PDA

View Full Version : De ce pica saptamanal RDS-ul pe tot orasul?

djlyon
08-15-2005, 10:50
Acuma iar e picat RDS pe tot orasul, nu merge nici un ISP si nici o firma care are net de la RDS. Chestia asta nu e ceva izolat, ci se intampla aproape saptamanal, timp de cateva ore, uneori chiar si 6-10 ore.
Din cei de la RDS care sunt pe forum, ne poate da cineva o explicatie cat de cat oficiala?

Multumim.

Omu
08-15-2005, 12:29
din cate inteleg eu si am si vazut ei lucreaza si este normal sa pice! Daca stau in masinutza aia si sudeaza fibra nu e normal sa se intrerupa? Chestia care e dubioasa este ca userul de rind nu stie ca RDSul e cel ce furnizaza net la cei 3 din Barlad si el va spune in sinea lui ca uite abia astept sa apara astia sa ma mut la ei! asta este explicatia "legala" a concurentei!
Poate gresesc,poate nu .....dar ceva imi spune canu prea gresesc si exista un simbure de adevar! De asta am spus cuiva ca o linie de backup la un alt mare provider nu e rau de avut! Dar ce sa fac eu spun eu aud!

AIWA here!

djlyon
08-15-2005, 12:41
Caderile au inceput cu mult timp inainte sa cumpere Televsat-ul si sa inceapa sa instaleze noua retea de FO prin Barlad.

De asta am spus cuiva ca o linie de backup la un alt mare provider nu e rau de avut!Cine-ti mai aduce internet in Barlad in afara de RDS?
SNR iese din discutie, au avut doi ISP locali net de la ei si pica intr-o veselie.

dadosh
08-15-2005, 15:20
intre rds si isp-istii locali exista un contract cu niste clauze...isp-istii pot face reclamatii...=> calare pe rds cu faxuri...cereri de daune...etc..trebuie sa reactioneze...

ciprian
08-15-2005, 21:52
Poate ca este doar o parte din concurentza "loiala" pe care o face de pe acum celor care pot reprezenta un "pericol" la imaginea de forta pe care o aborda ei in ultimul timp??Sau poate ca nu este decat ...simplul adevar...de fapt nici ei nu sunt asa de buni!:)

paprika
08-16-2005, 05:39
cred ca e doar o mostra din strategia de "baga-ti picioarele" abordata de multe firme romanesti, nu numai in domeniul IT. Nu conteaza cat de mare si renumita e firma, sunt momente cand "las-o ma, ca merge asa", lumea nu comenteaza ... viata merge mai departe etc. De asta e bine sa citesti un contract inainte de a-l semna, si sa-l inchei cat se poate in favoarea ta (client).

ticabd
08-16-2005, 08:55
intre rds si isp-istii locali exista un contract cu niste clauze...isp-istii pot face reclamatii...=> calare pe rds cu faxuri...cereri de daune...etc..trebuie sa reactioneze...
Si crezi ca are vre-un efect??
Iti spun din propria experienta ca are efect ca o frectie la un picior de lemn

dadosh
08-16-2005, 16:03
si atunci ce facem...dam banii si stam ca fraierii...la mila lor...
reclamatie pe plan local..reclamatie la directorul de zona..reclamatie la centru...

si frectia la piciorul de lemn are efect....il lustruieste...si arata mai bine :P

ticabd
08-17-2005, 09:53
si atunci ce facem...dam banii si stam ca fraierii...la mila lor...
reclamatie pe plan local..reclamatie la directorul de zona..reclamatie la centru...

si frectia la piciorul de lemn are efect....il lustruieste...si arata mai bine :P
Asa e....dar netul tot nu-ti merge mai bine :D

AIWA
08-22-2005, 12:15
OK si azi oare de ce a mai picat iar?

djlyon
08-22-2005, 12:17
Pai n-am aflat nici de ce a picat data trecuta.
RDS-istii de pe forum posteaza doar unde le convine :p

Sau daca or sa posteze or sa zica: "nu sunteti clientii nostri directi".

Cristi
08-22-2005, 12:44
Pai n-am aflat nici de ce a picat data trecuta.
RDS-istii de pe forum posteaza doar unde le convine :p

Sau daca or sa posteze or sa zica: "nu sunteti clientii nostri directi".

La RDS vaslui a raspuns un tip care a spus ca tehnicul lor e ocupat si nu raspunde la telefon....sa revin putin mai tarziu

Oare cei de la RDS stiu ce inseamna sa stai cu 2 telefoane odata la ureche si sa incasezi injuraturi de la 1000 de oameni??

