PDA

View Full Version : Sarbatoarea Berii 2007

Barlad-Online
07-31-2007, 10:37
Sarbatoarea Berii 2007 a trecut.
1. Au fost disfunctionalitati in organizarea SARBATORII BERII din acest an? Care credeti ca au fost acestea?
2. Pentru o desfasurare cat mai buna, ce credeti ca ar trebui sa faca organizatorii?
3. Credeti ca spatiul dintre Biserica "Sf. Ilie" (cea din spatele pietei) si magazinul "Plus" ar fi mai indicat pentru SARBATOAREA BERII si SARBATOAREA TOAMNEI decat cel actual? (vezi foto)

Pop
07-31-2007, 10:48
La 1 si 2 - a fost mult prea putin spatiu langa scena, din cauza amplasarii acesteia langa cladirea aceea aflata in constructie.
Cea mai buna locatie de pana acuma mi s-a parut cea de anul trecut cu scena langa hotel. Stim cu totii ce de multa lume a fost.
Si in cazul variantei de la punctul 3 cred ca ar fi mai mult spatiu daca s-ar amplasa scena intr-una din marile parcari din piata - cum arata in poza chiar dupa magazinul Plus, pe unde se iese din parcare cu masina.

john
07-31-2007, 10:50
mi-a placut sunetul, poate-i mai aduceti

wxdj
07-31-2007, 11:23
dap ,cu scena in intersectie e mult mai bine ,cum a fost anul trecut dar deh,,trebe blokata circulatia

nenica
07-31-2007, 13:51
atatea bairamuri intre trei Biserici.am inteles ca la festivalul berii,toaletele au fost amplasate chiar in gardul Bisericii,la intrare.Nu-i frumos!!!!!!!!!!Duminica cand e slujba,mai usor cu muzica si cu harmalaia ! sau ati uitat care-i rostul nostru in viata asta.mai mult respect fata de vecinatatea Bisericii ar fi de dorit,in rest amplasarea a fost buna.Atentie la cele Sfinte,ca ne bate Dumnezeu!!!!!!!!!!

efro
07-31-2007, 14:21
la cate biserici sunt in oras, oriunde ai muta festivalul tot dai de una

victorash
07-31-2007, 15:43
Da au fost destule disfunctionalitati acest an.in primul rand au venit nishte formatii de Doamne ajuta(bordo,uni-k,etc.. ) ce astea-s cantaretzi ????DC nu se canta undeva pe unm stadion sau la hala la piatza?

Kongeriket Noreg
07-31-2007, 16:08
Da. Sunetul a fost bun. Amplasarea extrem de proasta. Mai bun a fost anul trecut. Mi se pare o mare prostie sa pui marele COMPACT sa cante la 10m de un santier. Cu ce impresie pleaca din urbea noastra???
Sunt o caruta de biserici in orasul asta asa ca sincer nu mi se pare niciun fel de mare chestie ca a fost bairam langa biserica. Vrei slujba? Te duci la slujba... ce daca Popa Bezman(Preotul de la Biserica Vovideniei) o strans si el mai putini bani in cutia de doantii o saptamana. Biserica a devenit o afacere pe banul luat direct din buzunarul cetateanului deci... pe scurt... e ok daca e langa biserica.
Disfunctionalitati? OOO da... Destule. Nu a fost spatiu de acces! Tonetele cu mici care produceau un fum extrem de gros si faceau aerul irespriabil parca te imbiau sa te duci mai degraba acasa decat sa mai induri pana ajungi la scena... Raportul pret/calitate la bere a fost unul extrem de dezavantajos... se simtea din prima gura de bere inghitita ca are apa cat cuprinde sau ca paharele de asa zisa "unica folosinta" erau resplate.
In sfarsit... sunt multe de spus dar laudabila este intentia... sunt orase mult mai mari si mult mai cu pretentii care nu au atata activitate de destindere a populatiei cum are urbea noastra.

P.S. Am apreciat lipsa totala de manele. Sper sa fi asa de-acum inainte.

