Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Prima pagina (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=86)
-   -   Solutii pentru Soseaua de Centura (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=3155)

carmen 09-10-2007 00:43

festivalurile si celelalte adunari din centru sunt lucruri de prostit poporul.la fel si cosmetizarea zonei centrale,prin plantarea de ghivece cu flori ,bancute,etc.daca n-ar fi fost in precedentele mandate numai primari de tot rasu,poate ca acum ar fi avut si nea titi critici.comparativ cu ceilalti el pare salvatorul barladului.oricum ,pana acum nici el n-a reusit sa faca mare lucru pentru ca nici nu are sustinere,psd-ist fiind.acum ,dupa ce si-a recuperat banii cheltuiti in campaniile electorale,si-a rezolvat si obligatiile fata de sponsori si le da terenuri peste tot,la strada principala,in spatiile verzi,pentru tot felul de constructii,una mai urata ca alta...cat despre viceprimarul solomon,este un mascarici,telecomanda pentru el e la nea titi...

NELU STANGA 09-15-2007 11:59

TOT SE VORBESTE DE SPATII VERZI CARE NU VOR FII OCUPATE CU NIMIC DAR CINE RESPECTA ASTA?
APAR CONSTRUCTII PESTE NOAPTE IN LOCURI CARE SFIDEAZA BUNUL SIMT .TOT SA FII CONSILIER SAU OM DE AFACERI RUSIUNE.CATDESPRE CUM SE COMPORTRA CEI DIN ADMINISTRATIA PUBLICA DAR MAI EXACT CEI DIN PRIMARIE E JALE MARE PARCA S PE MOSIA LOR HALAL SNDAJE PLATITE DIN BANII PUBLICI RUSINE RUSINE RUSINE.

alex 09-16-2007 15:58

barladul mi se pare cel mai curat orasdin romania este ca o floare depea inflorita dar chestia care nu-mi place e ca ar fi in televiziune ar trebui facuta o emisiune barladeana pentru ajutoare cu sume de bani ckiar din bani de magazine de stat luand macar 3% din produsele vandute si investite in spitale scoli barlad si atuncila barlad ar fi un procent de 3%lunar inmultit cu 30 de zile se face aprope 90% si atunci 30%lunar folosit si 60%iar iesi primarului nu ie o idee grozava e super si asa si oameni sunt multumiti ,iar primarul fericit

Dan 09-16-2007 16:42

Nu mai vb u florin.....Primaru asta a facut foarte da foarte multe pt Barlad........eu observ o mare schimbare de cand e la conducere....si nu mai vorbiti voi despre depozite de materiale de constructii...Dak va aduceti voi aminte depozitul e al lui dinainte sa fie la conducere......si...Casa o are tot de foarte mult timp.....Asa ca cel mai bn ar fi ca macar Barladenii sa fie de partea lui dak Guvernu PNL-ist nu este si nu a fost niciodata....Si intelegeti si voi ca fara acei bani de la guvern nu se poate face acea sosea de centura pt ca la BUGETUL LOCAL NU SUNT DESTUI BANI nici dak SAR REDUCE ILUMINATU PUBLIC si nici dak SAR RENUNTA LA ALTCEVA....TOT INAINTE DOM`Primar....

nu cunteaza 09-17-2007 13:50

ar trebuie proteste ale concitadinilor nostri atat in bd cat si la bucuresti

Alexandru 09-17-2007 16:26

Foarte smplu:schimbarea regimului cat nu e prea tarziu.

Alexandru 09-17-2007 16:35

Poanta cu protestele e veche de-acum;smecherii aduna averi,iar fraerii protesteaza ca tot nu-i baga nimeni in seama.

anonim 09-18-2007 16:09

Ar trebui sa se iasa in strada si sa se blocheze toate soselele sa nu se poata circula si atunci vom vedea ce parere au alesii

fermecatorul 09-20-2007 17:48

in atentia firmelor de constructii din judet, va propun sa luati ca exemplu alte orase sa construiti pe sarpantele blocurilor mansarde de locuit.asa se rezolva problema sarpantelor fara autorizatie si altor locuinte mai ieftine....da .primarul actual este cel mai bun primar pe care l-a avut barladul

ionut 09-22-2007 13:19

nu stiu cum trebuie procedat pt demararea lucrarilor de construire a soselei de centura dar stiu ca trebuie incepute lucrarile cat mai curand posibil pt ca nu mai suportam tirurile care ne trec pe strazi zi de zi, nu mai suportam "cutremurele" provocate de acestea.