AIWA
08-22-2005, 12:57
Banuiesc ca trebuie facuta o chestie inregistrata video cu o camera in care sa se vada numarul format pe telefonul lor ce e mord:( si sa se auda raspunsul de mai sus!
Ma ocup eu sa ajunga si la carcotasi cat si la OTV sa faca misto Diaconescu de ea!

katja
08-22-2005, 16:51
Parerea mea e ca doresc sa cam incheie contractele de provideri cu alti isp locali...asa au cam facut in alte orase...taie netul putin cate putin in limita cauzelor contractuale...pana te saturi si rupi contractul cu ei...razboi psihologic...te macina pana nu mai rezisti...si apoi intra ei pe piata si iti arata net dom'le.....raspuns de la florinelu' sau cine mai era "la departamentul tehnic rds" nu am mai vazut....
...cred ca le-o fi rusine ca au fost descoperiti...isi strang jucarelele si pleca de la barlad...sa dea Domnul

djlyon
08-22-2005, 17:04
Neah, nu-i asa, nici macar nu stii ce vorbesti.

gigikentucky
08-22-2005, 20:06
isi strang jucarelele si pleca de la barlad...sa dea Domnul
bate-te peste gura. Tecenetu' e de kkt :headbang:

day_ever
08-23-2005, 08:10
bate-te peste gura. Tecenetu' e de kkt :headbang:
Abia astept sa apara aceasta noua "amenintare" pentru baieti de la tc-net ...desi in realitate sunt convinsa ca nu va fi decat ..."o alta marie dar cu aceeasi palarie" Probabil inclinatia oamenilor spre nou ...va fi si la inceput toti au sa fie super incantati ....dar sunt convinsa ca dupa ce va trece acest val toti au sa incerce sa se intoarca la vechiul lor ISP adica la "tecenetul de kkt" dupa spusele unora:) :fuckoff:

Florinelu
08-23-2005, 11:34
o sa ma interesez si o sa aduk un raspuns coerent,dar probabil se lucreaza f mult.

gigikentucky
08-23-2005, 13:35
dar sunt convinsa ca dupa ce va trece acest val toti au sa incerce sa se intoarca la vechiul lor ISP
Not :noway:

katja
08-23-2005, 22:38
gigikentucky...deshi felul in care ai raspuns este josnic si chiar nu ai merita nici un raspuns...iti urez sa fii fericit la rds...multumit si sa ai noroc ca la satu mare sa te cableze in doua luni cu fibra pe scara.......si lasa-ne pe noi in kkt-ul asta ca cel putin mie imi e bine asa

AIWA
08-24-2005, 00:39
o sa ma interesez si o sa aduk un raspuns coerent,dar probabil se lucreaza f mult.

Intereseaza-te te rog si de ce pica TVul asa des:(

dadosh
08-24-2005, 02:00
FLORINELU ... daca tot te interesezi de internet si cablu TV... vezi si de ce se opreste apa rece noaptea ...

day_ever
08-24-2005, 07:58
Sa intelegem ca ...raspunsurile tale de pana acum au fost ...incoerente?Parca spuneai odata ca lucrezi la tehnicul de la RDS!Toti sunteti atat de putin informati la RDS??Sau poate ca si tu esti de inteles ....te cred ca ai fost tare deceptionat cand ai realizat ca cel care da gauri sau trage de un cablu prin oras nu are prea multe valente cu "departamentul tehnic" ....asta este viata nu este intotdeauna frumoasa......Succes mai departe ...si forta de munca:)

day_ever
08-24-2005, 07:59
FLORINELU ... daca tot te interesezi de internet si cablu TV... vezi si de ce se opreste apa rece noaptea ...
BRAVO!!!!!:)):)):))

day_ever
08-24-2005, 08:02
Not :noway:
Cred ca te prinde tare bine aerul asta de ..cow.....boy:P

w`t`f`
08-24-2005, 10:04
si lasa-ne pe noi in kkt-ul asta ca cel putin mie imi e bine asa

Gura prostului adevar graieste.

Florinelu
08-25-2005, 17:51
Bucurestiul nu e Barlad ba ... sunteti nebuni ???
Ia mai lasati-ma ba si vedeti`va de treaba voastra .

PA ! Cablul tv vine in continuare de la firma aia cu 3 angajati si 2 vaci care se keama telev sat,

djlyon
08-25-2005, 17:54
LOL - Pai pe aia ati cumparat-o voi :)

AIWA
08-25-2005, 18:09

PA ! Cablul tv vine in continuare de la firma aia cu 3 angajati si 2 vaci care se keama telev sat,
Multam fain de explicatie...ce am vazut eu e masina voastra ce lipeste la coltul blocului meu si am banuit ca e de acolo se face trecerea de pe reteaua veche pe asta noua! Legat de firma cu 3 angajatzi si 2 vaci...ce se numeste televsat am inteles ca nu mai sint ai vechiului patron ci sint la RCS&RDS de asta am indraznit sa intreb!

