Bārlad Online Forum

Bārlad Online Forum (http://forum.b-o.ro/index.php)
-   Bārlad (http://forum.b-o.ro/forumdisplay.php?f=4)
-   -   O Pizza buna unde se mananca in Barlad ? (http://forum.b-o.ro/showthread.php?t=503)

AIWA 08-31-2006 01:53

Am luat leapsa la deschidere..in primele zile cu haleala pe acolo...asa ca nu e o noutate...totusi de fitze(e loc monden sa stai acolo) merge sa bei un suc:D

coolgirl 09-17-2006 02:31

Twisted,

Schimba te rog avatarul,se mai uita copii

manuela 10-18-2006 19:25

Quote:

Originally Posted by keNnY
Am fost in barlad pentru vreo 2 saptamani si am mancat o pizza unde mi s-a recomndat de mai multe persoane... la ALEX... am comandat specialitatea pizzeriei adica Pizza Alex... mare... marimea pizzei a fost ok...ingredientele au fost suficiente, totul arata super bine.... o singura problema blatul era cam ars pe fund... nu stiu daca s-a grabit bucatarul sau asa era specialitatea locului... sincer... am mancat pizza mult mai buna si mult mai mare...la acelasi pret... in constanta.... deci daca cineva vrea sa manance pizza la ALEX sa aiba grija sa nu mai comande altcineva tot pizza ca sa nu se mai grabeasca bucatarul si sa ii arda pizza...astept noua vizita in barlad...Pana acum cea mai buna pizza mancata in barlad a fost langa INTIM... asta daca nu mai punem la socoteala pizza facuta acum 4 ani la pizzeria stadion....:D

fosta pizzerie de la stadion "N&M" a fost tot a lui italianul.....:rulz:

lolyta 10-24-2006 17:02

1. pizza cu pui de la alex 2. pizza "bella italia" de la petrica dunca si 3. cam atat ce mi-a placut mie...

AIWA 05-08-2007 02:46

Zona: Cerbu de Aur
Local: SAGEATA (nr2)
Pizza casei MARE si MICA (cu mentiunea ca pizza mica e mare iar aia mare e uriasa:) Tre sa fii prea flamind sa nu te saturi!)
Pizza NOTA -9 ( bucataru sa mai guste "brinza" daca e sarata sa evite sa mai bage sare in aluat in rest foarte buna!)
Servirea NOTA +9 (o fata chiar de era proaspat angajata a fost foarte atenta si mereu zambitoare jos palaria pentru rapiditate cu care s-a miscat)

Carcoteli (deh nu se poate fara ele sa speram ca se vor remedia pe parcurs)
- "sefu de sala" (sau asa l-am perceput eu ) sa evite strigaturile de la tara de pe un deal pe altu! E totusi un local nu e necesar sa tipi din fundul salii la un alt coleg ca nu intereseaza clientii ce si cum si nici nu arde
- Baiatul ce se ocupa cu muzica ar trebui un pic scolit ( ma refer la cel de la VIN la LITRU/ CAFEA LA DOZATOR) nu de alta dar nu cred ca merge intr-o locatie unde se maninca piesele "hip hopului de cartier" sau incercari timide (cica a gresit discu`) cu "manele pe sistem turbo" Nu de alta dar a vazut reactia clientilor ce s-au ridicat si au plecat! Caseta cu holograf/iris/compact a fost totusi SUPER !
- "lista de bucate" mai vizibila ca nu tre sa faci km sa o vezi iar cea mobila ar trebui capsata (cam pleca foile)
- lipseste tinuta UNIca! (si e pacat arata super interioru dar angajatii prea seamana a gica de pe strada!)

Personal as spune ca promite destul de mult atat ca preturi cat si ca locatie si voi reveni cu placere! Prima impresia a fost oricum BUNA!

Adrian 05-08-2007 09:01

Astazi cred ca fac si eu o vizita acolo...sa testez acea pizza uriasa...ceva preturi?? cum ti s-a parut??

