PDA

View Full Version : O Pizza buna unde se mananca in Barlad ?

wxdj
11-21-2005, 11:13
O Pizza buna unde se mananca in Barlad ?

farfui
11-21-2005, 13:12
pai o poti manca oriunde, vb cu un prieten care e in Iasi, Buc, sau Galati, ti-o aduce in staniol sa se mentina cat de cat calda si apoi te duci unde vrei tu in Barlad si o mananci.

Altfel, nu as vedea cum....

lucia_lia2000
11-22-2005, 16:48
Cea mai buna pizza se mananca acasa :P Inn oras, cea testata de mine si care mi s-a parut buna este la Paradis - tutti salami - e bunicica... in ideea ca mie imi place mai mult aia facuta acasa :)

sintunjupin
11-22-2005, 18:21
eu de fel maninc la restaurantul ALEX vis-a-vis de biblioteca Stroe Beloescu. e un fel de pizza cu piept de pui.... merita incercata. mie imi place !

djlyon
11-22-2005, 20:09
Locul 1: Pizza home-made :D
Urmeaza pizza bune pe care le-am mancat la Alona si Arcadia.

AIWA
11-22-2005, 20:54
01 ARCADIA (am reteta personala la bucatarie!:D)
02 Poienita (cand e GINA la bucatarie)
03 Alex si Paradis
04 Alona

djlyon
11-22-2005, 21:19

Pai ai reteta, da` bucatareasa? :p

AIWA
11-23-2005, 21:00
Loooooool E baiat deci "PITZER" se numeste nu bucatar!!!

djlyon
11-23-2005, 21:28
Ups, mai naspa :p

engim
11-25-2005, 11:42
02 Poienita (cand e GINA la bucatarie)
03 Alex si Paradis
04 Alona

Pai de piteria stadion ai uitat " petrica dunca " :headbang: ??

Acolo mi sa parut cea mai buna pitza :rulz:

AIWA
11-25-2005, 11:57
Una e sa recomanzi ceva ce in fiecare zi e la fel! Si alta e sa mergi si sa maninci tu o pizza buna pentru ca esti cunoscut sau etc....

gamer555
01-08-2006, 17:54
cat am fost acasa am mancat pizza in mai multe locuri si eu zic cam asa:
1. ALEX (am revenit si la fel de buna a fost)
2. DanDoru (pare cam mica, dar e buna)
...
3. Quatro Stagionni (dezamagit total)

Omu
01-11-2006, 13:28
Am fost de curind cu colegii la DanDoru, sincer aia nu e pizza ci e o turta cu ceva deasupra

twisted
01-11-2006, 17:27
deci eu ii impartasesc parerea lui omu intru totul am fost si eu la dan doru acu vreo 2 sapt deci tot curand, intradevar aia nu e pizza, blatul e naspa e prea tare, iar topping-ul e pus total aiurea, in opozitie am halit o pizza si la arcadia de la cerbul de aur care mi s-a parut a fiind chiar foarte gustoasa si indeplinea caracteristicile principale ale unei pizze de calitate :D si @gamer555 intradevar si aia de la Alex e destul de bunicica... din pacate acum in vacanta am nimerit de fiecare data cand era plin ... cam mic da asta e

farfui
01-11-2006, 20:22
mai respira si tu twisted.
(scuze de off).

twisted
01-11-2006, 23:30
lol ... da respiram normal dar sunt si destul de scandalizat de pizza de la dandoru...

AIWA
01-12-2006, 08:27
Am fost de curind cu colegii la DanDoru, sincer aia nu e pizza ci e o turta cu ceva deasupra
Iar chiulesti?
Ce naiba ai cautat acolo la loc dosnic? Mai mergeai un pic si ajungeai la Arcadia (cerbu de aur) si te linisteai la o pizza facuta pe vatra

manuela
01-26-2006, 01:58
...mergeti la PARADIS..e cea mai tare...acum sa va mai zic ca ma cunosc cu patronii?...nu are rost ...ziceti si voi ca ma cunoasteti pe mine....oricum au reteta cea mai originala....sa aveti pofta!

catacaz
01-26-2006, 20:55
[QUOTE=manuela...acum sa va mai zic ca ma cunosc cu patronii?...[/QUOTE]
Manuela .. ei ti-au spus sa scrii ca e cea mai tare? O fi ... ce mai TARE. Eu am comandat 3 pizza acolo, din care una fara ciuperci si bineinteles ca au fost toate 3 cu ciuperci. I-am zis ospataritei ca nu o vreau pe aia ca nu am comandat asa ceva. Mi-a zis ca nu are ce face si trebuie sa o platesc. L-am chemat pe italianu' si i-am explicat toata treaba si pana la urma a adus alta, fara ciuperci. Nu mai calc in locul ala, poa' sa fie pizza de 2 m patrati.