Ce pot spune ca ...baietii de la tehnic..si aici ma refer la cei ce se ocupa strict de partea de tehnic nu cei de la asanumita televiziune chiar sint OK...acum cei de la televizune..e treaba lor si a celor ce i-au cumparat mai ales dupa simulacrul de concurs....ce e de toata jena am serioase rezerve:(

Cine a mai vazut concurs de crainici TV ce sint alesi dupa dosar si poza!:D Stau sa ma gindesc ce se intimpla daca se da ok la un dosar super tare cu poze sexy si in realitate se prezinta castigatoarea cu alta fatza(stitzi aia e poza de acum 1 an de la mare alta recenta nu am) :D

katja
08-25-2005, 21:58
pentru faza cu 3 angajati si doua vaci in momentul asta, Florinelu multi barladeni te-ar lua la pumni...eu ma numar printre ei

djlyon
08-25-2005, 23:17
Katja..hai sa nu incepem sa vedem cine le are mai mari..de ce trebuie sa te cobori la nivelul lui.. fii tu mai inteligenta!

djlyon
08-25-2005, 23:34
N-am stat sa fac verificari, si nici nu intentionez :D (if yer kno` what I mean :D)
Pe forum e Katja, care pronuntat Katia e nume de fata (or at least that's how it's supposed to be..)

katja
08-26-2005, 00:55
:P..multumesc...:d....farfui..badaranule

Cristi
08-26-2005, 01:38

Parca ziceai sa te lasam in prima faza...apoi revii si dai o explicatie de imi vine sa cred ca "Barladul nu e Bucuresti" "BA" ....

JENANT

Cristi
08-26-2005, 01:41

SI MAI JENANT

day_ever
08-26-2005, 06:43

O adevarata "explicatie" de la un "domn" care se ocupa de tehnicul de RDS&RCS....succes la clienti!

katja
08-26-2005, 20:50
:no: ce va spune am eu?? incepe grupul rds/rcs sa isi dea arama pe fata???

mickwin
08-29-2005, 21:11
Mai da lasa-ti concurenta sa intre pe piata ca doar asa vor mai scadea preturile la net si poate cu aceasta si viteza de acces si de ce nu si servicii adiacente mai multe.

O singura chestie nu-mi place la RDS, nu au un suport tehnic permanent cand are nevoie omul, trebuie sa astepte sa raspunda cineva la telefon ca apoi sa-ti spuna ca vai tehnicul sau adminul de retea e la o bere sau unde o fi el.

In rest sa vedem cat de buni vor fi

twisted
08-30-2005, 07:37

well doesn't this reminds us of someone ? ala macar a ajuns presedinte cand a scos o duma asemanatoare dar un nene care lucreaza la suport tehnic din cate imi amintesc eu... nu de alta da barladenii sunt sensibili si un astfel de raspuns la telefon l-ar putea fortza sa se mute la concurenta...

katja
08-31-2005, 08:29
corect twisted...mai ales ca acum tot ai de unde alege..nu?:P

w`t`f`
08-31-2005, 14:16
Da ... bine spus ca barladenii sunt sensibili la raspunsurile la telefon. Dar cand un angajat tcnet spune "doamne ce idiot" dupa ce inchide telefonul unui client si avand in fata lui alti doi clienti stand cuminte la rand sa isi plateasca factura ... hmm ... oare asta ce mai este.
PS. Katja stii despre cine vorbesc .. nu ? Si sunt sigur ca vei nega :).

gigikentucky
08-31-2005, 16:37
Este o facatura securiostu-comunista. Cei de la tecenet sunt oameni culti si politicosi. Nu ar indrazni sa niciodata sa zica asemenea cuvinte.
Si se pricep domle nu ca aistia de la RDS, care is varza. Cum sa nu fie Rds-u varza daca suni azi la ei iti dau net peste o luna. Plus ca nu vin la tine acasa sa-ti instaleze mircu.
Zi-le tu Katja.

Omu
08-31-2005, 19:52
Da ... bine spus ca barladenii sunt sensibili la raspunsurile la telefon. Dar cand un angajat tcnet spune "doamne ce idiot" dupa ce inchide telefonul unui client si avand in fata lui alti doi clienti stand cuminte la rand sa isi plateasca factura ... hmm ... oare asta ce mai este.

