Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=44)
-   -   Olanda - Romania (24-03-2007 21:30:00) (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=2690)

_Squ!D_ 03-12-2007 14:11

Olanda - Romania (24-03-2007 21:30:00)

Mult asteptatul meci OLANDA - ROMANIA: :eek:
Quote:

Selecţionerul echipei naţionale a Romāniei, Victor Piţurcă, a anunţat azi, 9 martie a.c., numele celor 11 jucători, legitimaţi la cluburi de peste hotare, convocaţi pentru meciurile Olanda – Romānia (24 martie a.c., de la ora 20.30, adică 21.30 ora Romāniei, pe stadionul „de Kuip-Feyenoord" din Rotterdam) şi Romānia – Luxemburg (28 martie a.c., ora 18.30, pe stadionul „Ceahlăul" din Piatra Neamţ), din cadrul preliminariilor EURO 2008.

Au fost chemaţi īn ziua de 19 martie a.c., la ora 12.00, la Centrul de Fotbal Mogoşoaia, următorii fotbalişti: Cosmin Contra (Getafe CF), Gabriel Tamaş (Celta Vigo), Cristian Chivu (AS Roma), Răzvan Raţ (FC Şahtior Doneţk), Paul Codrea (AC Siena), Răzvan Cociş (FC Lokomotiv Moscova), Laurenţiu Roşu (Recreativo Huelva), Florentin Petre (TSKA Sofia), Daniel Niculae (AJ Auxerre), Ciprian Marica (FC Şahtior Doneţk) şi Adrian Mutu (Fiorentina).

Ceilalţi jucători, legitimaţi la cluburi din Romānia, convocaţi pentru cele două jocuri, vor fi anunţaţi după disputarea meciurilor contānd pentru etapa a 23-a a campionatului Ligii I.

Luni, 19 martie, la ora 11.30, īn sala de protocol a stadionului din incinta Centrului de Fotbal Mogoşoaia, va avea loc conferinţa de presă a selecţionerului Victor Piţurcă. La ora 12.00 este programată reunirea jucătorilor, aceştia urmānd să răspundă īntrebărilor presei. La ora 16.30, tot la Mogoşoaia, primul antrenament al tricolorilor va fi deschis presei.

Decolarea spre Rotterdam este prevăzută pentru ziua de 22 martie a.c., la ora 15.30, de pe aeroportul „Henri Coandă".
Si cum mai toata lumea se pricepe la fotbal, politica si bla bla ... astept cat mai multe post-uri din partea voastra in legatura cu meciul ce va urma, pareri in privinta celor convocati cat si eventuale pronosticuri ... si cat atzi fi tentatzi sa pariatzi pe o echipa sau pe alta + motive . :D
:haha: === ROOO-MANIA === :haha: scoatetzi berea si postatzi ... mai e un picutz si incepe meciul ...

hocus 03-12-2007 15:03

daca scot berea de pe data de 12 meciul cine il mai vede pe 24 ?

Eu zic un egal in cel mai fericit caz ptr noi ... daca nu ne ard cu 2-0 (scorul obisnuit)

iulia10usss 03-12-2007 15:05

Luam B A T A I E ! ! ! nu ca vreau eu..ci ca asa o sa fie :D..si..eu in locul lu`Chivu as fi stat acasa sa`mi fac manichiura..decat sa ma duc sa joc ..pt ca probabilitatea sa mai primeasca vreun cot in fatza este fff mare..
Presupun ca o sa fie 2-1 pt Olanda :D

Alecu 03-13-2007 12:36

3-0 pentru Nederlanden (Olanda)
Marcatori: Dirk Kuyt , Raphael van der Vaart si Ruud van Nistelrooy
Dak nu va juca van der Vaart nu-i nimic da van Nistelrooy 2 goluri :D
Chiar daca am batut Spania cu 1-0 in deplasare, a fost totushi un amical.
Nu avem mari sanse in fata Olandei decat daca Mutu o sa joace bine si Dica o sa prinda o zi mare ca'n meciul de la echipa de club cu Dynam Kyyv.

uni_uni 03-14-2007 18:20

romania-olanda: 2-1

''zambetul apartine celui ce stie sa viseze lucruri imposibile''-uni de la UniDesign:)

Alecu 03-25-2007 13:36

:hmm: :hmm: :hmm: in mod deosebit de surprinzator... olanda ne-a scutit de cele 2 sau 3 goluri de rigoare.
Totusi... nu cred ca ar fi o idee buna sa se califice Romānia la euro :headbang: ca ne facem de rās nu de alta.

All times are GMT +3. The time now is 01:18.