Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Off-topic (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [OFF-TOPIC] Tricouri personalizate la UNI DESIGN (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=1611)

ombladon 06-23-2006 16:18

eu sunt mai taran UNI ... te rog nu mai creea emotii in jurul tau cu asemenea cuvinte desprinse din eminescu ....

te crezi matur dar nu se vede , pentru ca tii hangul celorlalti ...Stiu ca te simti bine cand altii iti aplauda munca ... dar gresesti foarte mult cand arunci cuvinte nelalocul lor cand ti se arata ca nu totul este roz !

Sunt destui tampiti pe lumea asta ...... putem fi noi trei " eu tu si EL " ...nu mai dau ochii peste cap ca sa citesc bucata in care se spune ca " reclama face calitatea " ceea ce in cele mai multe cazuri reclama sta in mana altora " reclama buna si reclama SI MAI BUNA " down " , vezi sa nu iti tai craca de sub picioare cu atata fericire si dragoste in 20 lei | sau sa te ineci ca UNI (i) la mal , ca doar esti la inceput nu :P

Am vazut , am citit , te`am apreciat . Iti consiliez sa mai iei o bucatica de frana cat mai ai timp pentru ca niciodata nu este niciodata ..

intreaba`l pe sergiu mai multe ... mai exact cu cine te inrolezi in gameszzzz :D

question : asa te`ai bucurat si cand aveam magazinul ?

Ciao bubico :">

uni_uni 06-23-2006 16:30

nu credeam ca o sa ajungem aici ,aiwa...dar esti varza si ma confunzi cu ''cel mai bun prieten al tau'';)
in leg cu ''disperarea financiara'' sunt sigur ca ai o parte de realism in tine si esti constient cat de ambiguu ai fost la faza asta!:)
sa fii sanatos caci dintr-un pct de vedere suntem compatibili...si mai exact...mai bine o lasam balta caci nu meriti mai multa atentie din partea mea!

ombladon 06-23-2006 16:36

ps : Oamenii bolnavi sa stea acasa!

nu se mai merita ..... baeti .... OMUL ESTE UNI(C) ... oricum ideea cu UNI este furata de la UNISON .... plizzz ... hai mai bine sa nu mai facem noduri , legaturi ... ca sunt multe de zis . Parca anul trecut te ocupai cu caramizi .... mi le bagai mie pe gat ( sa ti le cumpar ) whereever ... este un salt .. de la masini la magazin de la caramizi la tricouri .... incepem sa mergem din ce in ce spre bine .

Cred ca cineva aici are mintea pre prea da prea odihnita .

Comme spiddy ?

ombladon 06-23-2006 16:53

Hai big brother ...posteaza ma repede ca ma plictisesc .... ( suntem numai noi 3 pe forum )

Currently Active Users
3 (3 members & 0 guests)
ombladon, uni_uni

uni_uni 06-23-2006 17:03

pfiuu,ce intorsatura nasoala a luat topicul asta!A postat silvercut f relevant pe prima pagina....dar,ma indoiesc ca o sa intelegeti ''trimiterea'':)
ombladon...mai usor cu marijuana in italia pt ca sarbii vand marfa chimica acolo!
ca un remember pt tine (tu zis ca ai pile la patroni in constructii,eu stiut de 2 camioane de tzigla de 45 de mii de euro...tu zis ca ai cu cine sa vorbesti)...desigur eu ''zambit'' dupa ''discutie'' (sper ca limbajul folist se muleaza le puterea ta de intelegere si nu'ti mai pare un limbaj ''eminescian'')
aiwa si ombladon....si altii,va aprob ideile,vi le inteleg,vi le tratez indulgenta si totodata va rog sa facetzi o alta rubrica numita ''mentalitatea si personalitatea lui ''uni'''' si vb acolo cat vretzi despre mine cu toate calitatile si defectele mele,dar ma indoiesc ca o sa fie o rubrica atat de interesanta.Vreau doar sa lasam topicul asta sa se desfasoare asa cum a fost conceput!(nu vreau sa repet):)
ps: cei ca voi ma fac vip si la final voua o sa va para rau caci involuntar contribuit la progresul meu!:)