AIWA 05-08-2007 15:36

Pai ai raspunsurile deja ...citeste cu atentie!
Am spus uriasa intrucat fatza de ce inseamna pizza mare in oras ..aia e mai mare!

Adrian 05-08-2007 17:01

Am fost, am mancat....dar mare nu inseamna neaparat si foarte buna...am comandat pizza casei..care spre dezamagirea mea era facuta cu telemea si nu cascaval....deh.
Sos si oliviera trebuie sa ceri expres, iar cu 2 minute inainte de a pelca au scapat si o manea..
Mai rau a fost de amicul Dragos care a cerut un kebab si a primit un sandwitch mai mic decat unul din happy meal..si a platit 5 lei. in comparatie un kebab la stadion e aproape dublu la marime si mai ales la ingrediente si e doar 4 lei.

djlyon 05-08-2007 17:22

Unde mai exact e localul asta "Sageata"?

uni_uni 05-08-2007 17:45

personal va recomand covrigii de la covrigaria de vis-a-vis de ''sageata''!:P
Sunt exceptionali!

AIWA 05-09-2007 22:50

Quote:

Originally Posted by Adrian
Am fost, am mancat....dar mare nu inseamna neaparat si foarte buna...am comandat pizza casei..care spre dezamagirea mea era facuta cu telemea si nu cascaval....deh.
Sos si oliviera trebuie sa ceri expres, iar cu 2 minute inainte de a pelca au scapat si o manea..
Mai rau a fost de amicul Dragos care a cerut un kebab si a primit un sandwitch mai mic decat unul din happy meal..si a platit 5 lei. in comparatie un kebab la stadion e aproape dublu la marime si mai ales la ingrediente si e doar 4 lei.

Aha de aia era asa sarata:( pai...nu puteau s-o desareze? Sa speram totusi ca restul de 2 variante (ca 3 sint de toate) vor fi fara telemea! Restul de meniu...inca nu am incercat!
Locatia promite totusi asa ca voi mai merge cu placere!

UNI? Unde vis-a-vis de "Sageata" Ca e doar statia de autobuz? Sau tu te referi la bomba aia de crisma facuta in casa de pe colt?

speed 05-09-2007 23:04

pana la urma unde se mai mananca o pizza buna in Barlad?:what:

uni_uni 05-09-2007 23:57

aiwa,langa ''sageata'' ,pe stanga (in dreapta sunt 2 tzatze:) )

AIWA 05-10-2007 14:16

Aaa poi asa spune omule ca vis-a-vis = in fatza peste drum !

Nu stiu nu am incercat banuiesc ca ori era prea tarziu cind am trecut pe acolo...ori duminica cind am trecut prin zona..nu se lucra la ora aia

farfui 05-10-2007 14:38

super cool, parca si aud la radio:"s-a deschis o pizzaria noua in orasul tau, va asteptam langa ca sunt covrigii marfa"

hocus 05-10-2007 15:58

nu vreau sa fiu rautacios ... :) dar sincer in discutia asta despre mancare chiar nu are ce cauta uni intre farfui si aiwa ... se potriveste de parca nu'i :)) ... sper sa nu inceapa discutiile alea gandite de "unii" ore intregi si sa fiu iar nevoit sa nu le bag in seama... gluuuumeeeesc ! (si totusi il invit pe djlyon sa-si spuna si el parerea) :)

uni_uni 05-10-2007 16:52

hocus,tu traiesti prea intens virtualul:)

AIWA 10-15-2011 19:54

Se mai haleste undeva o pizza buna in oras? Ca as vrea sa mai experimentez si ceva mai bun decat MAX PIZZA! Sau mai bine sa nu incerc? :P

cipD 10-17-2011 14:24

10 x ... foarte buna !

AIWA 11-16-2011 17:08

Dar ceva de "sezon" sa spun asa se gaseste pe undeva? Si ma refer aici la ceva gindit si cu gust....nu o pizza in care se arunca niste legume din punga cu "legume congelate pentru ciorbe" cum am primit undeva cind am cerut o piiza vegetala!

All times are GMT +3. The time now is 17:54.