Aerostar Bc 2 - 0 Bujorul Tg Bujor
CF Braila 0 - 1 Pambac Bc

Maryann
03-05-2008, 00:52
Ca si in meciul tur , dominat de la un capat la altul de barladeni si incheiat cu victoria norocoasa a celor din galati si in meciul de la Galati juktorii nostri au fost superiori adversarilor. Desi au jukt fara 6 dintre titulari(suspendati) barladenii au deskis scorul in minutul 17 prin Ghiceanu. Dupa pauza galatenii au egalat din penalty in minutul 60 pentru ca 10 minute mai tarziu sa inscrie pentru 2-1 . In minutul 90 Ungureanu a egalat din lovitura libera pentru echipa noastra , pentru ca 4 minute mai tarziu , in ultimul minut de prelungire galatenii sa inscrie pentru 3-2 si pentru o victorie absolut nemeritata .

Maryann
03-05-2008, 00:58
In etapa a XIX-a FC Barlad urma sa intalneasca pe teren propriu formatia Leonard Pascani , insa in urma retragerii formatiei din Pascani din campionat meciu nu se va mai disputa , urmand ca barladenii sa castige la masa verde cu 3-0.

Urmeaza 4 etape dificile pentru formatia noastra cu 2 deplasari grele la Braila si Piatra Neamt si 2 meciuri dificile aksa cu 2 dintre formatiile aflate pe primele 5 locuri , Aerostar si Willy Bacau !

Dupa esecurile din ultimele 2 deplasari(TG Neamt si Galati) FC Barlad a cam iesit din lupta pentru locul 2(loc care permite accederea la barajul pt promovarea in liga secunda) doar o serie de rezultate foarte bune cum a fost in tur (19 puncte in 7 etape) ar mai putea aduce formatia Barladeana in lupta pentru locul 2 .