Bārlad Online Forum - View Single Post - invazie rds
Thread: invazie rds
View Single Post
Old 01-13-2006, 09:10
ticabd ticabd is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by dadosh
cu o asemenea conceptie despre clienti si afaceri nu ai sa reusesti niciodata. Ai un exemplu - Romtelecomul .
aaaa...si nu taxa de reconectare ma sperie ...ci schimbatul ISP-ului ... alte gauri , alt cablu, alte setari...etc
Nici nu vreau sa reusesc o afacere de genul asta...In primul rand inseamna o cantitate mare de munca iar satisfactiile sunt mult prea mici in primul rand datorita vesnicei nemultumiri a clientului care este in cautarea ISP-ului ideal si a bonusurilor.
Nu mi se pare corecta migrarea catre ISP-uri care ofera facilitati gen "doua luni gratuit" iar dupa expirarea termenului respectiv se solicita reconectarea la vechiul ISP.Din punctul de vedere al clientului mi se pare OK sa renunti la serviciile unui ISP care nu iti furnizeaza ceea ce este in contract dar de bun simt ar fi sa mergi la alt furnizor nu sa revii si eventual sa mai si strigi ca ceilalti nu sunt buni de nimic.Iar firma unde lucrez imi arata zilnic astfel de situatii desi altadata....Important este ca ne stim locul fiecare ISP si sa nu incercam sa ne dam ceea ce nu suntem!
Reply With Quote

Page generated in 0.02753 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.39 0.29 : 0.32]