nenica
07-31-2007, 17:29
pentru Noreg K.
Eu n-am infierat pe nimeni pentru ca festivalurile se tin in proximitatea unei Biserici.Eu doar am facut apel la constiinta si bunul simt al fiecaruia.
Este vorba de Istoria,cultura si spiritulaitatea noastra care ne definesc ca oameni,altfel am fi catalogati animale.Aceste Biserici au fost construite de" buneii"nostri cu eforturi extraordinare si aceasta zestre ne-au lasat-o noua s-o respectam si sa ne fie de ajutor,in nici un caz s-o blasfemiem, s-o denigram,s-o nesocotim ignorandu-i prezenta.De cate ori cand esti in necaz nu zici Doamne ajuta !?Si cu toate astea nu te poti pisa pe gardul Bisericii,acolo unde au fost ajezate wc-urile "ecologice".E vorba de respect fata de adevaratele valori,ce D-zeu chiar suntem orbi sau ne facem ca nu intelegem.E vorba de un spatiu in jurul Bisericii care nu trebuie invadat.in rest sa se faca cate festivaluri doreste lumea.Iar Duminica ,3 ore nu moare nimeni daca se opreste putin muzica.Si stimate domn Noreg,intre Biserica si festival,care seamana mai bine a afacere?un banut de metal scapat o data pe an de majoritatea, in cutia milei, nu se compara cu sutele de mii de lei date pe litri de bere.Si mie imi place berea,muzica dar totul cu bun simt si respect fata de ce-i in jurul nostru.Inca o data repet locatia festivalului a fost foarte buna,cu exceptia de mai sus.

vj_cezartv
07-31-2007, 20:16
Pentru toti cei care au scris pe site :
1.celor care le-a placut ....fratilor va felicit
2. celor care nu le-au placut ...fratilor la tara e mai frumos???(poate aveti loc acolo sa va distrati )
3 . Trei zile de distractie si gata , uitati -va intai in jurul vostru si apoi "cascati gura" - faceti voi ceva mai bun de atat.
Civilizatia oamenilor lasa de dorit , asta e .....Va doresc o calatorie placuta in continuare .......poate cei care se ocupa cu tehnicu'pe acest site.....faceti un pol mare chiar pe prima pagina sa vedem ce mai vrea "romanu"... Bafta Barlad ne vedem la sarbatoarea TOAMNEI

adrian
08-01-2007, 07:22
ma da aia a fost muzica ,aia a fost vrajeala
sunt de parere sa se tine tot acolo unde a fost si pana acuma.....

ifteme marius
08-01-2007, 08:54
este o ideie chiar foarte buna . nu ar mai incurca circulatia prin centrul orasului, nu prea imi convine sa ocolesc atat cu masina ! si ar fi mai mult spatiu in noua locatiei !

Frit
08-01-2007, 10:10
Ca plasament pentru desfasurarea activitatii as propune Gradina Publica ... vezi manifestarile iesene asemanatoare ce au loc in Copou ... ce-i drept locuri pentru corturi si gratare ar fi destule pe aleile gradinii ... cu scena pentru artisti ar fi mai greu...poate pe langa Poenita

Lala
08-01-2007, 12:15
Ideea este foarte buna...cred ca lumea are nevoie de asa ceva pentru a se recreea .Locatia nu este buna si nu cred ca ar fi bine plasata

MARIUS
08-01-2007, 13:33
da au fost 1] w.c au fost montate toate in acelasi loc care era si prost iluminat, scena a fost montata intrun loc foarte stramt si nu era vizibilitate de la distanta ,de ce se primaria si politia com. au hotarit sa nu sa se mai vanda nimic dupa orele 24 exact cand era mai frumos 2]org.ar trebui ca la anul sa monteze scena tot unde a fost si in anul 2006 si sa prelungeasca programul sa poata servi toata lumea o bere caci de asta este ,FESTIVALUL BERII, nu de la ora de la ora de 3]nu cred ca este mai indicat spatiul din spatele pietei ptr.ca atunci se va numi ,festivalul tiganiei,de ce se vrea sa se faca totul numai la dosuri ?sa fie din cauza mizeriei care ramane la urma ,nu prea as crede deci interesul este altul DOMNILOR trebuie sa fim vazuti de toti din centrul orasului

gabi
08-01-2007, 18:44
Scena ar trebui amplasata in fata primariei, acolo unde unghiul de vizibilitate al ei este mult mai mare decat in locatia actuala.
GRUPURILE SANITARE SUNT PUTINE - se sta la rand la WC. Mancarea sta in praf si soarele arzator al verii.

Den
08-01-2007, 20:34
bun, dar apoi unde punem mesele?

kyty_boy2000
08-01-2007, 20:38
Merita sa avem parte de distractie in Barlad...e bine ca Conducerea Primariei s-a gandit si la noi toti....indiferent de varsta sa putem vedea mari nume ale muzicii usoare si populare...destul ca aici era doar Zilele Culturale ale Barladului...ce se organizeaza odata pe an. destul ca avem atatea probleme...frati barladeni sa ne distram cat mai mult, munca e munca....Noi nu avem locatie exacta pt. aceste Sarbatori, dar e foarte bine ca sunt indiferent de locatie, noi cu totii chiar si cei care locuiesc in acea zona trebuie sa inteleaga ca e bine sa suporte cateva zile aceste distractii, tot BARLADUL e invitat....si un mesaj pt. Danutz..."nu te mai contrazice cu noi ca avem dreptate...ca doar si tu vii la aceste Sarbatori...fie ca muncesti, fie doar sa fii prezent..." Locatia e buna....numai sa vinba lumea,dar ce spune-ti de o locatie ce a lansat-o Primarul nostru, sa fie la Centrul de Afaceri TUTOVA? Bye,bye !!!!

