PDA

View Full Version : banu

ionut2610
08-18-2005, 09:22
io cred ca fiecare are o parere diferita
na datorata unei nemultumiri
dar nu sunt de acord cu cei care considera aberent un adevar
si pt al ascunde dau ban caci numai asta pot face si nu pot
rezolva altfel nemultumirea decat stergand-o englezeste din
fata raspunderii si in plus mai vine si el cu ultimul cuvant de
spus ca sa iti inchida oportunitatile

djlyon
08-18-2005, 09:24
La ce te referi? Explica. Ai postat in mai multe locuri de pe forum aceleasi nemultumiri si nimeni nu mai stie despre ce e vorba.

ionut2610
08-19-2005, 03:33
Pai la ce sa ma refer de exemplu:
se duce omu face un abonament la internet bun,
i se spune ca cu acel abonament are:
internet cica non-stop(io cred ca nimeni din romania nare non - stop 1 data tot pica)
bun asa si pe deasupra si retea cu trafic nelimitat(cica zic dansii)subliniem cu 2 linii non-stop si nelimitat.
Semneaza omul fericit un contract ,pe care normal nici nul citeste.
Sacuma contestatiile:
internet nare sa fie niciodata non-stop nare cum este imposibil.
reteaua la fel non-stop si pe deasupra si nelimitata.
De astea 2 (non stopul si nelimitatul )creca nici Bil Gates nu are parte.
Aceste nemultumiri ,na le trece omul cu vederea ca nare ce face,oricine se loveste macar odata pe zi nu?
Ei sacuma oful meu:
jucam counter strike pe serverul firmei(si lag si se mai intrerupe,daca nu la ei la tine) mo rog si mai departe dupa ore bune petrecute in fata colculatorului,foarte mult timp pierdut si multi nervi ca nu chilaresti si tu unul reusesti pana la urma castigi odata, si daca tot ai reusit drept rasplata iei ban(pt ca nu ai jucat corect si cinstit,ai furat) si automat nu mai ai acces la o parte din retea
E si daca sar termina aici ar fi bine dar de unde mai poti inca beneficia de 2 sevicii
odc(cealalta parte din retea)si internet.
Si mai departe zici ca nare ce sa se mai intample ,dar te trezesti ca esti restrictinat si la odc pe motiv ca nu stii sa te comporti .NA acu gata ce se mai pote intampla?
Ca sa vezi: iei ban permanent si la dc++ cealalta parte de retea(dupa ce nul aveai 100%) pe acelasi motiv ,cu acelasi pretext,cica tiai batut joc de binevoitorul care a vrut sa te ajute si ta micsorat permanent accesul intrun timp record.
Ramas acu cam cu o treime din serviciile pt care ai platit,adica o conexiune la internet.
DOar internetul,poc te trezesti dimineata ca nici de acest privilegiu nu mai ai parte .
T-ia ramas numa cablul bagat in calculator ,de care nu te mai poti folosi decat in-trun singur fel:cum ai vazut prin filme ca sfarsesc unii.
<<Si asta pt ca ai fost:huligan,enervant,exasperant,mistocar etc etc etc...>>
Primesti aceasta instiintare de la unul care cica a vrut sa te ajute ,ca ti-ai dat singur foc,si nu te mai poate ajuta cu nimic decat sa te pofteasca nepoliticos la o plimbarica pana la o alta firma, si nu mai citam... ca e deja foarte lunga aceasta relatare,
care nu e sf caci e cat se poate de reala si normal ai fi un mare prost sa te gandesti macar ca are un sambure de adevar macar pe ici pe colo,dar la urma urmei ai sa te convingi si singur cand acest fenomen firesc o sa dea si peste tine.
Cemai stufoasa relatare,parca scriu un roman,dar daca nai avut ce face si ai pierdut vremea citind aceasta aceasta versiune a <<nemultumirii >>cu lux de amanunte (normal au fost excluse alea interzise copiilor sub 12 ani ,pt simplul motiv ca dura o vesnicie lectura) si devenea agasanta as dori sa stiu opinia dragului cititor despre aceasta relatare.
E normal asa ceva? Ar trebui sa va mire?Credeti ca veti ocoli aceasta situatie,daca vi sar intampla?
Parca ar fi test de inteligenta cu intrebarile astea da hei am uitat unde ma aflu si nu e vis e reliatatea sunt in romania anului 2005 tara tuturol posibilitatilor si pe deasupra mai sunt si buimacit de loviturile unora care incearca sa isi scoata capul la lumina din
intunecimea asta ....cum zice bug-mafia SI TU IMI SPUI MIE.... CUM SA...
CAND TU... Adevarat roman as putea oare ajunge scriitor de succes?

Admin
08-19-2005, 07:27
Ori iti rescrii postul ca sa fie PERFECT dpdv gramatical, ori ti-l sterg.

Cristi
08-19-2005, 12:06
Ori iti rescrii postul ca sa fie PERFECT dpdv gramatical, ori ti-l sterg.

Nu cred ca e corect sa stergi postul din acest motiv... Omul si-a scris off-ul asa cum a stiut el .....

ionut2610
08-19-2005, 12:43
Na io acu ,m-am chinuit sa-l scriu corect ,nu-l mai rescriu.
Cerd ca am deranjat pe cineva,dar nui ninic,cred ca ai uitat sa pomenesti si
ca ai sa-mi dai ban si aici,nu face nimic!!!
Nu ma supar,poti sa le stergi pe toate caci de obicei adevarul in ziua de azi
se ascunde mai ales ala care dupa parerea unora e aberant dar foarte relevant
pentru luarea sa in calcule cu scopul luarii unei decizii de catre un pion de pe tabla de sah cat mai profitabile pentru dansul ca sa nu ajunga sacrificat fara ca la urma sa castige cel ce a hotarat inlaturarea lui pentru asi atinge scopul.

ionut2610
08-19-2005, 12:57
N-am cu ce ma lauda,adica:
in scoala generala numai de 5 la limba romana,la liceu (gr sc ag zorleni)la fel,
la bac 5 la limba romana ,cam asta e mia placut matematica si obiesctele necesare unei bratari de aur(meserie).
Mai mult nu cred ca ai ce sa ceri de la aceasta particica de cv. :headbang:

wxdj
08-19-2005, 15:17
banu ,,este pentru acest forum ,partea cu gramatica este problema ta !

ionut2610
08-20-2005, 11:02
wxdj nu cred ca ai citit ce scie mai sus daca tot faci asemenea remarca.

ionut2610
08-21-2005, 01:14
Ma repet am avut 5 pe linie la limba romana si la facultate nu am dat la litere.

ionut2610
08-22-2005, 12:51
Si cam asta e cu ban-ul ,acu ca trebuieste platit abonamentul pe o noua luna mai merita sa platesc sau sa-l tin in continuare si sa ma duc cu bani sa ma milogesc ,
umilesc ruganduma de ei si sa le pun conditii ca daca nu scot cablul si urmez intocmai sfatul <<NU-ti convine dute-n...in alta parte.>>.
Astept ...,doresc un raspuns transant.