*scuze pt greselile de rigoare

djlyon 06-23-2006 17:06

uni_uni, exista butonul de "edit" daca vrei sa mai adaugi ceva imediat.

uni_uni 06-23-2006 17:08

am inteles,ms.nu sunt inca familiarizat cu forumuri

ombladon 06-23-2006 23:47

pai daca ai avut tigla de 45 mii , de ce nu esti bogat ?

hai pa pa pa pa topic

ardnaxelA 06-24-2006 01:53

Nu-mi vine sa cred ca in timpurile astea poti fi acuzat ca incerci sa-ti faci reclama.Draguta kent, niciodata nu esti suficient de cunoscut pentru a apela la asta. Pe ce lume traiesti, mami? Recomand tuturor tricourile realizate de razvan-calitate la preturi ce sfideaza orice concurenta. Si pentru unii chiar nu e moft imprimarea tricourilor, chiar aveam nevoie de asa ceva.Bafta, Razvan.Si asteptam sa-ti dezvolti afacerea :).

uni_uni 06-24-2006 10:25

ombladon,prefer decenta si discretia;incerc pe cat posibil sa evit snobismele si sa ma bucur de lucrurile materiale intr-un mod intim.Poate's sarac,poate's bogat...:).Tu esti sigur ca ai ajuns la maturitatea potrivita astfel incat sa distingi una de alta?:)Cand vrei esti baiat istetz,sunt sigur ca o sa intelegi si o sa lasam la o parte ''schimbul asta de replici'' si sa ne amuzam de eventualele posturi ale celor ce'si fac tricouri haioase sau care au idei amuzante!:)

ms ardnaxela.Sunt sigur ca o sa o dezvolt si aici si in exterior prin intermediul site-ului de comenzi on line www.unidesign.lx.ro .Lasand la o parte anumite pareri ''diferite'',care sunt f normale de altfel...:), sunt sigur ca exista oameni care stiu sa aprecieze un lucru de calitate!

ombladon 06-24-2006 11:41

ok .. o sa ne amuzam >:D<

uni_uni 06-24-2006 12:01

asa,oamenii sunt mai frumosi cand zambesc!:)

uni_uni 06-25-2006 13:12

e gata si site-ul www.unidesign.lx.ro

farfui 06-25-2006 13:15

Quote:

Pentru ca tu sa beneficiezi de cea mai buna oferta de preturi, costurile comenzi vor fi stabilite prin eMail, in fucntie de detaliile discutate. Iti garantam cel mai avantajos raport pret - calitate!
daca si tricourile sunt la fel...

uni_uni 06-25-2006 13:25

eii,farfui...s-a grabit un pic,se mai intampla sa mai greseasca!Uite de aia esti tu folositor cateodata.Ms!:)Si oricum tu facand parte dintre clienti stii cum sunt serviciile mele plus faptul ca te mai plimbi pe la iasi etc....preferam o parere sincera nu cautare de greseli pe site!:)

Kent 06-28-2006 18:51

da si mie programu` moshule...

Quote:

Originally Posted by wxdj
da kent ,,daca te referi la tatuajul meu e adevarat ,,e facut cu program in cod de bare ,,daca te intereseaza program-ul il pun la dipsozitie

da si mie programu` ala.. pls .. vorbeste cu djlyon sa iti dea id`ul meu .. sa vd .. sa mi`l dai pe mess .. sau sa`mi zici de unde sa il iau .. apropo .. nu am putut sa rasp .. k mi`a dat ban djlyon ;))
da` am scapat .. asa ca`s .. "beac" :D

Kent 06-28-2006 18:54

tu de unde ai aparut?!?