tziganutz
08-01-2007, 22:08
ptr kyty_boy2000 voi nu intelegeti ce vreau eu sa spun cred ca cer prea mult, oricum nu mai conteaza la cati nervi mi-am facut cu treaba asta si cat am incercat sa va lamuresc la ce ma refer

MiCuTu Ciprian
08-01-2007, 23:12
Da au fost 1)) in primul rand wc-urile nu trebuiau montate in fata Bisericii , trebuiau sa fie montate intr-un loc bine iluminat, si un spatiu mai mare, 2) scena ar fi trebuit sa fie montata in fata primariei deoarece este un loc mult mai mare decat cel de anu asta . si ar fi loc , foarte mare si pentru persoanele care vor sa se distreze. 3) si ar trebui mai multa politie deoarece au avut loc niste incaierari intre doua persoane si nu am vazut nici macar un politist comunitar in zona.

mishu
08-01-2007, 23:36
Am trecut si eu un pic pe acolo si am constat un lucru neplacut. Printre multime nu am observat nici un jardam. Cand am iesit din multime in parcare la Penny ii observ pe jandarmi toti la masina stateau de vorba ( aprox. 15 jandarmi). De ce acesstia nu erau in multime sa-si faca treaba ? Sau isi fac meseria doar cu prezenta lor prin zona ?

iulia
08-02-2007, 13:07
singura problema au fost micii,care aveau gust de seu de oaie..mi s-a intors stomacul pe dos.asta e batjocura.am jurat ca nu mai mananc nimik de la targul asta cat voi trai.

romanic-djdiablo
08-02-2007, 13:07
nu cred ca o astfel de sarbatoare ar trebui sa se tina in alt loc .
fintca toti betivii vor satisface necesitatile in jurul biserici cel putin un pic de respect pentru cultura crestina daca nu pentru religie cine se a gandit la aceasta varianta ori este tampit ori .................

djdiablo
08-02-2007, 13:13
cu referinta la jandarmi si politie este o rusine ma intreb pentru ce dracu mai au salarii aceste persoane pentru ca nu fac nimica cand se afla in fata unei situatii mai delicata se fac ca nu vad si incearca sa evite.
politia si jandarmii stie sa-si faca meseria doar cu persoanele corecte si cinstite dar cu tiganii si toti golanii acestui oras le poarta respect pai hai sa lasam tiganii si golanii sa faca ordine si politia si jandarmii sa fie trimisi in somaj daca il merita

cristi
08-02-2007, 14:25
eu cred ca ar fi bine in conditiile in care suprafata de expunere este mai mare.nu cred ca ar fi nici un inconvenient.

anonim
08-02-2007, 17:23
foarte frumos

bunicu
08-03-2007, 10:42
voi tot dati vina pe jandarmi.intai cititi ce trebuie sa faca jandarmii la astfel de activitati si apoi vorbiti de ei.printre oameni trebuie sa stea politia si politia comunitara.jandarmi asigura doar interventia in caz de scandal sau acorda sprijin politiei.De asta spunea mishu ca a vazut 15 jandarmi in parcare la penny.In rest Sarbatoarea Berii a fot ok.Mi-e unul mi-a placut.

razvan
08-03-2007, 15:30
ar fi mult mai bine sa mute in sp.pietii fiindca e o tiganie

ANONIM
08-03-2007, 16:55
SUPER TARE FESTIVAL

lau
08-03-2007, 17:00
sa se faca publicitate si in mediul rural pe o zona de minim 20 km in jurul barladului , si taranul moldovean apreciaza mai nou , calitatea berii , "vinu' se urca prea repede la cap :D " si producatorii (de bere si mici ) au numai de castigat

salavastru maria
08-03-2007, 23:08
eu cred ca ar trebui sa se foloseasca ambele spatii deoarece la aceste sarbatori vin majoritatea locuitorilor din municipiu!

