PDA

View Full Version : Cand se va putea download-a de pe site si din alte orase???

katja
08-15-2005, 14:38
Dragi admini, sunt acum in vizita la rude in Satu Mare...v-am laudat tuturor,cel mai tare site si cel mai bun forum..insa cand am vrut sa copii ceva kituri de pe site mi-a fost absolut imposibil...Doamne fereste nu zice nimeni sa copii cu viteaza ca acasa dar macar la viteza de net.....chiar nu se poate face nimic in acest sens???

djlyon
08-15-2005, 15:00
Cei din Barlad (SpectralNet/TC-NET) download-eaza direct de pe serverul nostru.
Cei din afara celor doua retele download-eaza exact din locatia de unde am luat si noi programele ca sa le punem pe server.

Este adevarat ca mai exista si unele link-uri moarte (se are in vedere un script care sa verifice acest lucru), iar unele programe pur si simplu NU au link de exterior pentru ca sunt "productii" locale. Pentru acestea din urma am gasit deja o modalitate sa le facem accesibile dar pana o vom pune in practica va mai dura un pic.

Site-ul insa a fost gandit pentru download metropolitan. Noi puteam ingradi total accesul celor din exterior, dar am lasat accesul si am aplicat solutia cu link-ul exterior. Daca ar fi sa facem totul disponibil pentru exterior nu ne-am permite financiar o asemena solutie tehnica.

La modul concret acuma, ce anume ai incercat sa download-ezi si nu a mers?

katja
08-16-2005, 14:18
da....orice incerc sa download-ez de pe site...absolut orice se duce in pagina de start de pe barlad-online
nu merge absolut nimic sincer....vroiams a imi iau si euc eva kit-uri pt un laptop..d.ar nu e posibil absolut deloc.....sper ca veti face ceva in privinta asta pana sambata cand revin eu in barlad...multumesc frumos

djlyon
08-16-2005, 16:11
Fixed.

katja
08-20-2005, 23:46
multumesc...cred...am ajuns la barlad si nu am mai reusit sa fac verificarea...multumesc oricum...sper ca acum prietenii mei din satu mare vor aprecia acest site ..pardon portal..:P...la maximum

katja
08-20-2005, 23:53
actually am vb cu amicii mei acum pe mess...din pacate tot nu se poate copia...mi-au spus ca apare mirror 1 si nimic...se directioneaza tot spre pagina de start

djlyon
08-21-2005, 09:33
Am precizat clar ca nu merge la toate. In rest, am verificat chiar eu din exterior si e OK.

gamer555
11-08-2005, 19:14
din bucuresti nu pot copia nimic din sectiunea download :(

djlyon
11-08-2005, 23:18
Ia incearca link-ul asta te rog si spune-mi daca merge: http://download.barlad-online.ro/dl-feedlink.php?id=98

gamer555
11-09-2005, 14:45
asta merge :what: dar nu pot sa iau nimic din sectiunea de filme facute cu camera live ... alea m-ar interesa ...

nici filmul de la balul de la codreanu nu merge - oricum cred ca nu pierd multe aici :)

djlyon
11-09-2005, 15:48
Treaba e asa: ce luam noi de pe internet, pot lua si cei din afara orasului, si iau exact de unde am luat si noi programele respective.
Productiile locale insa nu exista decat la noi, si din pacate nu avem latime de banda disponibila ca sa permitem si download din afara.

ClotzA
04-23-2006, 21:37
dezgrop un thread vechi dar despre o problema inca nerezolvata. o solutie de genul upload pe un site gen rapidshare si postare a linkului pentru fisierele "rezonabile" ca marime ar merge ? (ma refer aici la filmuletele facute cu livecamul)

djlyon
04-23-2006, 23:01
Ne-am gandit si la rapidshare si pare cea mai viabila solutie, insa la ei daca un fisier nu este accesat pentru mai mult de 3 luni este scos automat.

Oricum, momentam filmele ocupa cam 3.5GB, probabil vom scoate la vanzare un DVD la pret rezonabil :)

theofighter
02-08-2007, 16:30
Ia incearca link-ul asta te rog si spune-mi daca merge: http://download.barlad-online.ro/dl-feedlink.php?id=98

Si eu sunt din bucuresti si am aceeasi problema ......

djlyon
02-08-2007, 16:38
Nu s-a schimbat nimic intre timp.

Danny
02-08-2007, 17:05
banuiesc ca daca un oras asa "sarac" si "renumit" ca Barladul are un asemenea site Bucuresti capitala a romaniei cred ca are si el ceva asemanator nu?

Alecu
03-04-2007, 06:21
Dintr-o rezervatie naturala este STRICT INTERZIS sa iasa ceva in afara. Ar putea infecta, infesta, afecta, tembeliza si alte chestii cu "a" saraca populatie a Romaniei. Lasati prostia sa ramana aici. Felicitari pentru obstructionarea celor din afara "SUper retelei Barlad"..

ticabd
03-04-2007, 08:52
Dintr-o rezervatie naturala este STRICT INTERZIS sa iasa ceva in afara. Ar putea infecta, infesta, afecta, tembeliza si alte chestii cu "a" saraca populatie a Romaniei. Lasati prostia sa ramana aici. Felicitari pentru obstructionarea celor din afara "SUper retelei Barlad"..

Deja incalci toate regulile de postare.Ai inceput gresit activitatea pe forum...

djlyon
03-04-2007, 11:45
Noi dam drumul la download-uri in afara, dar platesti tu banda de internet? :)

PS: Imi cer scuze ca am raspuns la off-topic.

AIWA
03-04-2007, 11:50
Si totusi ...anumite chestii s-au putut lua din exterior!

djlyon
03-04-2007, 12:29
Pentru ca le iei direct din exterior :)
Priveste cu atentie link-ul cand download-ezi ;)

Alecu se refera la filmele productie locala dinaintea lui Septembrie 2006. Noi atunci am inceput sa le upload-am si pe un server din exterior. Mai exact incepand cu Balul Codreanu "160".