PDA

View Full Version : 19.08.2004 - EvZ - Un sucevean a asteptat 28 de ani sa fie refuzat de RomTelecom

djlyon
01-10-2006, 10:45
Un sucevean a asteptat 28 de ani pentru ca RomTelecom sa-i refuze cererea de instalare a unui post telefonic, depusa in anul 1976. Gheorghe Titianu a primit luna trecuta o adresa din partea companiei in care scria ca, in urma reanalizarii conditiilor tehnice din zona in care locuia la acea vreme, respectiv in comuna Mitocu Dragomirnei, s-a constatat ca nu sint circuite libere pentru solutionarea solicitarii, arata Rompres. In instiintare se mai precizeaza ca “in cazul in care va mentineti cererea, va rugam a ne comunica prin completarea si expedierea talonului de mai jos pina la data de 26 iulie 2004. Cu respect va informam ca, in cazul in care nu primim raspuns pina la data de mai sus, cererea dvs. va fi scoasa din evidentele noastre. Va asiguram de intreaga noastra disponibilitate”.
Uimit, suceveanul a trimis la rindul sau o scrisoare catre RomTelecom. “Ma bucur ca ati reanalizat conditiile tehnice pentru instalare si imi exprim parerea de rau ca nu aveti inca circuite libere. Tin sa va informez pe aceasta cale ca in timpul care s-a scurs de la depunerea cererii mi-am stabilit un alt domiciliu, m-am casatorit, am doi copii, sint titularul unui post telefonic si ma simt onorat ca dupa 28 de ani nu m-ati dat uitarii. Este un caz fericit pentru mine ca mai sint inca in viata”, a afirmat solicitantul in scrisoarea sa de raspuns.