munteanu liviu
08-04-2007, 16:55
voi sa va bagati mintile in cap ca totusi vedeti niste ''vedete''pe care in alta parte moca nu aveti unde vedea....toata lumea critica dar pe voi cine va critica ca criticati un om care isi da silinta sa va faca cate o sarbatoare sa se mai delecteze omu ......inca o data bagati-va mintile in cap atat am avut sa va spun multumesc de intelegere

bogdan M
08-04-2007, 19:43
am putea protesta pt recapatarea cinematografului Victoria prin proiectarea filmelor pe peretii exteriori ai acestei cladiri????iar legat de spatiul pt sarbatoarea berii cred ca e bun cel deja ales acum depinde cum pozitionam scena ....nu am gasit unde sa imi spun of-ul si am postat aici :D sper sa nu va suparati

costel
08-04-2007, 21:57
nu mai frumos e acolo

fermecatorul
08-05-2007, 14:28
apropo de cinematograf ...chiar nu se poate face nimic?iar de festival se poate mai bine dar neaparat cei de la protectia consumatorului si cei de la directia sanitara sa isi faca treaba mai bine,sa nu mai fie mana in mana cu comerciantii.iar cinematograf putem avea in oras la casa de cultura.nu?

adrian
08-06-2007, 14:56
nu;pt. ca este un spatiu prea in stramt si locuitorii orasului nu ar mai putea viziona foarte bn.spectacolul daca scena se va face tot acolo unde a fost facuta si la sarbat. beri

Anonim
08-07-2007, 16:51
D-le Munteanu Liviu, despre care om spuneti ca isi da silinta? Sa fie oare primarul? Eu sunt din Iasi si intamplator am trecut prin Barlad si chiar in acea zona am cateva cunostinte pe care am vrut sa le vizitez, dar cum nici ca se putea organiza mai prost si mai fara minte acest "festival" (daca se poate numi asa), ma refer la locatie ca ce a fost acolo imi imaginez, mi-am vazut linistit de drum. Apropo ati revenit a doua zi sa vedeti cata mizerie a ramas in urma, de la atata civilizatie si de la atat de ravnita organizare a d-lui primar???

Gianni
08-08-2007, 09:35
Dle Anonim (atat de las incat nu sunteti in stare sa scrieti macar un prenume) as dori sa intreb ceva: Oare dl primar sau organizatorii au lasat acea mizerie? sau oamenii? Barladenii nostri civilizati care arunca hartii pe jos chiar daca au cos la 4 m de el. Imediat dupa ce se termina orice concert, festival sau orice chestie care atrage o multime de oameni mizeria este foarte mare. Astia sunt barladenii ...

Bogdan M
08-08-2007, 13:57
de mizerie vorbiti ??? ati vazut ce a rams in urma concertului Rolling Stones..si doar acolo nu s-a dus orice "nimeni" ;) ...iar locatia hmmmm in barlad nu prea exista spatiu pt asa ceva decat pe stadion sau in afara orasului

Floryn
08-08-2007, 17:44
Organizarea a fost buna nu am ce zice, dar cei de la protectia consumatorului nu-si fac treaba deloc, am vazut cum facea un vanzator gogosi era murdar pe maini, de mici nu mai zic, am o cunostinta care ia fost rau de la mici, din cauza asta cred au disparut cainii din oras, au ajuns pe gratare :) , de spatiu a fost inghesuiala mare, domnule primar cautati alta locatie ca fost prea mic spatiu

iulian
08-11-2007, 14:03
nu pt ca totusi e o biserica acolo e un loc sacru poate ar fi mai bine sa se gaseasca un loc

Radu V.
08-11-2007, 16:42
si ce, la festivalul berii se executa ritualuri satanice?

G3O
08-13-2007, 01:27
sunt de parere cu domnul Gianni...are foarte mare dreptate...cosul e la 4 m..si totushi se arunca totul pe jos...pe sub masini...aici e vorba de bun simt...pacat...dar asta e mentalitatea barladenilor..nu prea cred ca avem cum sa o schimbam...

Gianni
08-13-2007, 09:52
Mai lasati Rolling Stones. Ne place sa facem comentarii ... noi de ce nu putem fi mai civilizati decat altii?
De ce daca unii tzarani fac mizerie noi trebuie sa facem si la noi in "curte"? Doar pentru ca au facut si aia? La noi chestia cu "capra" merge de minune ...

crysti
08-14-2007, 21:48
cred ca e o treaba buna dar momentan barladu are nevoie de strazi si de liniste [ca tiganii neau terminat] iar de loc cred ca sar putea schimba in alta parte

ciprian dk
08-15-2007, 18:09
nu stiu cum a fost la festival ca nu am fost dar vreau sa intreb si eu ceva:
cat a fost paharul de bere?si micii?
tot scumpi?
pacat
la un festival totul trebuie sa fie mai ieftin.asa ca sa tineti cont de sfatul meu

Dj Neaga
08-16-2007, 18:19
Postat de crysti la 14.08.2007 20:48

cred ca e o treaba buna dar momentan barladu are nevoie de strazi si de liniste [ca tiganii neau terminat] iar de loc cred ca sar putea schimba in alta parte
Aici iti dau dreptate : 1 aoleu plasat langa podeni, munteni .... aoleu pe acolo sunt numa frati mai colorati care la 1 pahar de bere incepe sa se dea in spectacol ..
2 - e si daca se dau in spectacol nici politia nu face nimic ..
3 - pe platou era super ok :) se pun politisti cu girofar in cap si sa stea sa vada de sus tot ce misca .

