Bārlad Online Forum - View Single Post - Primul contact cu RDS/RCS
View Single Post
Old 11-09-2005, 16:31
MAYDAY's Avatar
MAYDAY MAYDAY is offline
Senior Member

Quote:
Originally Posted by gamer555
eu stau in bucuresti si am cablu de la rcs de 4 ani si net de un an rds. overall sunt multumit, desi in perioada asta mi-a picat netul de vreo 2 ori si am avut multe de discutat cu "suportul tehnic". probabil ca serviciile o sa fie mai slabe in tara (deci si in barlad) dar oricum nu cred sa se compare cu concurenta locala. practic in a alege intre net de la rds si net de la rex sau tcnet e echivalent cu a alege aici in bucuresti intre rds si retele de bloc (care oricum sunt mult mai mari decat rex/tcnet)
avantaje ar fi ipul real, o oarecare garantie a serviciilor
dezavantaje - limitari la viteza in functie de abonament, lipsa retelei locale (daca se va face ca aici prin modem pe cablu tv)

*am exemplul fratelui meu care are net de la rex de un an si fiind mai spre "capatul" retelei are probleme mari cu loss-uri si intreruperi neasteptate.
Vorbesti fara sa fii in cunostinta de cauza. Ii recomand fratelui tau sa incercce TC-NET. Asa o sa poata face comparatia cu ce va oferi RDS.

Page generated in 0.02599 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.18 0.37 : 0.47]