Quote:

Originally Posted by ardnaxelA
Nu-mi vine sa cred ca in timpurile astea poti fi acuzat ca incerci sa-ti faci reclama.Draguta kent, niciodata nu esti suficient de cunoscut pentru a apela la asta. Pe ce lume traiesti, mami? Recomand tuturor tricourile realizate de razvan-calitate la preturi ce sfideaza orice concurenta. Si pentru unii chiar nu e moft imprimarea tricourilor, chiar aveam nevoie de asa ceva.Bafta, Razvan.Si asteptam sa-ti dezvolti afacerea :).

am o intrebare .. tu de un` ai aparut?!? nu de alta.. da` sa iti zic o kestie ... lasa`ne ... cu cat te`a platit sa ii faci reclama?!?! sau .. oare e acelasi ip de pe care s` postat?!? hai ma.. lasati`ma ....

pending 06-29-2006 09:54

Uni la siteul tau nu cumva in dreapta drebuia sa fie "STIRI" in loc de » Stiti « ?!? .. poate gresesc eu :) .. oricum .. e prea frumos siteul pt fatza ta .. adik daca`i facut d tine :)))
Si inca ceva .. explica si mie knd ai lansat tu siteul "lx.ro" ? .. cel putzin asa se precizeaza la tine .. "lx.ro a fost lansat. Dupa ceva intarzieri, site-ul este gata si functional. Ca si aceasta afacere, site-ul este original, unic, nu am folosit niciun template. ..."
Altceva .. ai incercat sa creezi un site 100% romanesc ?.. adik te`ai luat dupa domnul "Prutianu" ? .. in loc de "click" ai scris "clic" ..
Next .. citeste si tu asta si zii ce intelegi "fa-ti un cont, in dreapta pe lateral ai casuta 'login' si dedesupt 'sau fa-ti un cont', apasa pe 'fa-ti un cont', completeaza formularul, confirma-ti adresa de mail si logheaza-te" .. Si wtf inseamna "dedesupt" ? .. te gandeai tu la altceva cu "supt" .. dar pana mea .. cam nasol .. multe greseli .. ne dezamagesti .. chiar asa ?..
Parerea mea despre uniblabla.lx.ro ? .. chiar e nevoie sa o zic ?

Kent 06-29-2006 10:01

no` l`ai ars pe uni ;))

Quote:

Originally Posted by pending
Uni la siteul tau nu cumva in dreapta drebuia sa fie "STIRI" in loc de » Stiti « ?!? .. poate gresesc eu :) .. oricum .. e prea frumos siteul pt fatza ta .. adik daca`i facut d tine :)))
Si inca ceva .. explica si mie knd ai lansat tu siteul "lx.ro" ? .. cel putzin asa se precizeaza la tine .. "lx.ro a fost lansat. Dupa ceva intarzieri, site-ul este gata si functional. Ca si aceasta afacere, site-ul este original, unic, nu am folosit niciun template. ..."
Altceva .. ai incercat sa creezi un site 100% romanesc ?.. adik te`ai luat dupa domnul "Prutianu" ? .. in loc de "click" ai scris "clic" ..
Next .. citeste si tu asta si zii ce intelegi "fa-ti un cont, in dreapta pe lateral ai casuta 'login' si dedesupt 'sau fa-ti un cont', apasa pe 'fa-ti un cont', completeaza formularul, confirma-ti adresa de mail si logheaza-te" .. Si wtf inseamna "dedesupt" ? .. te gandeai tu la altceva cu "supt" .. dar pana mea .. cam nasol .. multe greseli .. ne dezamagesti .. chiar asa ?..
Parerea mea despre uniblabla.lx.ro ? .. chiar e nevoie sa o zic ?

uite inca o persoana care spune lucrurilor in fatza.. si eu care ma gandeam ca`s singuru` ;)) sa treiesti pending ... si ... la mai multe postari de astea.. ca mi`s pe plac ;) si .. ai dreptate aici la faza cu lx`u` .ro traiasca`tz`ar site`u .. si dupe aiai sa tzi`l bagi undeva "uni-c"`ule

pending 06-29-2006 10:03

Am vrut sa fiu cat mai obiectiv .. deoarece il vad pe uni ca tot se afirma cu afacerea lui .. ii zic "bravo" .. insa daca facea ceva de calitate facea si un site bun .. fara greseli penibile d`astea ..