08-16-2007, 22:13
da tot o saracia a ramas si lumea tot asa de rea va ramane

Isabella
08-19-2007, 11:16
spatiul de amplasare a festivalului berii nu este bine ales. mi se pare aberant, ca eu, care locuiesc acolo, sa stau 3 zile cu geamurile inchise din cauza fumului si sa-mi ramana betivii sub ferestre pana dimineata. cred ca am dreptul in casa mea sa am liniste, sa pot sa tin geamurile deschise , daca vreau. consider ca spatiul dintre biserica Sf. Ilie si Piata 1 Mai ar fi mai indicat. desi, cel mai indicat loc ar fi pe amplasamentul balciului sau la Prodana.cine vrea sa participe, va veni si pana acolo.

Silviu Oancea
08-19-2007, 20:10
De ce trebuie neaparat sa avem un festival al berii?
Nu sunt destule crasme unde sa bea bere betivii orasului?
Trebuie sa mai dam ocazia la tot feful de bisnitari si tigani puturosi sa-si vanda marfurile proaste?
Ce ziceti de un festival al teatrului sau al cartii,al picturii sau al caricaturilor sau ceva similar cu ce se intampla la Sighisoara sau Sibiu in fiecare an?

bashtinashul
08-19-2007, 21:25
eu zic sa ne mutam inapoi in colibe

Nea' Stelica
08-22-2007, 00:56
Festivalul Berii e o mare porcarie, nu a iesit niciodata calumea, e plin de cocalari si de tarani.. cetatenii seriosi nu apar pe acolo. Si totusi, se mai gasesc unii al caror loc nu e acolo.. in rest de acord cu ideea lui Silviu Oancea.. un festival cu tenta mai culturala.. bautura e un mare rahat!

anonim
08-23-2007, 10:11
de acord cu tot ce s-a scris anterior.plin de tigani si de tarani, toti betivii orasului.dar traim intr-o tara de kkt, si implicit si orasul nostru este la fel.

dudu
08-25-2007, 21:41
cine a fost pe zorilor alaltaieri pe la ora 18.30 si a vazut un accident usor cand unu vroia sa faca la stanga si altu il depasea pe contrasens din spatele unei alte masini? cel care facea stanga semnalizase sau nu mai ales ca in spatele lui sa afla o alta bdacie care il astapta?

ionika B
08-26-2007, 14:13
MIE IMI PLACE ...DAR SA VINA FORMATZII MAI MISHTO...NU K ASTEA DE ANUL ACESTA

ana
08-27-2007, 14:57
bineinteles ca Nu. Nici macar actuala locatie nu este cea mai potrivita. ar trebui undeva prin zona gradinii Publice, sau unde este actualul Balci.
la aceste sarbatori se promoveaza kitch-ul si prostul gust. Mizeria si ne aduce pt. a mia oara convingerea ca Romanii si in special Barladenii nu pot petrece civilizat. ma refer la gunoaie, urina, muzica proasta...!

ana
08-27-2007, 15:01
a si inca ceva....trebuie neaparat....TOALETE ECOLOGICE!!!!CAT MAI MULTE, la astfel de evenimente. si blocurile de langa locatie, si fie cu interfon, pt. a nu se transforma scara blocului intr-o toaleta publica! sau sa mutam un oficial al primariei, in strada Stefan cel Mare, nr. 6, pentru a fi mai curat, sau pt. a se muta locatia....ascestor paranghelii?????Domnilor dn Administratia publica, cum ar fi daca ati iesi din apartament, si v-ar intampina un danf de...pişat?

anonim
08-27-2007, 16:38
am 5 luni de cand nu mai sunt in tara si tare as vrea sa nu ma mai intorc E mai bine ca cei care sunt plecati sa stea acolo unde sunt. In leg.cu sarbatoarea berii aceasi cauza interesele primariei si a fostilor comunisti.Am 28 de ani dar ce va urma de acum in colo sa va tineti bine fratilor ca nui a buna!!!!!!!

zale
08-28-2007, 01:40
bah anonim in efect.. stai acolo si nu te mai intoarce ca nu plange nimeni dupa tine.. bine ca ai plecat cu si ai "scapat" de blestem si ne-ai lasat pe noi cu taranismele. esti un belfer.. te-ai scos.. si nu inteleg.. ce legatura are varsta ta cu ce va urma de acum incolo? ia zi-ne.. zace vreun miez de anticrist in tine si de abia asteapta sa iasa..
vine sfarsitu lumii cand o sa apuci 30? si care-s interesele fostilor comunisti ma rog.. sa revina la putere? :o din cate stiu eu persoanele din consiliul local depasesc in putine cazuri 45 de ani.. deci nu vad cum ar putea fi indoctrinati de comunism, dar bine ca tu ai scapat.. ca .. doamne fereste de ce vine peste noi.. saracii... pfff.. hai k m-ai plictisit destul.. pa

08-28-2007, 13:52
fratilor o tineti numai in sarbatori.....sunt multi acolo care nu mai au "chef"de sarbatori...