ovi
01-30-2006, 21:00
pizza buna la PARADIS,POENITA SI ARCADIA ca prin alta parte nu prea mai ai

katja
04-08-2006, 09:53
1. Pizza Alex - cea mai buna din oras dar cam "usurica"
2. Poienitza ...asta vara am mancat cu niste amici o pizza foarte buna, uriasa si relativ ieftina pt Barlad 800g - 135.000 lei

hocus
04-12-2006, 16:44
numai Quatro Stagione NU !!!

catacaz
04-12-2006, 20:07
Eu cred ca cel mai potrivit ar fi un POLL... ca acusi vin in Barlad si nu am aflat inca unde se mananca cea mai buna pizza in oras.

AIWA
04-13-2006, 00:15
Catacaz...un lucru e sigur...vezi postul de mai sus a lui Noutati :D

catacaz
04-14-2006, 18:42
AIWA... inca un lucru e sigur...fiecare cu gusturile lui... asa cum nici aceeasi marca de bere nu are acelasi gust in toate barurile. Depinde foarte mult de atmosfera si companie. Asa ca nu cred ca se va ajunge la o unanimitate. :noway:

ancuzzi
05-04-2006, 22:36
ma eu cred ca la alex e cea mai buna....acolo merg mereu:D

AIWA
05-25-2006, 14:38
Va mai recomand o pizza...am descoperit-o si eu de curind la fortul "Amicii" acum parca ii spune ROMANTZO!
De cam o luna alaturi de GeorgiQ ne delectam cu o bericica si o pizza acolo!

(Apropo--> au o ciorba de burta super adevarata)

manuela
06-17-2006, 04:42
Manuela .. ei ti-au spus sa scrii ca e cea mai tare? O fi ... ce mai TARE. Eu am comandat 3 pizza acolo, din care una fara ciuperci si bineinteles ca au fost toate 3 cu ciuperci. I-am zis ospataritei ca nu o vreau pe aia ca nu am comandat asa ceva. Mi-a zis ca nu are ce face si trebuie sa o platesc. L-am chemat pe italianu' si i-am explicat toata treaba si pana la urma a adus alta, fara ciuperci. Nu mai calc in locul ala, poa' sa fie pizza de 2 m patrati.
asta e problema ta....trebuie sa te si impui....ca doar le platesti;pt asa marfa ,asa plata......depinde de fiecare cum se descurca.....
p.s.nu-mi zice nimeni ce sa scriu....e parerea mea personala....

gamer555
06-17-2006, 14:25
am niste prieteni stelisti care au plecat din bucuresti la vaslui pentru meciul respectiv si au oprit la paradis in barlad pentru o pizza. nu au fost prea multumiti :p

crocodil
06-21-2006, 18:23
:fuckoff: va spun eu unde:cea mai buna e la TOSCANA si pe deasupra e si ieftina.incercati acolo si daca nu va place sa ma injurati k nu ma supar.cea mai naspa e la stadion,are gust naspa.

djlyon
06-21-2006, 19:20
Unde e TOSCANA?

Oreste
06-23-2006, 17:22
am impresia ca langa confectii, pe langa dealerul Daewoo..

deathwish
06-23-2006, 20:58
E chiar langa crucea aia din intersectia de la confectii. Pe partea dreapta cum vii dinspre cerbul de aur.

zarel
08-04-2006, 15:24
In spate la primarie ( da e cam mica)...

AIWA
08-04-2006, 15:38
MICA?
Si pizza mare nu are?
sau e un singur fel de pizza?

zarel
08-05-2006, 09:15
MICA?
Si pizza mare nu are?
sau e un singur fel de pizza?
Au.....eu vorbeam de aia mare...ca e cam mica...(sau ospataru :naughty: a zis ca suntem prea mari si ne-a pus la regim).

AIWA
08-05-2006, 17:17
Aaaa pai spune asa tu ai cerut una mare si ...el ti-a adus una mica dar ai platit una mare!
Loool

keNnY
08-05-2006, 19:03
Am fost in barlad pentru vreo 2 saptamani si am mancat o pizza unde mi s-a recomndat de mai multe persoane... la ALEX... am comandat specialitatea pizzeriei adica Pizza Alex... mare... marimea pizzei a fost ok...ingredientele au fost suficiente, totul arata super bine.... o singura problema blatul era cam ars pe fund... nu stiu daca s-a grabit bucatarul sau asa era specialitatea locului... sincer... am mancat pizza mult mai buna si mult mai mare...la acelasi pret... in constanta.... deci daca cineva vrea sa manance pizza la ALEX sa aiba grija sa nu mai comande altcineva tot pizza ca sa nu se mai grabeasca bucatarul si sa ii arda pizza...astept noua vizita in barlad...Pana acum cea mai buna pizza mancata in barlad a fost langa INTIM... asta daca nu mai punem la socoteala pizza facuta acum 4 ani la pizzeria stadion....:D

dadosh
08-06-2006, 19:20
am fost la poienita ...sa mancam o pizza...ghinionul nostru a fost ca ne-am trezit luni dupa amiaza sa umbalm dupa pizza ... chelnerita de la poienita ne-a spus suav...ca se duce sa intrebe...ca bucatareasa e obosita..ca a fost nunta aseara...si ca nu mai sta...era doar ora 17:00 -18:00
... am plecat si i-am transmis odihna placuta....
kkt de management ....pacat de locatie