Kent 06-29-2006 10:06

"apoi de .. n`a invatzat toata lumea carte ca dumneata"

Quote:

Originally Posted by pending
Am vrut sa fiu cat mai obiectiv .. deoarece il vad pe uni ca tot se afirma cu afacerea lui .. ii zic "bravo" .. insa daca facea ceva de calitate facea si un site bun .. fara greseli penibile d`astea ..

cu toate ca se lauda ca stie.. nu stie nik .. ata ete ..ai o afacere!??! vrei sa iti faci un site bun!??! investeste niste bani, ia-ti un domeniu.. fa-ti site`ul in php,html, flash .. sau in "ce vrea muskii tai" .. dar ... "fii original.. fii uni-c" .... daca tot o arzi cu freza`n oki ..

uni_uni 06-29-2006 10:16

ok,site-ul nu e facut de mine intrucat nu ma pricep
e posibil sa aiba mai multe greseli poate voluntare, poate involuntare iar scopul acestora e sa detecteze lumea celor concentrati pe aparent si detalii offtopic.
site-ul e creat pt menirea lui practiva si nu pt a impresiona liric,oratoric....teoretic....
oricum,orice observatii care conteaza sunt binevenite asa ca le asteptam cu placere....:)
http://www.unidesign.lx.ro/help.php#12

pending 06-29-2006 11:31

uni daca zici ca siteul nu e facut pt a impresiona atunci nush cum dreq de ti-ai deschis firma .. in ziua de azi conteaza mult si chestia asta .. parerea mea .. :) .. si nah .. greselile alea sunt sesizabile si pt cineva care nu se concentreaza prea mult asupra siteului ..

uni_uni 06-29-2006 12:11

pending tu-mi amintesti de stilul ala haios in care un tip plictisit de propia viata si incapabil sa schimbe ceva, merge din crasma in crasma si da calificative , isi spune pareri intr-o maniera de monolog agresiv,egocentrist despre cum trebuia aranjat fiecare tablou,ca ''de ce scrie cu litera mare firma de afara?,ca de ce logo-ul firmei are culoare bej?,ca de ce nu e poza cu el pe peretii restaurantului?,ca de ce spoturile nu sunt destul de rotunzi?,ca de ce nu se asculta rap rusesc?''
iti apreciez atentia:) si alaturi de speranta faptului ca imi intelegi replica te invit sa te alaturi clientilor mei (ca tot insistai o sa-ti fac si o reducere) si atunci sunt sigur ca pt cei ca tine produsul final o sa vorbeasca de la sine despre ce fac,cum fac si de ce fac:);nu-i nimic daca uneori cuvintele nu ajung,astea zapacesc mereu caci trebuiesc trase prin filtrul mintal!
toate cele bune!

farfui 06-29-2006 13:17

offtopic .

"filtru mintal" ? ce dracu e asta ? am cautat cu google si nimic. Dar la o adica, cine e gugal asta....

uni_uni 06-29-2006 13:49

desigur ca offtopic:) :da,din cate am observat unii isi cauta tot pe google...de la prieteni,la iubita ...pana la sosete,munca si alte activitati.Cine zicea ca lumea virtuala nu e asa deschisa si reala?Ce ipocritzi!

NaKeDMaN 06-29-2006 14:10

"Logeaza-te!" exista cuvantul asta in romana ? sau engleza ? pe bune dar exista o regula in web design si aia e ori faci tot site-ul in romana ori in alta limba dar nu combini pe aceasi pagini meniu Home Despre noi Logeaza-te Iesire...pe bune da tre sa faci multe modificari la site.

P.S nu o zic cu rautate, am zis ca sa iti repari greselile si sa nu iti bata mai multi apropo

uni_uni 06-29-2006 14:31

nu-i nici o problema ca sesizati anumite greseli!Va multumesc pt atentia voastra!
am mai scris si repet ....toate ''corectarile'' voastre sunt luate in calcul si vor fi sau poate nu modificate de persoana care a avut amabilitatea sa'mi faca site-ul!Va multumesc!Semnat,Conducerea:)

ardnaxelA 07-03-2006 22:26

Quote:

Originally Posted by Kent
am o intrebare .. tu de un` ai aparut?!? nu de alta.. da` sa iti zic o kestie ... lasa`ne ... cu cat te`a platit sa ii faci reclama?!?! sau .. oare e acelasi ip de pe care s` postat?!? hai ma.. lasati`ma ....