2pac
08-29-2007, 23:24
ce balci ca la noi barladenii mereu e"balci" pe fiecare stradutza. Fiecare coltisor are 'parasuta' lui.Daca te duci prin alte zone si te intreaba cineva de unde esti iti e rusine sa deschizi gura si sa zici barlad.EU unu incerc cat pot d mult sa stau departe de barlad.oricum e un oras frumos...GLUMESC.

macabru
08-30-2007, 04:03
foarte tare site-ul. acuma dau si eu de el...noi, din vaslui nu avem nici jumatate din asa ceva:) felicitari celor care l-au facut si il mentin, precum si celor care finanteaza site-ul :)

mary
08-31-2007, 12:45
da cred ca spatiul ar fi foarte indicat si ar trebui sa organizati mai multe spectacole de acest gen.si festivalul berii a fost destul de interesant abia astept FESTIVALUL TOAMNEI.

Vasile
09-01-2007, 10:19
Spatiul dintre biserica ,,S. Ilie" si ,,Plus" ar fi mult mai nimerit. S-ar evita blocarea circulatiei auto pe principala artera a orasului si distrugerile inerente ale spatiilor verzi. E o zona in care salubrizarea ar fi mult mai usor de gestionat.

bogdan
09-03-2007, 13:17
mirosurile de gratare se amestecau cu cele de urina si fecale de la toaletele voastre''ecologice''asa sa va ajute dumnezeu sa va puneti acasa,sa vedeti si voi ce inseamna sa nu poti deschide geamul sa aerisesti

anonimu
09-03-2007, 22:59
Primaria ar trebuie sa sustina mai mult sportul si sa renoveze stadionul FEPA,ar fi si pentru barladeni singura bucurie daca ar promova echipa de fotbal macar in liga a-II-a.Uitativa la vasluieni... NO COMMENT!!!de unde au plecat si uitativa unde au ajuns...sa ne fie rusine !!!

pavel elena
09-04-2007, 14:06
e bine sa avem la noi in oras astfel de evenimenrte dar sa nu uitam de problemele care sunt in cartieru GARA am ramas fara parcu de joaca am ramas fara lumina intre blocuri de asta cine mai raspunde oare.......

barladean
09-04-2007, 14:17
SUNTEM TINERI SI VREM CASE SA LOCUIM VREM SA FACETI LOCUINTE MAI MULTE SA FACETI ANL MAI MULTE NU ASA PUTINE SI DACA STITI ORASU FOCSANI CATE SA-U FACUT LUATI EXEMPLU LUMEA O SA VA APRECIEZE MUNCA VA RUGAM SUNTEM FOARTE MULTI CARE STAM CU PARINTI ,,,,,

aL3cS
09-04-2007, 15:41
AR TREBUI sa se pune la fiecare intersectie semafoare ... W.C nu sunt multe .. shi in sport .. dak primaria ar da bani sa fak stadionul .. am vazut ca i-a pus vreo cateva raduri de banci .. sa mai puna shi sa investeasca la echipa .. sa mai avem shi noi alte amicale inafara de cele cu Fc Vaslui shi am mai avut unu cu Jiul Petrosani ... mai trebuie amicale ca jucatorii sa vada shi ei cum este la un nivel mai mare (dak nu bagatzi bani sa ajunga in divia B) .. macar amicale cu echipe din B .. shi pe la sfarsitul ligii 1 .. o echipa care a scapat de griji sa vine shi la barlad cu un amical .. de ex poli iashi , Ceahlaul Piatra-Neamt , Otelu Galati ... sa vada shi ei unde le este adevarata valoare .. nu meciuri cu pascani sau zorleni .. niciodata nu o sa dea jucatorii tot ce au mai bun pe teren cu echipe de genu asta .. intr-un meci cu Poli Iasi .. este alt concept gandesc altfel sa daruiesc altfel ... . Jucatorii asthia de la barlad .. au shi ei nevoie de incurajare .. hai sa ne strangem catziva facem vreo 3-4 cantece shi sa ai incurajam shi pe ei ... de cine sunt Ei incurajatzi de batrani din tribuna care manank seminte shi ai critica la orice faza ca trebuia sa fak in alt mod ... shi asha poate poate ajungem shi noi sa ne mentinem shi noi in divizia B .. sa avem shi noi 1 teren de antrenament .. grupe de juniori .. fiidca tinerele talente de pe acum se cunosc shi nu stii cum 1-2 sau chair mai multzi jucatori crescutzi la barlad pot ajunge undeva .. -=- Parearea Mea !!!

