Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Off-topic (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [OFF-TOPIC] Tricouri personalizate la UNI DESIGN (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=1611)

Kent 06-29-2006 10:06

"apoi de .. n`a invatzat toata lumea carte ca dumneata"

Quote:

Originally Posted by pending
Am vrut sa fiu cat mai obiectiv .. deoarece il vad pe uni ca tot se afirma cu afacerea lui .. ii zic "bravo" .. insa daca facea ceva de calitate facea si un site bun .. fara greseli penibile d`astea ..

cu toate ca se lauda ca stie.. nu stie nik .. ata ete ..ai o afacere!??! vrei sa iti faci un site bun!??! investeste niste bani, ia-ti un domeniu.. fa-ti site`ul in php,html, flash .. sau in "ce vrea muskii tai" .. dar ... "fii original.. fii uni-c" .... daca tot o arzi cu freza`n oki ..

uni_uni 06-29-2006 10:16

ok,site-ul nu e facut de mine intrucat nu ma pricep
e posibil sa aiba mai multe greseli poate voluntare, poate involuntare iar scopul acestora e sa detecteze lumea celor concentrati pe aparent si detalii offtopic.
site-ul e creat pt menirea lui practiva si nu pt a impresiona liric,oratoric....teoretic....
oricum,orice observatii care conteaza sunt binevenite asa ca le asteptam cu placere....:)
http://www.unidesign.lx.ro/help.php#12

pending 06-29-2006 11:31

uni daca zici ca siteul nu e facut pt a impresiona atunci nush cum dreq de ti-ai deschis firma .. in ziua de azi conteaza mult si chestia asta .. parerea mea .. :) .. si nah .. greselile alea sunt sesizabile si pt cineva care nu se concentreaza prea mult asupra siteului ..

uni_uni 06-29-2006 12:11

pending tu-mi amintesti de stilul ala haios in care un tip plictisit de propia viata si incapabil sa schimbe ceva, merge din crasma in crasma si da calificative , isi spune pareri intr-o maniera de monolog agresiv,egocentrist despre cum trebuia aranjat fiecare tablou,ca ''de ce scrie cu litera mare firma de afara?,ca de ce logo-ul firmei are culoare bej?,ca de ce nu e poza cu el pe peretii restaurantului?,ca de ce spoturile nu sunt destul de rotunzi?,ca de ce nu se asculta rap rusesc?''
iti apreciez atentia:) si alaturi de speranta faptului ca imi intelegi replica te invit sa te alaturi clientilor mei (ca tot insistai o sa-ti fac si o reducere) si atunci sunt sigur ca pt cei ca tine produsul final o sa vorbeasca de la sine despre ce fac,cum fac si de ce fac:);nu-i nimic daca uneori cuvintele nu ajung,astea zapacesc mereu caci trebuiesc trase prin filtrul mintal!
toate cele bune!

farfui 06-29-2006 13:17

offtopic .

"filtru mintal" ? ce dracu e asta ? am cautat cu google si nimic. Dar la o adica, cine e gugal asta....

uni_uni 06-29-2006 13:49

desigur ca offtopic:) :da,din cate am observat unii isi cauta tot pe google...de la prieteni,la iubita ...pana la sosete,munca si alte activitati.Cine zicea ca lumea virtuala nu e asa deschisa si reala?Ce ipocritzi!

NaKeDMaN 06-29-2006 14:10

"Logeaza-te!" exista cuvantul asta in romana ? sau engleza ? pe bune dar exista o regula in web design si aia e ori faci tot site-ul in romana ori in alta limba dar nu combini pe aceasi pagini meniu Home Despre noi Logeaza-te Iesire...pe bune da tre sa faci multe modificari la site.