Poate respectivul era chiar idiot! :what: In orice caz e discutabila faza si daca e asa atunci ar cam trebui tras de urechiuse acel angajat!

AIWA
08-31-2005, 22:06
Eu totusi nu cred ca s-a intimplat asa...cu toate ca... e posibil la stres,nervi,etc. sa te mai scapi!

katja
08-31-2005, 22:08
hmmm...wtf...nu stiu cine esti...si chiar nu ma intereseaza....iar despre faza de la telefon ma indoiesc...amarnic chiar....oricum e dreptul tau la replica...sau atac...asa ca :headbang: in continuare

katja
08-31-2005, 22:10
nu e vorba de nervi aiwa...dar sunt anumite persoane ce nu ar trebui sa detina un pc pentru ca o fac degeaba...acelora le recomand cu caldura rds-ul sa ii vad cine ii mai dadaceste la telefon sau personal, cine le activeaza placile de retea....cine le instaleaza mircul sau alte codecuri ca nu vede nush ce film...cine le spune prin telefon cat share si cate sloturi trebuie pentru dc ......cu caldura va trimit pe capul altora sa vad ce raspuns veti primi

nu cred ca va mai fi vreun isp in barladul asta amarat care sa fie mai aproape de client ca tc net-ul...cu cat poate...cu oamenii sai, cu probleme, defectiuni, ingaduinta, si apropiere de client ...ever ever

gigikentucky
08-31-2005, 22:25
Katja te cam contrazici.
Mai intai ca sunt niste cretini pe care ii caracterizezi astfel "dar sunt anumite persoane ce nu ar trebui sa detina un pc pentru ca o fac degeaba".
Si iaca tocmai darnicu tecenet cu ai lui stangaceanu si codreanu si-o gasit sa ajute toti idiotii. Mai bine ar face ceva cu internetu si cu fimeia aia care raspunde la telefonu fix ca nici nu stie ce-i cu ea :haha:

PS : Ingaduinta,apropiere de client, etc ? Hai bre lasa-ne. Te plateste tecenetu ca sa ii tii partea ?

katja
08-31-2005, 22:32
sa zicem ca da.....:D

bla-bla-bla
09-01-2005, 01:17
hmmm...wtf...nu stiu cine esti...si chiar nu ma intereseaza....iar despre faza de la telefon ma indoiesc...amarnic chiar....oricum e dreptul tau la replica...sau atac...asa ca :headbang: in continuare

nu e vorba de nervi aiwa...dar sunt anumite persoane ce nu ar trebui sa detina un pc pentru ca o fac degeaba...acelora le recomand cu caldura rds-ul sa ii vad cine ii mai dadaceste la telefon sau personal, cine le activeaza placile de retea....cine le instaleaza mircul sau alte codecuri ca nu vede nush ce film...cine le spune prin telefon cat share si cate sloturi trebuie pentru dc ......cu caldura va trimit pe capul altora sa vad ce raspuns veti primi

nu cred ca va mai fi vreun isp in barladul asta amarat care sa fie mai aproape de client ca tc net-ul...cu cat poate...cu oamenii sai, cu probleme, defectiuni, ingaduinta, si apropiere de client ...ever ever

Hmm ... am simtit vreo negare pe undeva ? Sa ma apuc sa caut printre randuri .. sau sa trimit textul pe la vreo universitate poate o sa gaseasca ei negarea pe care nu am gasit`o eu.
Deci am avut dreptate ca nu o sa negi .. si cred ca ar fi mai corect sa spui ca esti angajat tc-net... nu crezi ?
PS: sa tii aduc pe cei doi martori .. clienti tc-net ?

Cristi
09-01-2005, 04:04

Erai de fata? Eu zic ca prinzi avioane si vad ca nu e prima data cand spui faza asta ..... vrei sa ne amintim ce faceau si altii pe la clienti? Nu cred ca e bine...

Cristi
09-01-2005, 04:09
Katja te cam contrazici.
Mai intai ca sunt niste cretini pe care ii caracterizezi astfel "dar sunt anumite persoane ce nu ar trebui sa detina un pc pentru ca o fac degeaba".
Si iaca tocmai darnicu tecenet cu ai lui stangaceanu si codreanu si-o gasit sa ajute toti idiotii. Mai bine ar face ceva cu internetu si cu fimeia aia care raspunde la telefonu fix ca nici nu stie ce-i cu ea :haha:

PS : Ingaduinta,apropiere de client, etc ? Hai bre lasa-ne. Te plateste tecenetu ca sa ii tii partea ?