xxx
09-05-2007, 08:04
Ce mai conteaza parerea noastra tot cum vor ei fac asa ca mai bine sa nu se duca nimeni si sa vada ce investitie de prost gust au facut daca nu sunt un stare sa organizeze ce trebuie

un simplu cetatean
09-06-2007, 01:55
apreciez tot ce afacut primarul nostru pana acum dar tot mai trebuie ceva de facut:soseaua de centura,renovarea stadionului fepa 74,pista pt biciclisti....etc.

VISINEL
09-07-2007, 18:01
NU ar fi mai adecvat spatiul din spatele pietei pentru sarbatoarea berii si sarbatoarea toamnei decat cel actual... Spatiul actual este mai mare/// si la strada principala (centru).

cristixxl
09-09-2007, 16:30
ar trebui facut ceva in zona pietii mari unde are depozit dl. iacob e o adevarata tiganeala cu marfa scoasa afara pe strada parca ar fi domeniul lui. dl .primar ce face?. ar mai trebui rezolvata problema locurilor de munca si a locuintelor . cu toate ca trebuie sa ai pile la haga ca sa obtii o locuita de la primarie.Asa ca dl. primar sa rezolve si cu coruptia din primaria e ca e cam mare.

fegher florin
09-12-2007, 10:47
Ma numesc Florin Fegher sunt nascut in Barlad iar din 1999 m-am mutat la Botosani,obisnuiam sa particip la sarbatorile toamnei,felicit organizatorii pentru faptul ca persevereaza si mentin vie aceasta sarbatoare a Barladului si tot odata a Barladenilor,imi este foarte dor de Barlad cu stima Florin Fegher.

FC BARLAD!!!
09-14-2007, 23:06
BRAVOO FC.BARLAD!!!!:D:Dsa speram ca Primarul orasului sa-si intoarca privirea si spre echipa de fotbal cat de putin ...e un inceput !!!

iuliana bl z4 v parvan
09-18-2007, 10:04
domnul primar ar trebui sa se ocupe serios de soseaua de centura ca blocul asta de 8 etaje nu cred ca mai rezista mult cade exterioul incontinuu si zilnic parca avem cutremur de 3 grade toate apartamentele sunt crapate si nu ne plateste nimeni daunele mutati tirurile astea odata ca neam saturat

crisu
09-19-2007, 18:10
nu.nu e indicat nici in spatele pietii nici in locul actual.eu cred din punctul meu de vedere ca ar fi mai bine organizat pe platoul din fata hotelului.parerea mea.

cryssu
09-19-2007, 19:03
parerea mea e foarte buna despre Barlad.Defat de cand il avem primar pe Constantin Constantinescu.E mult mai curat si mult mai ingrijit.BRAVO!!!! Sa nu schimbati primaru.mai organizat ca el nu o sa mai gasim.ceau

fermecatorul
09-20-2007, 17:45
in atentia firmelor de constructii din judet, va propun sa luati ca exemplu alte orase sa construiti pe sarpantele blocurilor mansarde de locuit.asa se rezolva problema sarpantelor fara autorizatie si altor locuinte mai ieftine

Stephanie
09-20-2007, 18:20
Nu sunt pre multumita de strazile barladului , restul sunt ok , doar cu un mic defect , domnul primar..........ascultati si pe barladeni

CEtatean simplu
09-21-2007, 01:13
Domnule Primar va rugam ....indreptativa privirea si spre proiectul ala despre joseaua de centura....!!!nu ne dezamagiti akuma la sfarsit de mandat....!!!speram sa cititi aceste mesaje lasate de locuitori barladului!!

vlad v
09-22-2007, 11:23
nu cred k vreo unul din spatiile acestea este solutia la una dintre problemele cele mai mari ale organizatorilor deoarece in cele cateva ceteatenii din aceeste zone nu au parte de odihna si liniste , pe cand ceilalti cetateni se pot intoarce la liniste

pretender
09-23-2007, 12:22
imi cer scuze ce retin din spatiu...vroiam doar sa intreb,nu exista un cod etic,moral sau deontologic pt POLITIA COMUNITARA?nu de alta ,dar e penibil sa ii vezi cu painea in mana,sau prin piata mancand rosii de pe tarabe...sau kiar stand sprijiniti de pereti ,supraveghind...sunt totusi o institutie si au o imagine...ne fac de ras pe noi,comportandu-se asa...

me
09-25-2007, 15:15
cānd īnvăţăm să scriem corect romāneşte? Pentru a ne exprima părerile?