... ne-am dus la alex...pizza mare...dar parca-i lipseste ceva

prise
08-30-2006, 23:28
chiar daca nu sunt fan paradis cea mai gustoasa pizza acolo am mancat... totusi mai trebuie mentionat ca cea mai prosta e la Quatro Stagionni ... pizza fiarta daca vreti sa incercati gasiti acolo:d

AIWA
08-31-2006, 00:53
Am luat leapsa la deschidere..in primele zile cu haleala pe acolo...asa ca nu e o noutate...totusi de fitze(e loc monden sa stai acolo) merge sa bei un suc:D

coolgirl
09-17-2006, 01:31
Schimba te rog avatarul,se mai uita copii

manuela
10-18-2006, 18:25
Am fost in barlad pentru vreo 2 saptamani si am mancat o pizza unde mi s-a recomndat de mai multe persoane... la ALEX... am comandat specialitatea pizzeriei adica Pizza Alex... mare... marimea pizzei a fost ok...ingredientele au fost suficiente, totul arata super bine.... o singura problema blatul era cam ars pe fund... nu stiu daca s-a grabit bucatarul sau asa era specialitatea locului... sincer... am mancat pizza mult mai buna si mult mai mare...la acelasi pret... in constanta.... deci daca cineva vrea sa manance pizza la ALEX sa aiba grija sa nu mai comande altcineva tot pizza ca sa nu se mai grabeasca bucatarul si sa ii arda pizza...astept noua vizita in barlad...Pana acum cea mai buna pizza mancata in barlad a fost langa INTIM... asta daca nu mai punem la socoteala pizza facuta acum 4 ani la pizzeria stadion....:Dfosta pizzerie de la stadion "N&M" a fost tot a lui italianul.....:rulz:

lolyta
10-24-2006, 16:02
1. pizza cu pui de la alex 2. pizza "bella italia" de la petrica dunca si 3. cam atat ce mi-a placut mie...

AIWA
05-08-2007, 01:46
Zona: Cerbu de Aur
Local: SAGEATA (nr2)
Pizza casei MARE si MICA (cu mentiunea ca pizza mica e mare iar aia mare e uriasa:) Tre sa fii prea flamind sa nu te saturi!)
Pizza NOTA -9 ( bucataru sa mai guste "brinza" daca e sarata sa evite sa mai bage sare in aluat in rest foarte buna!)
Servirea NOTA +9 (o fata chiar de era proaspat angajata a fost foarte atenta si mereu zambitoare jos palaria pentru rapiditate cu care s-a miscat)

Carcoteli (deh nu se poate fara ele sa speram ca se vor remedia pe parcurs)
- "sefu de sala" (sau asa l-am perceput eu ) sa evite strigaturile de la tara de pe un deal pe altu! E totusi un local nu e necesar sa tipi din fundul salii la un alt coleg ca nu intereseaza clientii ce si cum si nici nu arde
- Baiatul ce se ocupa cu muzica ar trebui un pic scolit ( ma refer la cel de la VIN la LITRU/ CAFEA LA DOZATOR) nu de alta dar nu cred ca merge intr-o locatie unde se maninca piesele "hip hopului de cartier" sau incercari timide (cica a gresit discu`) cu "manele pe sistem turbo" Nu de alta dar a vazut reactia clientilor ce s-au ridicat si au plecat! Caseta cu holograf/iris/compact a fost totusi SUPER !
- "lista de bucate" mai vizibila ca nu tre sa faci km sa o vezi iar cea mobila ar trebui capsata (cam pleca foile)
- lipseste tinuta UNIca! (si e pacat arata super interioru dar angajatii prea seamana a gica de pe strada!)

Personal as spune ca promite destul de mult atat ca preturi cat si ca locatie si voi reveni cu placere! Prima impresia a fost oricum BUNA!

Adrian
05-08-2007, 08:01
Astazi cred ca fac si eu o vizita acolo...sa testez acea pizza uriasa...ceva preturi?? cum ti s-a parut??