Nenea Gigi din Kentucky crezi ca ar fi bine sa publicam si numele tau aici pe forum si poate si niste chestii care le faceai sau inca le mai faci ?

Ai probleme cand iti raspunde o femeie la telefon :naughty: ? de unde stii tu ca nu stie ce e cu ea? ...eu zic ca exagerezi

Cristi
09-01-2005, 05:23
Si sunt sigur ca vei nega :).

Deci am avut dreptate ca nu o sa negi .. si cred ca ar fi mai corect sa spui ca esti angajat tc-net... nu crezi ?
PS: sa tii aduc pe cei doi martori .. clienti tc-net ?

curios ...te cam contrazici ...nu crezi?

adu martorii ca abia astept sa ii vad si eu :D

mocca
09-01-2005, 05:57
Ati putea fi concediati?

Faceti testul urmator. Acordati-va un punct pentru fiecare raspuns "Da".

1. Sunt printre cei 10% performeri in companie.

2. Sunt de partea unde "curg banii". Adica sunt marketer, creator de produse sau ma ocup de vanzari.

3. Sunt cel mai bun angajat din departamentul meu si asa spun si ceilalti.

4. Sunt responsabil de profituri, insumand de 5 sau 10 ori salariul meu anual.

5. Sunt intr-o faza pozitiva a carierei, contribuind la succesul companiei.

Daca ati acumulat 5 puncte, nu aveti de ce sa va faceti griji.
Daca aveti 3 sau 4 puncte, sunteti in regula, dar puneti-va serios pe treaba... Cititi continuarea http://www.neogen.ro/redir.php?id=1339&idnl=375393&idp=551833&link=http%3A%2F%2Fclub.neogen.ro%2Fcluburi%2F%3Fc% 3Dcandidati%26cwtd%3Dshow_post%26c_keyword%3D%26po s%3D0%26list%3Ddesc%26idpost%3D97122%26make_reply% 3D0%26next_urlm%3Dc%253Dcandidati

sorry pt offtopic da` nu m-am putut abtine...

Fallen Angel
09-01-2005, 09:35
Katja te cam contrazici.

F...is good and F....is funny everybody..is F...for money ...if you want to save your money F.. yourself and save some money.....!Tu gandesti vreodata? Sau doar ...scrii din cauza faptului...ca poate pe insula aia pustie pe care stai tu sau uscat frunzele la palmierul subtirel sub care te adaposteai si acum te bate tare soarele in cap???:)

bla-bla-bla
09-01-2005, 10:51
In sfarshit aparu` si lupul mare .. ... Ce s-a intamplat cu tine ? Te-ai saturat sa stai in umbra si sa zambesti de ce citesti pe acest forum .. sau raspunzi numai la forta ?

Nu ai auzit de psihologie inversa ? :)

Oricum il astept pe el sa raspunda .. sau esti purtatorul lui de cuvant ? Apropo ... m`am luat de o persoana nu de o firma .. sa nu tragi concluziile care nu s-ar merita.

katja
09-01-2005, 20:13
dar tu cine esti bla-bla??? nu cred ca te-am vazut pana cum pe aici...

djlyon
09-01-2005, 20:14
Haideti, reveniti ontopic sau il chem pe bau-bau :D

day_ever
09-02-2005, 22:09
Katja te cam contrazici.

De ce oare am eu vaga impresie ca dintre " idiotii" pe care acum ii blamezi ai facut si poate inca mai faci parte si tu?Dar poate odata cu avansarea de la " aflatul si comunicarea pe dc++" este un pas imens pentru omenire dar nu asa de imens pentru unul care are pretentiile tale de la viata ....Bravoo ai dat intradevar dovada de ...desteptaciune ....(pacat de cei de la Microsoft ca nu te-au descoperit inca) "fimeia" de la telefonul fix habar nu are ce e cu ea atunci cand cei plini de desteptaciuni ca tine spun niste enorminati.Dar sunt sigura ca daca taticul shi mamica ta nu ti-ar fi dat bani sa ai cu cine sa vb shi tu erai shi acum disperat shi plangeai la coltul blocului implorandu-i sa te cableze la cretinii shi idiotii aia de la tc-net::))Dar la varsta ta nu departe de pubertate esti de inteles.BAFTA!!!!!!:::)))

djlyon
09-02-2005, 22:14
day_ever, ce legatura are ce-ai scris tu cu topic-ul nostru?

dadosh
09-02-2005, 22:50
Nenea Gigi din Kentucky crezi ca ar fi bine sa publicam si numele tau aici pe forum si poate si niste chestii care le faceai sau inca le mai faci ?
....

