Bārlad Online Forum - View Single Post - Teatrul Barladean V.I.P.
View Single Post
Old 10-22-2008, 17:33
thethis's Avatar
thethis thethis is offline
Member

Quote:
Originally Posted by mimi View Post
Nici cei de la teatru n-au observat că s-a scris cu R peste tot, şi voi vă apucaţi de copiat greşit numele autorului!
Plus că interpretarea a fost sub aşteptări, tropăiturile de pe scenă de-a dreptul enervante, eu n-am simţit tensiune, n-am observat decāt că se "toarnă" pe scenă nişte replici ţi cāteva mişcări, textul īn sine, şi atāt.
Eu nu vad chiar asa totul in negru...oricum a fost prima aparitie pe scena a piesei , asa ca se mai pot face unele ajustari.
Poate pentru un ochi avizat si exigent , transpunerea piesei "Casa Bernardei Alba" nu se ridica la cele mai inalte standarde , dar mie , spectator obisnuit , mi-a placut . Daca actritele au reusit sa-mi transmita sentimentele personajelor de pe scena , iar eu din sala am reusit sa le receptionez , e OK. Si mie mi se pare ca au reusit.

Piese de teatru "serioase" , elitiste , fara un pic de comercial , nu cred ca ar avea prea mult succes intr-un oras asa mic ... poate doar cu titlu experimental de doua-trei ori pe an.

PS: cu numele autorului am dat-o in bara! Mea culpa!
Reply With Quote

Page generated in 0.02876 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.28 0.38 : 0.46]