P.S nu o zic cu rautate, am zis ca sa iti repari greselile si sa nu iti bata mai multi apropo

uni_uni 06-29-2006 14:31

nu-i nici o problema ca sesizati anumite greseli!Va multumesc pt atentia voastra!
am mai scris si repet ....toate ''corectarile'' voastre sunt luate in calcul si vor fi sau poate nu modificate de persoana care a avut amabilitatea sa'mi faca site-ul!Va multumesc!Semnat,Conducerea:)

ardnaxelA 07-03-2006 22:26

Quote:

Originally Posted by Kent
am o intrebare .. tu de un` ai aparut?!? nu de alta.. da` sa iti zic o kestie ... lasa`ne ... cu cat te`a platit sa ii faci reclama?!?! sau .. oare e acelasi ip de pe care s` postat?!? hai ma.. lasati`ma ....

De peste tot. :D Reducerea de pret cand am facut aproape o suta de tricouri se pune? Inseamna ca m-a platit? :noway:

uni_uni 07-04-2006 13:30

ardnaxela.....''adica'lea'' tu ai impresia kk-ent e fraier si nu'si da seama ca tu nu ai cum sa te imbraci cu aproape 100 de tricouri o data?!:) ''hai ma....lasati-l...'':))

uni_uni 07-16-2006 13:50

!NOU! IN CURAND studioul de obiecte personalizate UNIDESIGN are placerea de a va prezenta o noua gama de obiecte personalizate (cani,sapcute etc) si de asemenea datorita reinvestitiei,servicii imbunatatite plus servicii noi de cutter-plotter (texte,logouri decupate foarte exact pe folii speciale...argintii,reflex,fluorescente).Sper pe saptamana viitoare sa pun si poze relevante.:)
numai bine!

Kent 07-17-2006 10:33

hahaha

taranu` tot taran ramane .. taran = uni .. auzi dom`le la el .. "sapcute" unde draq ai invatat romana domnu` uni?!? pare`mi`se ca pe la coltu` blocului ... sau poate la tara.. de unde ai venit tu! Apropo .. abia astept scandalul cu Radio Unison .. e pe vine, asa am inteles :D si ... am auzit k ai de gand sa mori! pe cand?!? k vreau sa dau un party!

Off topic .. ce reclama imi fac! www.FasteXTeam.tk ..... www.FasteXForum.tk .... si ... dchub://FasteX.no-ip.org :))

uni_uni 07-17-2006 10:51

:)nu ma pricep la forumuri insa intreb un admin :''mintea offtopic creaza mesajul offtopic?''
numai bine

AIWA 07-18-2006 01:44

Am incercat sa ma tin de cuvint si sa nu intervin in acest thread in care cu acordul tacit al adminului cineva "informeaza" dar se pare ca bunul simt nu exista! asa ca daca tot ma consideri o prelungire inutila si mai si turni gaz pe foc in alt topic...UNI te anunt ca am stat de vorba cu cel ce acum 8 ani si ceva si ceva a inventat UNIDESIGNul cat si "Fii altfel, fii atent, fii ascultator, fii original,....etc...fii unic (cenzurat)" asta ca sa nu mai spun de tot ce inseamna UNI! E venit din Canada si mai sta cam 10 zile...poate vrei sa mai afli cate ceva "original" de la sursa UNIcitatii!

Vis-a-vis de chestia cenzurata-> exista chiar si o inregistrare cu o voce cunoscuta atit de mine cat si de tine pentru acest slogan!(inregistratea e la studioul lui Dutza si ti-o poate confirma "o ruda" foarte foarte aproape de tine)

Inca o data te rog de data asta aici si nu pe yahoo sa incetezi cu astfel de chestii! Nu e corect ca din amici sa ne uitam urit unu la altul! Dar daca asta doresti anunta-ma sa pot stringe dovezile si vei intelege poate atunci ce inseamna UNI! Dar totusi raman la convingerea ca stau de vorba cu un individ ce are cei 7 anisori de educatie si cunoaste limita unde trebuie sa inceteze gluma!
O seara placuta si numai bine!

