Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Bārlad (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Atentie Amatori De Fast Food (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=1726)

ricky 09-27-2006 16:54

Atentie Amatori De Fast Food

Azi dupa ce m-am intors in Barlad orasul meu natal si frumos, mi-am invitat familia la un fast-food din zona stadionului nu stiu cum ii zice dar e alaturat de IRIS sa mancam o shaorma(mancarea mea preferata).Dupa ce am comandat si am primit cele cerute dupa o perioada buna de asteptari, chestia aia infecta din farfurie nu era nici decum o shaorma.Putea sa fie orice dar shaorma sigur NU.Am chemat ospatarul care a aratat spre bucatar.Bucatarul a dat din umeri.Am vrut sa vb cu patronul dar nu era(norocul lui) ca el are cea mai mare vina ca nu stie sa selecteze personalul.Noroc ca am refuzat si am plecat in alta parte.Dar daca ma punea cel de sus sa manac oare ce se intampla?Vai de capul saracilor oameni care poate sa inghita asemenea gunoaie si resturi de mancare care se reporteaza de pe o zi pe alta.Deci va sfatuiesc sa aveti mare grija ce comandati si mai ales ce bagati in gura.

AIWA 09-27-2006 18:51

Subiectul a mai fost discutat si fara argumente palpabile a degenerat in scandal ca la usa cortului!

Uite-> Fast food cu tiuleie cat freza patronului!

farfui 09-27-2006 23:02

cam naspa, deja incepe sa vorbeasca lumea....

niga4lif3 09-28-2006 17:51

ricky..te cunosti cumva cu ayala??
si eu mam dus acolo si am mancat...si nu doar o data...la inceput a fost bine, dar in momentul in care mi-a cazut ceva nasol (nu neaparat mancarea, modul de a servi, de a vb cu un client, timpul pe care-l astepti pana iti ia comanda, pana iti aduce mancarea, etc etc etc), nu m-am mai adus si nici nu am facut tam-tam mare pe site-uri.
si ca fapt divers, data viitoare nu-ti mai du familia la fast-food ca aici in orasul asta chiar nu gasesti un fast-food adevarat. mai bine du-te in iasi, bucuresti, etc.

pardon, ayalla

ricky 09-29-2006 21:47

Fast Food

Nu vream sa fac mare tam tam pe chestia asta ca oricum nu am platit si nici mancat asa ceva. Daca eram o fire razbunatoare faceam acolo scandal si chemam si protectia consumatorului.Cum sa mananc carne cruda care avea si o culoare putin suspecta ?Despre modul de servire mai ales ca intr-un fast food ar trebui sa nu se fumeze si angajatii sa-si mai taie unghiile si sa-si spele mainile din cand in cand.Nu stiu ce discutii au fost pe tema asta si nici nu prea ma intereseaza dar am vrut sa trag un semnal de alarma pentru altii ca mine care nu cunosc zona sa nu steie 1 ora sa primeasca ceea ce nu o sa manance.Nu stiu cine este AYALA si nu am nici o legatura cu el.Rog adminu sa vada si sa confirme ca eu acum tastez de acasa(plecat din tara).

ticabd 09-30-2006 04:44

OK Ricki
Asa cum s-a zis mai sus discutia a mai fost odata si s-a luat nota

All times are GMT +3. The time now is 11:16.