Bârlad Online Forum

Bârlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Life (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Ce Inseamna un BUN PRIETEN? (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=3007)

UNOwen 05-01-2007 00:46

Ce Inseamna un BUN PRIETEN?

Ce inseamna un bun prieten pentru voi? Pentru mine un bun prieten ..... inseamna ... cineva care stie si vrea sa te ajute ... Cineva care... te iubeste neconditionat... caruia nu ii pasa daca ai sau nu ai .... cel care stie sa te inveseleasca atunci cand esti trist..
Fii un bun prieten... si vei fi fericit!
Pt un adevarat prieten!
¨Its not easy love but youve got friends you can trust
Friends will be friends
When youre in need of love they give you care and attention
Friends will be friends
When youre through with life and all hope is lost
Hold out your hands cos friends will be friends right till the End¨

Queen - Friends will be friends

cineva 05-01-2007 19:57

Foarte frumos ai spus "UNOwen" ... Un bun prieten pentru mine inseamna cineva pe care ma pot baza ... cineva care sa ma asculte atunci cand am o problema ... cineva care intr-adevar iti vrea binele ... Eu sincer consider ca nu exista "cel mai bun prieten" sau cel putin eu deocamdata nu l-am gasit ... am considerat eu pe cineva cel mai bun prieten dar m-a dezamagit ... si probabil asta ma face sa am incredere mai putina in persoane ... care imi vor binele ... nush ... voi ce spuneti ?

UNOwen 05-01-2007 22:46

¨Cineva¨ incearca sa ai din nou incredere in oameni.. pt k.. altfel nu vei mai putea castiga un prieten bun... Si pe mine ¨prietenii¨ m-au ranit.. dar asta nu m-a facut sa imi pierd increderea in nimeni!

UNOwen 05-01-2007 22:54

zambeste.. daca zambesti macar putin in fiecare zi.. vei fi fericit. Prietenii te fac sa zambesti! Fii un bun prieten!

ombladon 05-02-2007 00:58

Excelent topic !
Din experienta iti comunic " prieten/i bun/i nu exisata" indiverent de varsta/sex

Sunt 2 tipuri de prieteni : -perversi SI idioti

Oricum " prietenilor " prieteni NU EXISTA...,exista FAMILIE !

UNOwen 05-02-2007 03:19

ca raspuns lui ombladon.. Spun asa.. O vb romaneasca spunea: Doamne apara-ma de prieteni.. ca de neprieteni ma apar singur!
Dar.... incearca totusi sa crezi k ai undeva pe cineva care vrea sa iti fie prieten .. neconditionat!
Incearca sa CREZI!
Sa fii iubit!

ombladon 05-02-2007 10:35

Nu

AIWA 05-02-2007 10:59

Quote:

Originally Posted by ombladon
Excelent topic !
Din experienta iti comunic " prieten/i bun/i nu exisata" indiverent de varsta/sex

Sunt 2 tipuri de prieteni : -perversi SI idioti

Oricum " prietenilor " prieteni NU EXISTA...,exista FAMILIE !

:( Ombladon cu astfel de mentalitate sa nu te mire faptul ca nu prea ai prieteni/prietene! :(

Ce inseamna un bun prieten?
Pentru mine un bun prieten este acel prieten ce NU DORESTE sa devina CEL MAI BUN PRIETEN (vezi semnatura) !
E acel prieten cu care itzi face placere sa te vezi, sa discuti fara sa simti trecerea timpului, efectiv sa simti ca poti merge pe un drum necunoscut fara sa ai grija ca e posibil sa te paraseasca la mijlocul calatoriei!
Un BUN PRIETEN e posibil sa-l descoperi in momentul cind CEL MAI BUN PRIETEN te dezamageste! Itzi dai seama ca tu poate l-ai ignorat si nu ai vazut ca el a fost de fapt mereu acolo dar nu ai avut cum sa-l vezi de CEL MAI BUN PRIETEN!

ombladon 05-02-2007 16:51

prietene , putini dintre ei au dovedit`o

supy 05-05-2007 17:50

Interesant postul tau,AIWA! :)
Prieteni buni/rai vor fi oricand...ceea ce conteaza,zic eu e sa stii exact ce fel de prieten esti/poti fi pt.cei din jurul tau!

AIWA 08-05-2007 23:36

Quote:

Originally Posted by AIWA
Ce inseamna un bun prieten?
Pentru mine un bun prieten este acel prieten ce NU DORESTE sa devina CEL MAI BUN PRIETEN (vezi semnatura) !
E acel prieten cu care itzi face placere sa te vezi, sa discuti fara sa simti trecerea timpului, efectiv sa simti ca poti merge pe un drum necunoscut fara sa ai grija ca e posibil sa te paraseasca la mijlocul calatoriei!
Un BUN PRIETEN e posibil sa-l descoperi in momentul cind CEL MAI BUN PRIETEN te dezamageste! Itzi dai seama ca tu poate l-ai ignorat si nu ai vazut ca el a fost de fapt mereu acolo dar nu ai avut cum sa-l vezi de CEL MAI BUN PRIETEN!

Azi am mai vazut un bun prieten...de fapt am fost cu 2 foarte buni prieteni pret de cateva zeci de minute! Si a fost ca o poveste...mai naspa a fost trezirea la realitate!

Andra 08-06-2007 20:38

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Gabriel José García Márquez

djlyon 08-06-2007 20:44

Adica e chirurg?

Andra 08-06-2007 20:50

Nu draga, e un bun psiholog..... ca astia vindeca ranile sufletului.....:p

roxette 08-08-2007 01:02

un bun prieten....sau scuze...cel mai bun prieten???!!!spunea cineva de trezirea la realitate si nu de vise!!!!
deci....a se vedea.... my signature...!!!

black_white 08-13-2007 17:33

un prieten sau un bun prieten este aceela care chiar daca il deranjezi la o ora tarzie in noapte fiinca ai nevoie de el si te ajuta si nu se supara pe tine fiinca apelezi la el la o ora cand are somnul dulce

ners 09-06-2007 23:37

da..

Prieteni?
E o vorba..
Sunt 2 persoane in care poti avea incredere: prima esti tu iar a doua nu exista.:no:

Prietenii sunt pe categoria de lucruri in comun.. cu unu vorbesti despre una.. cu altu despre alta.. iar daca ii pui fata in fata nu se inteleg..si ajungi la mijloc..

Din experienta.. nu exista best friend.. ci in cel mai bun caz nevasta..:what:

supy 03-28-2008 20:17

UN BUN PRIETEN...probabil e cel pe care-l cauti mereu dar nu-l gasesti niciodata.

AIWA 07-23-2008 09:55

Quote:

Originally Posted by supy (Post 18118)
UN BUN PRIETEN...probabil e cel pe care-l cauti mereu dar nu-l gasesti niciodata.

Nu e neaparat asa! Nu uita ca: "Prietenii sunt ingeri care ne ajuta sa pasim mai departe atunci cand aripile noastre par sa fi uitat zborul!":rulz:

supy 07-23-2008 15:58

:rolleyes: Hmmm..stiu,am avut parte de "prieteni" care initial pareau ca ma ajuta sa "merg mai departe" dar...n-am stiut care le-a fost jocul!:o:rolleyes:

All times are GMT +3. The time now is 22:15.