AIWA
05-08-2007, 14:36
Pai ai raspunsurile deja ...citeste cu atentie!
Am spus uriasa intrucat fatza de ce inseamna pizza mare in oras ..aia e mai mare!

Adrian
05-08-2007, 16:01
Am fost, am mancat....dar mare nu inseamna neaparat si foarte buna...am comandat pizza casei..care spre dezamagirea mea era facuta cu telemea si nu cascaval....deh.
Sos si oliviera trebuie sa ceri expres, iar cu 2 minute inainte de a pelca au scapat si o manea..
Mai rau a fost de amicul Dragos care a cerut un kebab si a primit un sandwitch mai mic decat unul din happy meal..si a platit 5 lei. in comparatie un kebab la stadion e aproape dublu la marime si mai ales la ingrediente si e doar 4 lei.

djlyon
05-08-2007, 16:22
Unde mai exact e localul asta "Sageata"?

uni_uni
05-08-2007, 16:45
personal va recomand covrigii de la covrigaria de vis-a-vis de ''sageata''!:P
Sunt exceptionali!

AIWA
05-09-2007, 21:50
Am fost, am mancat....dar mare nu inseamna neaparat si foarte buna...am comandat pizza casei..care spre dezamagirea mea era facuta cu telemea si nu cascaval....deh.
Sos si oliviera trebuie sa ceri expres, iar cu 2 minute inainte de a pelca au scapat si o manea..
Mai rau a fost de amicul Dragos care a cerut un kebab si a primit un sandwitch mai mic decat unul din happy meal..si a platit 5 lei. in comparatie un kebab la stadion e aproape dublu la marime si mai ales la ingrediente si e doar 4 lei.
Aha de aia era asa sarata:( pai...nu puteau s-o desareze? Sa speram totusi ca restul de 2 variante (ca 3 sint de toate) vor fi fara telemea! Restul de meniu...inca nu am incercat!
Locatia promite totusi asa ca voi mai merge cu placere!

UNI? Unde vis-a-vis de "Sageata" Ca e doar statia de autobuz? Sau tu te referi la bomba aia de crisma facuta in casa de pe colt?

speed
05-09-2007, 22:04
pana la urma unde se mai mananca o pizza buna in Barlad?:what:

uni_uni
05-09-2007, 22:57
aiwa,langa ''sageata'' ,pe stanga (in dreapta sunt 2 tzatze:) )

AIWA
05-10-2007, 13:16
Aaa poi asa spune omule ca vis-a-vis = in fatza peste drum !

Nu stiu nu am incercat banuiesc ca ori era prea tarziu cind am trecut pe acolo...ori duminica cind am trecut prin zona..nu se lucra la ora aia

farfui
05-10-2007, 13:38
super cool, parca si aud la radio:"s-a deschis o pizzaria noua in orasul tau, va asteptam langa ca sunt covrigii marfa"

hocus
05-10-2007, 14:58
nu vreau sa fiu rautacios ... :) dar sincer in discutia asta despre mancare chiar nu are ce cauta uni intre farfui si aiwa ... se potriveste de parca nu'i :)) ... sper sa nu inceapa discutiile alea gandite de "unii" ore intregi si sa fiu iar nevoit sa nu le bag in seama... gluuuumeeeesc ! (si totusi il invit pe djlyon sa-si spuna si el parerea) :)

uni_uni
05-10-2007, 15:52
hocus,tu traiesti prea intens virtualul:)

AIWA
10-15-2011, 18:54
Se mai haleste undeva o pizza buna in oras? Ca as vrea sa mai experimentez si ceva mai bun decat MAX PIZZA! Sau mai bine sa nu incerc? :P

cipD
10-17-2011, 13:24
10 x ... foarte buna !

AIWA
11-16-2011, 16:08
Dar ceva de "sezon" sa spun asa se gaseste pe undeva? Si ma refer aici la ceva gindit si cu gust....nu o pizza in care se arunca niste legume din punga cu "legume congelate pentru ciorbe" cum am primit undeva cind am cerut o piiza vegetala!

AIWA
04-11-2012, 10:41
VEGETALA superdelicioasa la Pizzeria Stadion (ieri am testat-o)

AIWA
08-07-2014, 18:09
Apropos de pizza....la premier pe terasa...daca va place o lipie plina de faina si pahare aduse in mana si nu pe tava....bleah!

AIWA
01-15-2015, 15:57
Mmmm ...va recomand CASA VECHE !! Daca nu schimba reteta si servirea in scurt timp va depasi pizzerii cu state vechi!

In afara de mancare si servire mi-a placut ca poti merge in sfarsit intr-un local si sa pleci de acolo fara sa te grabesti acasa sa faci baie sa scapi de mirosul de tigara! Bravo lor pt initiativa!

AIWA
04-29-2015, 06:56
Testat si recomandat!
Pizza casei la Galmondo!