santajjj!!!! :noway: rusinica :D

Cristi
09-03-2005, 03:38
santajjj!!!! :noway: rusinica :D
offtopic:
este a 2-a oara cand foloseste numele meu aici ... si doar il intrebam daca ar fi fericit sa il public si eu pe al lui ....

dadosh
09-03-2005, 17:29
corect...in cazul asta atentionat administratorul...si sanctionare/ban... :D
nu sunt de acord cu el dar parca nici cu santajul...sau "intrebarea despre fericire" :D

AIWA
09-05-2005, 13:53
Oricum ...daca tot au cumparat televsatul nu inteleg de ce tot sint atit de dese intreruperile de semnal TV..
E ca si cum cineva scoate pentru un minut un amplif de ala din priza:( ori sint probleme de alimentare:(

h3art broken | scythe
09-10-2005, 17:08
Oare cei de la RDS stiu ce inseamna sa stai cu 2 telefoane odata la ureche si sa incasezi injuraturi de la 1000 de oameni??

pun pariu ca cei care au injurat si-au luat adio de la calitatea de client :haha: :haha: :haha:

haker2001
09-17-2005, 03:46
Mda... multzi au postat diferite chestii... 20 de min a trebuit sa citesc toate posturile.... o parte sunt OFF TOPIC altzi... mai mult pe topic decat fara.... faza cu intreruperile de la RDS nu stiu care e problema... banuesc ca se face modernizarea la cablu tv iar la internet probabil ca doresc sa inceapa sa lucreze psihologic persoanel de la actualul ISP.... A si KATJA ramai tu in nebuloasa ta si lasa-ne.... iar cei de la TC-net nu sunt obligatzi sa va instalezi decat... un antivirus... si odc-ul si gata....cei care nu stiu... sa plateasca...asa cum si-au permis sa isi cumpere calculator isi permit sa si-l intretzina.... iar in legatura clientzilor care vb la telefon... 1. sunt clientzi care te injura pe fatza... iar tu esti obligat sa le vb frumos... 2. sunt momente cand sunt scapari nervoase... dar nu sunt injuratzi clientzi de fatza cu altzi clientzi... un ISP in locul celor de la RDS poate fi unul prin satelit... dar este prea scump.... Cam atat am avut de spus.... voi reveni cu noi posturi... A SI NU TZIN NICI CU TC-NET NICI CU RDS... TZIN CU MINE!

POSTED by haker2001

djlyon
09-17-2005, 06:56
Mda... multzi au postat diferite chestii... 20 de min a trebuit sa citesc toate posturile.... o parte sunt OFF TOPIC altzi... mai mult pe topic decat fara....
Si tu la fel esti pe langa:
1. Internetul de la RDS nu vine prin cablu TV, ci prin fibra optica.
2. RDS nu are (inca) angajati la internet in Barlad. Se ocupa cei de la Vaslui.
3. Internetul prin satelit e o solutie veche, care nu se mai foloseste de vreo 4 ani, costisitoare cum ai spus, si cu probleme pe vreme rea daca nu ai antena MARE. Mai sunt si alte probleme, dar nu intru in detalii aici.

AIWA
09-17-2005, 20:44
Mda... multzi au postat diferite chestii... 20 de min a trebuit sa citesc toate posturile.... o parte sunt OFF TOPIC altzi... mai mult pe topic decat fara.... faza cu intreruperile de la RDS nu stiu care e problema... banuesc ca se face modernizarea la cablu tv iar la internet probabil ca doresc sa inceapa sa lucreze psihologic persoanel de la actualul ISP.... A si KATJA ramai tu in nebuloasa ta si lasa-ne.... iar cei de la TC-net nu sunt obligatzi sa va instalezi decat... un antivirus... si odc-ul si gata....cei care nu stiu... sa plateasca...asa cum si-au permis sa isi cumpere calculator isi permit sa si-l intretzina.... iar in legatura clientzilor care vb la telefon... 1. sunt clientzi care te injura pe fatza... iar tu esti obligat sa le vb frumos... 2. sunt momente cand sunt scapari nervoase... dar nu sunt injuratzi clientzi de fatza cu altzi clientzi... un ISP in locul celor de la RDS poate fi unul prin satelit... dar este prea scump.... Cam atat am avut de spus.... voi reveni cu noi posturi... A SI NU TZIN NICI CU TC-NET NICI CU RDS... TZIN CU MINE!

POSTED by haker2001
Da se pare ca ai un fix cu cele 20 de minute stimate SORIN-CATALIN nu crezi ca ar fi cazul sa intelegi ca un forum e alta haleala de peste fatza de web design?