PS
REPET: nu ataca aiurea .. nu am nimic cu "afacerea" ta ....e threadul tau de reclama si atita tot!

wxdj 07-18-2006 03:50

hai ca ajunge baietzi ! djlyon pune stop !

uni_uni 07-19-2006 11:01

aiwa,probabil esti obisnuit cu expresia asta ''esti mult si atat'':).....deocamdata ma exprim in legatura cu ceea ce ai scris mai sus,in rest esti presat de propia viata!Daca exista deja ''unidesign'' cu tot ce zici tu acolo....era imposibil sa inregistrez brand-ul la OSIM,nu?Ca si multi altii ca tine....va plictisiti singuri si tristi intr-un coltz social intunecat si cautatzi sa iesiti oarecum in evidenta!Desigur ca nu am nici eu nimic cu tine,nu as avea ce....pe absolut nici un plan!Nu vad o cumunicare constructiva cu tine!
Cat despre yahoo,repet...am trimis prietenilor mei cateva mesaje despre ceea ce fac,nu tie.....!!!retine!!!prietenilor mei!De tine nu stiam ca'mi esti in lista!Dar s-a rezolvat!;)
Numai bine!

farfui 07-19-2006 12:20

...nu pot fi inregistrate marcile care contin, fara consimtamintul titularului, imaginea sau numele patronimic al unei persoane care se bucura de renume in România.

De asemenea...exista un refuz daca ceea ce vrei tu sa inregistrezi este identica cu o marca anterioara, iar produsele sau serviciile pentru care inregistrarea marcii a fost ceruta sint identice cu cele pentru care marca anterioara este protejata sau
2.)este identica cu o marca anterioara si este destinata a fi aplicata unor produse sau servicii similare, cu cele pentru care marca anterioara este protejata, daca exista un risc de confuzie pentru public;

3.) este similara cu o marca anterioara si este destinata a fi aplicata unor produse sau servicii identice sau similare, daca exista un risc de confuzie pentru public, incluzând si riscul de asociere cu marca anterioara;

uni , inca nu ai trecut de stadiul in care argumentezi facand referire la greutate, grad de scolarizare, apartenta sociala sau nume ?

daca lumea e finuta si te tolereaza, asta nu inseamna ca nu exista totusi un pahar care se umple la un moment dat

uni_uni 07-19-2006 13:20

farfui,in textele tale de mai sus exista multe probabilitati:) ''daca,daca...''
despre ''replicile mele'':),imi asum intrutotul responsabilitatea lor si ca un raspuns la ''uni , inca nu ai trecut de stadiul in care argumentezi facand referire la greutate, grad de scolarizare, apartenta sociala sau nume ?'' iti pot spune ca's fan Johnny Raducanu.Ei,si BigJohnny avea o vb: ''pt a comunica cu un imbecil,trebuie sa vb pe limba lui'' (a nu se intelege ca afirm despre vreo careva ca ''imbecil'',era doar o analogie).
Da,lumea e finutza dar atata timp cat cei care gandesc ca aiwa nu fac parte din ea!:)
In ciuda unor glume, cu impact psihologic, pe care le faci, de cele mai mult ori iti apreciez interventiile!De aceea o sa fiu cel care isi cere scuze pt directia luata de acest topic,mentionand ca ''paharul'' multora e inghetat de mult in propriile idei si pareri nemaiavand niciodata loc si picatura altora,chiar daca acei ''altora'' nu sunt interesati ca picatura lor sa ajunga in ''paharul'' ''multora'' ( sa vezi ce l-am ametit pe ombladon!:))).In final va doresc multa,intensa,enorma caldura!

AIWA 07-19-2006 14:36

FARA COMENTARII
Mi-e jena de rusinea pe care nu o ai...pacat de parintii tai!

uni_uni 07-19-2006 14:47

!lol!
da aiwa,mi-e jena si mie de mine pt ca am acceptat polemica asta cu tine!Nu'mi aduc aminte sa fii cunoscut in cadrul familiei mele insa probabil lipsa de argumente iti dezvolta fantezia-ti mulata pe caracter!
Eu propun sa ne oprim.Imi cer scuze pt mai sus mentionata polemica si propun sa ne contiuam drumurile in sensul in care e normal,acela in care nu ne cunoastem si ne vedem fiecare de treaba lui!Suna bine,nu?:)
Ar fi potrivita o interventie a unei perasoane care a trecut prin studioul meu,poate ca si client poate ca vizitator!
Numai bine!

All times are GMT +3. The time now is 14:24.