09-25-2007, 22:17
Care sunt cei multumiti de semaforizare?
Sa luam semaforizarea de la gradina:
- pleci pe verde de la fepa si te loveste unul care vine din oras,
- pleci pe verde sa faci la stanga spre spre epuranu si te loveste unul care vine de la fepa sau de la irb
Se pute rezolva mult mai bine cu sens giratoriu.
Cele de la stadion:
- se fac verde toate odata asa ca bietul pieton nu poate ajunge de pe un colt pe coltul opus.
cele de la cerbul de aur:
- nu poti iesi de la benzinarie caci nu te lasa sa o iei spre unitatea militara.
De cand cu semaforizare consum cu jumatate de rezervor mai mult decat inainte .
Deci poluare , enervare, caci stai la semafor si nu trece nici o masina.
Barladul la circulatia care este nu se preteaza la semafoare, iar sambata si duminica este o adevarata feerie sa stai la semafor si sa vezi ca nu trece nici o masina, la fel dupa ora 9 seara. Nu mai vorbesc de semafoarele de la primarie care nu sunt corelate.

alex
09-29-2007, 03:05
eu cred ca ar fi o idee excetionala pentru ca nu blocheaza nici circulatia nu deranjeaza pe nimeni si chi este destul spatiu pt desfasurarea acestui eveniment.scena ar trebui amplasata chiar aproape de biserica

geo
10-11-2007, 15:59
e problema lui.dak noi vrem tre sa faca.el nu a fost aici sa vada cum tremura geamurile oamenilor pe epureaanu/

cristian
10-11-2007, 21:59
cel mai tare oras din judetul vaslui este barlad

dan
10-25-2007, 10:23
toate treburile au mers bine si locul e foarte bun dar ca o rugaminte primarului ;sa ne faca si noua iubitorilor de animalute si pasarele o piata cum era odata ca doar a disparut aviara sau dr.bejan nu-si bate capul cu prostii de astea.ps;iubiti animalele

Unregistered
01-28-2010, 11:58
Ma numesc Florin Fegher sunt nascut in Barlad iar din 1999 m-am mutat la Botosani,obisnuiam sa particip la sarbatorile toamnei,felicit organizatorii pentru faptul ca persevereaza si mentin vie aceasta sarbatoare a Barladului si tot odata a Barladenilor,imi este foarte dor de Barlad cu stima Florin Fegher.

Mai, tu esti cumva ala care face furori pe youtube?

Mircea Geoana
01-28-2010, 11:59
Mai, tu esti cumva ala care face furori pe youtube?

Cine linge la urma, linge mai mult.

Minkanoruinna
03-06-2011, 23:23
Multumesc pentru un blog interesant

gxtCn3fGdW
10-22-2013, 21:46
disse fire er nummer to min egen frviaot.Det jeg virkelig godt kan lide ved den nordfynske kyst omkring Bogense, er at det ikke er hav, hav og hav der er i horisonten, men noget af den fynske kyst, den jyske kyst eller c6belf8 der titter frem.Lidt ligesom ne5r man ste5r i Helsingf8r og kigger over mod den svenske kyst.

1
05-19-2014, 23:21
1

1
05-19-2014, 23:22
1

1
06-01-2014, 13:39
1

1
06-01-2014, 13:39
1

1
07-08-2014, 15:02
-1\'

-1\'
1

1
1

1
1

1
08-06-2014, 04:47
-1\'

-1\'
08-06-2014, 04:47
1

1
08-06-2014, 04:48
1

1
08-06-2014, 04:48
1

1
12-19-2014, 13:27
1

1
12-19-2014, 13:27
1

1
02-06-2015, 15:20
-1\'

-1\'
1

1
1

1
1

1
03-22-2015, 14:08
1

1
03-22-2015, 14:08
1

1
04-11-2015, 15:39
1

1
04-11-2015, 15:39
1

-1\'
07-08-2015, 08:34
1

1
1

1
1

xHDuP3MYiXpb
03-19-2016, 01:16
That\'s really thinking at an imviessrpe level

ypwtotwp
05-12-2017, 18:13
you may have an important weblog here! would you prefer to make some invite posts on my blog? affededbbeee

priiwwto
05-13-2017, 08:15
Hello!

ewritury
05-14-2017, 14:28
Hello!

erewueiw
05-15-2017, 20:35
Hello!

weupowpu
05-17-2017, 02:52
Hello!