Mda... iar mi-a trebuit 20 de min sa citesc... scrietzi fratzilor si voi mai putzin... uff. interesanta istorie djlyon... iar povestea cu flodurile nu o stiam... pt ca eu atunci aveam internet prin romtelecom sau prin xnet... iar jocurile in retea le jucam la euroclass... Asta ar fi tare... sa vina ASTRAL-ul in Barlad... am auzit ca au servicii decente...

POSTED by haker2001

Sincer nu te inteleg:( Esti un fel de "GicaContra" si tot ce e aici e aiurea,se discuta numai tampenii etc. Pai daca am inteles ca esti student si esti cam plecat din zona nu crezi ca ar fi cazul sa stai calm si sa citesti si ce mai spun altii ce sint zi de zi in zona!? Am vazut ca nu prea ti-a convenit ce ti-a spus Farfui, DjLyon sau Twisted...stau sa ma intreb..nici postul meu nu va fi pe gustul tau poate dar ar fi cazul sa respecti un pic parerea celui de linga tine ???

haker2001
09-18-2005, 01:28
Nu iti convine un lucru atunci cand esti luat peste picior... multzi de aici subestimeaza multzi useri... pacat! Stiu ca web designul e altceva... dar atat mi-a trebuit sa citesc toate posturile... si nu am jignit pe nimeni rau intentzionat... fiecare are dreptul la replica... iar in privintza ca stau mai putzin in barlad, adika 3 luni... e partea a doua... atata timp cat sunt client la aceasta firma ma intereseaza...

POSTED by haker2001

P.S.: Interesant post

Florinelu
09-23-2005, 13:43
" Oare cei de la RDS stiu ce inseamna sa stai cu 2 telefoane odata la ureche si sa incasezi injuraturi de la 1000 de oameni?? "

DAAAAAAAAAAAAAAA !!! :))))))

BTW : clientii tc-net adunati nu cred ca insumeaza 1000 :))) , iar in momentul cand cineva te injura de obicei ii inchizi telefonul , procedura clasica

djlyon
09-23-2005, 14:20
Sunt bine peste 1000.

Cristi
09-23-2005, 14:47
BTW : clientii tc-net adunati nu cred ca insumeaza 1000 :))) , iar in momentul cand cineva te injura de obicei ii inchizi telefonul , procedura clasica

sunt destul de multi peste o mie ....

Daca si tu recunosti ca se inchide telefonul clientului in nas ...ce sa ma spunem .....

ticabd
09-23-2005, 17:04
" Oare cei de la RDS stiu ce inseamna sa stai cu 2 telefoane odata la ureche si sa incasezi injuraturi de la 1000 de oameni?? "

DAAAAAAAAAAAAAAA !!! :))))))

De obicei raspund destul de greu...d-apoi sa mai stea si cu doua telefoane la urechi....
Astept cu interesc momentul cand vor incepe sa se aplice automat filtrele , la care sa recunoastem sunt profi iar explicatia pe care o vei primi este ca se vor scoate singure dar cu o mare intarziere........ ;)

http://www.hotnews.ro/pp_articol_5721-rds-isi-bate-joc-de-clienti.htm

NaKeDMaN
09-23-2005, 18:49
Cred ca e timpul sa imi dau si eu parerea.
Venirea RDS-ului cred ca va fi ceva bun pentru ca m-am saturat de vrajelile tc-netului, sa nu uitam caderile de internet zilnice de 1 minut, si alte caderi care tzinea juma de zi. Cat despre suport eu zic ca isi RDS isi fac cat de cat treaba decoamdata pana o sa isi angajeze oamenii aici va fi putin cam slabuti la suport dar nu murim, spun asta pentru ca lucreaza rapid (tzin minte ca intr-o zi iam vazut la gradina si ziua urmatoare erau la piata cu cablul) pe langa tc-net care am stat 3 luni pe capul lor sa imi traga net pe deal de am facut 2 milioane la telefon si ei imi spuneau ca o sa venim si cum se facea ora 8 nu mai venim ca e tarziu venim maine dimineata. Si asta nu s-a schimbat, la fel ia facut si unui prieten de al meu care e la distanta de 50 de metri de mine.
Suportul pot zice ca e de kaka la tc-net am platit netul de acu 3 zile si tot nu imi merge internetul am sunat la ei si imi spune ca nu e nimeni la sediu.