NEMULTUMITUL 09-25-2007 12:13

Domle trebuie facuta neaparat, pai m-am saturat sa sar la miezul noptii din pat cand trece cate un tir gol ;zici ca e cutremur de gradul7.Daca nu,sa aruncam o bomba pe sosea,sa se faca o gaura mare,sa nu mai poata circula masinile grele. Sau macar noaptea interziceti circulatia tirurilor pe Parvan si pe Epureanu.

Ady00 09-25-2007 19:17

Parerea mea este ca fara a opri traficul macar o zi ca sa se produca un shoc in mass media nici nu o sa ne bage in seama motociclistu asta.

Georgian 09-25-2007 20:47

Este o mare golanie politica ceea ce faceti!!! Nu cred ca acest site al Barladului ar trebui sa se implice in lupta politica. Sa inteleg ca acest site e condus de trompeta Solomon???!!!!

Gigi Becali 09-26-2007 00:21

Normal domle ca trebe sosea de centura...... sa aiba fetele unde sa presteze....
cit despre primar............ Dumnezeu cu mila!
Vai de noi cu un primar "pesedist", care a fost "penelist"... sau poate ati uitat?????????

cezar 09-26-2007 07:47

blocati fratilor toate iesirile sa nu mai iasa nici o masina mare asta trebuie facut

mada 09-26-2007 10:05

bai,nu-mi vine sa cred cat de bine arata orasul,n0am mai fost de 2 ani si nu mi-a venit sa cred,e super misto,arata ca un orasel european si e si foarte liniste.Cu solomon am fost colegi,e un baiat de exceptie si a stiut multa lume ca o sa ajunge departe pe puterile lui.BRAVO

ADA 09-26-2007 10:09

Mai,Gigi Becali,nu degeaba ti-ai luat nick-ul asta,esti la fel de prost ca el!ce treaba are ca a fost pnli-st cu ce-a facut in orasul asta ca primar,chiar si psd-ist,doar daca esti tampit poti sa pui problema asa

nenea 09-26-2007 12:29

e varza orasul,mai trebe'mult de lucrat la el,ce s-a facut pana acuma e spoiala.in primul rand trebuie dezvoltata economia locala,iar restul o sa se adauge de la sine.pe asta trebuie pus accentul,pe dezvoltarea economiei,iar o economie nu se poate dezvolta decat daca ii sunt create conditiile necesare,si anume:o infrastructura buna,coruptie spre zero,minti destupate adica competenta ceea ce la noi inca nu se prea gasesc .fara o economie sanatoasa,o sa plangem la nesfarsit dupa banii guvernului sau o sa ne ingroape primaria in datorii.sunt sute de strazi in barlad fara canalizare si fara asfalt.parimaria,ca sa plombeze str.Republicii,tre' sa se imprumute de bani pe la banci.E HILAR,ce sa mai vorbim de locuri de munca sau de quasiinexistenta locuintelor pentru tineri. E o criza,pleaca lumea care incotro de nebuna sa-si castige existenta.daca se continua asa in cativa ani orasul o sa intre in colaps socio-economic,o sa sucombe insidios.

uo oarecare 09-26-2007 14:53

cred ca ar trebui chemat bin laden sa arunce in aer palatul parlamentului si palatul victoria cu tot cu "alesii nostri" in cateva legislaturi si asa poate nu se va mai tine cont de culoarea politica a primarilor ci de nevoile fiecarei urbe.

FLORYN 09-26-2007 19:09

blocat traficicul cu orice pret pt ca atunci cu siguranta vor privi mai atent asupra acestei probleme-asta in caz ca nu asteapta sa vada un bloc xcare nu mai poate fi folosit-sau nesimtirea si indiferenta lor e mai mare decat prevede LEGEA

All times are GMT +3. The time now is 14:34.