De peste tot. :D Reducerea de pret cand am facut aproape o suta de tricouri se pune? Inseamna ca m-a platit? :noway:

uni_uni 07-04-2006 13:30

ardnaxela.....''adica'lea'' tu ai impresia kk-ent e fraier si nu'si da seama ca tu nu ai cum sa te imbraci cu aproape 100 de tricouri o data?!:) ''hai ma....lasati-l...'':))

uni_uni 07-16-2006 13:50

!NOU! IN CURAND studioul de obiecte personalizate UNIDESIGN are placerea de a va prezenta o noua gama de obiecte personalizate (cani,sapcute etc) si de asemenea datorita reinvestitiei,servicii imbunatatite plus servicii noi de cutter-plotter (texte,logouri decupate foarte exact pe folii speciale...argintii,reflex,fluorescente).Sper pe saptamana viitoare sa pun si poze relevante.:)
numai bine!

Kent 07-17-2006 10:33

hahaha

taranu` tot taran ramane .. taran = uni .. auzi dom`le la el .. "sapcute" unde draq ai invatat romana domnu` uni?!? pare`mi`se ca pe la coltu` blocului ... sau poate la tara.. de unde ai venit tu! Apropo .. abia astept scandalul cu Radio Unison .. e pe vine, asa am inteles :D si ... am auzit k ai de gand sa mori! pe cand?!? k vreau sa dau un party!

Off topic .. ce reclama imi fac! www.FasteXTeam.tk ..... www.FasteXForum.tk .... si ... dchub://FasteX.no-ip.org :))

uni_uni 07-17-2006 10:51

:)nu ma pricep la forumuri insa intreb un admin :''mintea offtopic creaza mesajul offtopic?''
numai bine

AIWA 07-18-2006 01:44

Am incercat sa ma tin de cuvint si sa nu intervin in acest thread in care cu acordul tacit al adminului cineva "informeaza" dar se pare ca bunul simt nu exista! asa ca daca tot ma consideri o prelungire inutila si mai si turni gaz pe foc in alt topic...UNI te anunt ca am stat de vorba cu cel ce acum 8 ani si ceva si ceva a inventat UNIDESIGNul cat si "Fii altfel, fii atent, fii ascultator, fii original,....etc...fii unic (cenzurat)" asta ca sa nu mai spun de tot ce inseamna UNI! E venit din Canada si mai sta cam 10 zile...poate vrei sa mai afli cate ceva "original" de la sursa UNIcitatii!

Vis-a-vis de chestia cenzurata-> exista chiar si o inregistrare cu o voce cunoscuta atit de mine cat si de tine pentru acest slogan!(inregistratea e la studioul lui Dutza si ti-o poate confirma "o ruda" foarte foarte aproape de tine)

Inca o data te rog de data asta aici si nu pe yahoo sa incetezi cu astfel de chestii! Nu e corect ca din amici sa ne uitam urit unu la altul! Dar daca asta doresti anunta-ma sa pot stringe dovezile si vei intelege poate atunci ce inseamna UNI! Dar totusi raman la convingerea ca stau de vorba cu un individ ce are cei 7 anisori de educatie si cunoaste limita unde trebuie sa inceteze gluma!
O seara placuta si numai bine!