Nu tzin cu nimeni nici cu tc-net nici cu rds-net dar oricum mi se pare mai avantajos rds din cauza ca la un pret mai mic iti ofer mai multe servicii si un internet de calitate mai mare decat tc-netului
Hmm cand am dat click pe Raspunde aveam mai mult de zis acum nu imi mai vine nimic, postez eu mai incolo :P

Cristi
09-23-2005, 19:36
sa o luam pe rand

1: cablarea ta a durat atat pentru ca stateai foarte departe de nodul nostru(scoala 10)

2: nu ai dat cu siguranta 2 milioane la telefon ...si spun asta cu siguranta pentru ca doar mie imi dadeai telefon ..

3: defectiuni la tine in zona nu prea au fost ... si stii asta foarte bine .....nu ti-a mers de cele mai multe ori pentru ca nu iti plateai la timp abonamentul sau parintii tai veneau la firma si intrerupeau serviciul ...

4: acum cateva seri te-am sunat cu toate ca puteam sa te reclam pentru ca din cauza ta nu a functionat internetul la vreo 2 clienti cu zilele...

si ar putea sa mai continui dar trebuie sa plec....

NaKeDMaN
09-24-2005, 12:47
hmmm trebuie sa te contrazic putin de 2 ori am intarziat cu plata si asta a durat in jur de 3 zile iar odata nu am platit din cauza ca aveam calculatorul stricat si nu aveam de ce sa platesc, iar parintii mei nu au venit niciodata la firma sa imi opreasca abonamentul nu lam oprit niciodata. Iar faza cu deranjarea da este vina mea is o recunonsc dar faza e ca eu platesc si a trebuit sa astept 4 zile sa il activati din nou si imi trebuia internet neaparat atunci pentru scoala, si am deranjat 1 client nu 2 :P
Eu nu am nimic impotriva cu tc-net imi place is tari dar uneori o cam ia pe ulei. Poate nu o sa ma trek la rds o sa ma interesez cum merge internetul la ceilalti care sau cablat inainte, eu ma gandesc la mine cum imi vine mai avantajos nu ma duk la un isp aiurea ca are un nume grozav sau e popular, ma duk la cel mai bun fara suparare.
May the best isp win :P

EDITAT:
Nu 2 milioane dar 1.5 am platit si iti arat si facturile nu sunam doar pe tine cu toate ca odata te-ai si enervat ca te sunam prea mult:P poate iti aduci aminte, dar mai sunam si la sediu.

AIWA
09-24-2005, 14:04
..............

http://www.hotnews.ro/pp_articol_5721-rds-isi-bate-joc-de-clienti.htm

SUPERINTERESANT ARTICOLUL

Merita "Copy&Paste"

Florinelu
09-29-2005, 21:30
Inchizi telefonul daca omul nu te respecta si te injura, daca ai cu cine discuta nu ii inkizi ... doooooohh... la noi nu se inkide telefonul in nas la client (apelurile se inregistreaza) deci se poate face plangere :)

Fallen Angel
10-02-2005, 23:20
Florinelu eu am senzatia ca tu nu lucrezi intradevar la aceasta firma la reclama agasanta pe care deja o faci.......iar daca intradevar lucrezi la cei de la RDS am si eu o nelamurire mare .....daca va permiteti un robot telefonic de ce nu va faceti si voi o reclama mai civilizata ?..Nu de alta dar faza cu pliantele lasate pe presurile de la usile oamenilor, care platesc o taxa de curatenie destul de mare la asociatia de locatari, mi-se pare pe cat de lipsita de bun simt pe atat de copilareasca de parca va jucati ca cei de 5 anisori in scara blocului facand mizerie!
Ce se intampla nu mai aveti resurse finaciare pentru reclama ?Vorbiti si voi cu baietii de la "barlad-online" ca poate va fac si voua un link ceva ......asa de bun venit in orasul asta care deja sa saturat de voi! :no:

AIWA
10-03-2005, 10:10
Reclama ka reclama dar daca te uitzi cu atentie scris clar pe una din foi...OFERTA PROMOTIONALA PINA LA 1 SEPTEMBRIE
:D
Probabil au ramas cu ele si ...decat sa le arda prefera sa faca mizerie in scara blocului

cips
10-04-2005, 02:04
Intereseaza-te te rog si de ce pica TVul asa des:(
ca sa iti cumperi gigi teve! :naughty:

cips
10-04-2005, 02:14
hmmm trebuie sa te contrazic putin de 2 ori am intarziat cu plata si asta a durat in jur de 3 zile iar odata nu am platit din cauza ca aveam calculatorul stricat si nu aveam de ce sa platesc

Esti simpatic puiule

Parca aveai trafic nelimitat, nu plateai per mega trafic.

E problema ta ca ti s-a stricat tigaia.

ps: nu am nici o legatura cu tc-net, da ma enerveaza mentalitatile stupide :naughty: