales că nu se anuntă vremuri prea bune pentru clubul bârlădean. Conducerea primăriei locale a anuntat de curând că nu va mai putea sustine financiar echipa în viitorul sezon competitional. Asta ar însemna că finantarea să rămână doar în grija omului de afaceri Marian Albu, cel care a sustinut si în ultimii ani echipa. Singura veste bună pentru fotbalistii bârlădeni este că municipalitatea intentionează să ofere clubului în administrare Stadionul “Fepa”, cu singura conditie ca echipa să fie mentinută în Liga a III-a. Cum problema terenului e ca si rezolvată, mai rămâne “doar” cea a banilor, care este de altfel si cea mai “spinoasă”. Dacă nu vor fi găsite solutii în timp util, evolutia FC Bârlad în viitorul sezon competitional este pusă sub semnul întrebării.
Reply With Quote

Page generated in 0.02674 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.23 0.29 : 0.31]