PS
REPET: nu ataca aiurea .. nu am nimic cu "afacerea" ta ....e threadul tau de reclama si atita tot!

wxdj 07-18-2006 03:50

hai ca ajunge baietzi ! djlyon pune stop !

uni_uni 07-19-2006 11:01

aiwa,probabil esti obisnuit cu expresia asta ''esti mult si atat'':).....deocamdata ma exprim in legatura cu ceea ce ai scris mai sus,in rest esti presat de propia viata!Daca exista deja ''unidesign'' cu tot ce zici tu acolo....era imposibil sa inregistrez brand-ul la OSIM,nu?Ca si multi altii ca tine....va plictisiti singuri si tristi intr-un coltz social intunecat si cautatzi sa iesiti oarecum in evidenta!Desigur ca nu am nici eu nimic cu tine,nu as avea ce....pe absolut nici un plan!Nu vad o cumunicare constructiva cu tine!
Cat despre yahoo,repet...am trimis prietenilor mei cateva mesaje despre ceea ce fac,nu tie.....!!!retine!!!prietenilor mei!De tine nu stiam ca'mi esti in lista!Dar s-a rezolvat!;)
Numai bine!

farfui 07-19-2006 12:20

...nu pot fi inregistrate marcile care contin, fara consimtamintul titularului, imaginea sau numele patronimic al unei persoane care se bucura de renume in România.

De asemenea...exista un refuz daca ceea ce vrei tu sa inregistrezi este identica cu o marca anterioara, iar produsele sau serviciile pentru care inregistrarea marcii a fost ceruta sint identice cu cele pentru care marca anterioara este protejata sau
2.)este identica cu o marca anterioara si este destinata a fi aplicata unor produse sau servicii similare, cu cele pentru care marca anterioara este protejata, daca exista un risc de confuzie pentru public;

3.) este similara cu o marca anterioara si este destinata a fi aplicata unor produse sau servicii identice sau similare, daca exista un risc de confuzie pentru public, incluzând si riscul de asociere cu marca anterioara;

uni , inca nu ai trecut de stadiul in care argumentezi facand referire la greutate, grad de scolarizare, apartenta sociala sau nume ?

daca lumea e finuta si te tolereaza, asta nu inseamna ca nu exista totusi un pahar care se umple la un moment dat

uni_uni 07-19-2006 13:20

farfui,in textele tale de mai sus exista multe probabilitati:) ''daca,daca...''
despre ''replicile mele'':),imi asum intrutotul responsabilitatea lor si ca un raspuns la ''uni , inca nu ai trecut de stadiul in care argumentezi facand referire la greutate, grad de scolarizare, apartenta sociala sau nume ?'' iti pot spune ca's fan Johnny Raducanu.Ei,si BigJohnny avea o vb: ''pt a comunica cu un imbecil,trebuie sa vb pe limba lui'' (a nu se intelege ca afirm despre vreo careva ca ''imbecil'',era doar o analogie).
Da,lumea e finutza dar atata timp cat cei care gandesc ca aiwa nu fac parte din ea!:)
In ciuda unor glume, cu impact psihologic, pe care le faci, de cele mai mult ori iti apreciez interventiile!De aceea o sa fiu cel care isi cere scuze pt directia luata de acest topic,mentionand ca ''paharul'' multora e inghetat de mult in propriile idei si pareri nemaiavand niciodata loc si picatura altora,chiar daca acei ''altora'' nu sunt interesati ca picatura lor sa ajunga in ''paharul'' ''multora'' ( sa vezi ce l-am ametit pe ombladon!:))).In final va doresc multa,intensa,enorma caldura!

AIWA 07-19-2006 14:36

FARA COMENTARII
Mi-e jena de rusinea pe care nu o ai...pacat de parintii tai!

uni_uni 07-19-2006 14:47

!lol!
da aiwa,mi-e jena si mie de mine pt ca am acceptat polemica asta cu tine!Nu'mi aduc aminte sa fii cunoscut in cadrul familiei mele insa probabil lipsa de argumente iti dezvolta fantezia-ti mulata pe caracter!
Eu propun sa ne oprim.Imi cer scuze pt mai sus mentionata polemica si propun sa ne contiuam drumurile in sensul in care e normal,acela in care nu ne cunoastem si ne vedem fiecare de treaba lui!Suna bine,nu?:)
Ar fi potrivita o interventie a unei perasoane care a trecut prin studioul meu,poate ca si client poate ca vizitator!
Numai bine!

All times are GMT +3. The time now is 17:42.