PDA

View Full Version : Vitis Suletea - Fc Ibanesti 4-1

Adrian
04-29-2007, 22:18
Astazi in comuna Suletea, incepand cu ora 11.30 a avut loc meciul dintre echipele de divizia D, Vitis Suletea si echipa vizitatoare Fc Ibanesti.
Un meci frumos si foarte echilibrat in prima repriza cu multe ocazii, scorul fiind totusi nul la pauza. Ritmul echipei vizitatoare s-a rupt dupa primirea celui de al doilea gol, iar asta s-a vazut pana spre sfarsitul timpului regulamentar de joc.
De asemenea subsemnatul a avut ocazia de a participa si de aceasta data la meci , asa ca am adus si cateva dovezi mai "graitoare".

deathwish
04-30-2007, 10:34
eu zic ca e vorba de fc barcelona nu de fc ibanesti :D

Adrian
04-30-2007, 10:40
Sa nu fim rautaciosi totusi...
Fiecare se echipeaza cu ce poate... asa e cand nu te sustine nimeni..nici macar primaria satului respectiv.

deathwish
04-30-2007, 13:35
nu am zis-o din rautate, sunt constient ca jucatorii din divizia D castiga doar cat sa supravietuiasca de pe o zi pe alta, doar ca mi s-a parut putin amuzant

Adrian
04-30-2007, 22:28
Din pacate deathwish, nici macar atat. Majoritatea jucatorilor muncesc in timpul saptamanii ..nu au timp de antrenamente si joaca "la prima vedere" cate un meci duminica...acoperindu-si deplasarile, apa plata si echipamentul din buzunar. Asta totusi mi se pare daruire.