Bârlad Online Forum - View Single Post - FC Vaslui e si echipa noastra!
View Single Post
Old 03-24-2008, 16:47
Alecu Alecu is offline
Member

Ei si iata ca au venit si momentele cand cele scrise mai sus (inca de anul trecut) au acoperire si in clasamentul actual al ligii I. Cu toate ca-mi doresc teribil ca vasluiul sa piarda cu Steaua in meciul urmator de sambata, nu pot remarca faptul ca FC Vaslui este intr-adevar la ora actuala una din echipele redutabile ale primului esalon fotbalistic romanesc. 6 puncte cu dinamo si un neverosibil 3-0 administrat echipei Poli Stiinta Timisoara sunt doar ultimele dintre marile realizari ale Vasluiului din acest sezon.
In ciuda infrangerii mai categorice decat o arata scorul (1-2) de la Craiova, Vasluiul ramane o echipa cu pretentii si sanse reale la a aprinde un loc de cupa UEFA.
Acum revenind un pic cu picioarele pe pamant, eu apreciez gestul galeriei vasluiene insa daca nu era Porumboiu, FC Vaslui ar fi ramas tot "WC" Vaslui si probabil ca cine stie, am fi jucat cu ei in aceeasi serie a Ligii a III-a. Oameni buni, FC Vaslui nu a ajuns in Liga I cu niciun jucator din acest judet, fapt ce denota clar tendintele actuale ale fotbalului.
Asadar, cred ca echipele bucurestene (steaua, dinamo, [rapid?!]) ar trebui sa aiba credit in fata echipei de mercenari FC Vaslui care probabil are maxim un jucator in teren care chiar se gandeste la oras si la judet, restul jucand pe bani, in vreme ce la cele 2(spre 3) echipe bucurestene sunt minim 3 jucatori la fiecare dintre ele care chiar se gandesc la culorile clubului si se gandesc la intreaga tara atunci cand acced in cupele europene.
Asadar stimabililor, mi se pare absolut normal sa iei pietre in cap in momentul in care te bucuri ca o echipa (pe atunci de mana a doua) a pus piedica stelei in drumul spre titlu.
Galeriile or fi ele prietene insa nu poti urina contra vântului la nesfârsit.

Va salut cu respect si in special pe gamer555 care-si mai aduce aminte ca noi de fapt NU APARTINEM judetului Vaslui. Hai Bârladu' si forzza steaua!
Reply With Quote

Page generated in 0.02844 seconds with 9 queries [Server Loads: 0.31 0.43 : 0.39]