PDA

View Full Version : FC VASLUI vs STEAUA

AIWA
06-07-2006, 16:17
Azi Ora 17:00 - Arbitru Sebastian Coltescu - Transmis de TVR1 - Stadionul Municipal Vaslui

Porumboiu ameninta Steaua: ”La Vaslui va fi razboi!”
Patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, a declarat, într-un interviu acordat săptămînalului Fanatik, că echipa sa va face totul pentru a cîştiga jocul cu Steaua: ”La Vaslui va fi război, aşa cum îi place războinicului Gigi Becali! Cu siguranţă nu vom pîrjoli terenul şi nu vom seca robinetele de apă, dar vom juca pe bune. Nu uitaţi că Vasluiul are o serie de nouă meciuri fără înfrîngere”.
Porumboiu spune că nu va accepta să fie motivat de Rapid. ”Nu accept nimic! Jucătorii mei trebuie să demonstreze că au valoare şi onoare. Acest meci este mai important decît orice sumă de bani”, a spus Porumboiu.
În final, omul care finanţează FC Vaslui i-a transmis un mesaj lui Gigi Becali: ”Să se pregătească de o luptă dreaptă. Dacă Steaua va învinge, eu merg şi-i strîng mîna, dacă nu, îl aştept pe el să o facă. Sînt convins că nimeni nu vrea să ia un titlu mincinos!”

Sursa GSP
Razboiul a început! Magazinul mobil al Stelei a fost atacat!!

Suporterii vasluieni au atacat magazinul mobil al Stelei, noaptea trecută. Vasluienii au aruncat cu vopsea galbenă şi verde, reuşind să schimbe aproape în totalitate culoarea maşinii care vindea suveniruri cu însemnele campioanei.

Sursa GSP
....
etc.
Pai la cate masini au trecut...sa ma ierte Dzeu dar nu mai ma mira stirea de pe un anume post de radio ce ne anuntza ca s-au cam batut suporterii azi pe acolo!

AIWA
06-07-2006, 18:33
4-0 pina acum....pt STEAUA
:))
dupa cum se vede....Becali a stiut ce spune!

AIWA
06-07-2006, 19:20
Stie cineva ce a facut RAPID?

AIWA
06-07-2006, 19:32
Ehei deja se adevereste!
"....Centrul oraşului Vaslui a fost miercuri, scena unor incidente la care au participat suporterii echipei Steaua Bucureşti şi cei din Vaslui, înaintea meciului din etapa a 30-a, ultima, a Diviziei A de fotbal.Poliţia a intervenit pentru a calma spiritele. Au fost reţinuţi 20 de suporteri ai echipelor Steaua şi FC Vaslui, care vor fi amendaţi pentru tulburarea ordinii publice. Susţinătorii echipei Steaua Bucureşti au ocupat încă de dimineaţă terasele şi restaurantele din Vaslui, strigând lozinci împotriva echipelor Rapid, Dinamo şi FC Vaslui. În localurile publice din centrul oraşului Vaslui a fost interzisă vânzarea băuturilor alcoolice........."

"..........Steaua este noua campioana a Romaniei, dupa ce a invins clar la Vaslui, cu 4-0. Rivalii de la Rapid si-au pierdut cumpatul la Jiul si au primit cinci cartonase rosii, meciul incheindu-se in minutul 80 cu 3-0 la masa verde pentru gazde. Dinamo a terminat la Poli Timisoara 0-0 si si-a asigurat locul in Cupa UEFA, acolo unde va merge cu Rapidul........"

Mmmmda frumos nu? Si ne mai intrebam de ce banul conduce fotbalul?

farfui
06-07-2006, 20:29
pai si de unde se desprinde ideea ca "banul conduce fotbalul ?" sau ce ai vrut sa zici ?

AIWA
06-07-2006, 20:45
Cei ce au vazut meciul:(striga ! BLAT BLAT BLAT!

Pe mine ma "distreza" ce au facut suporterii bucuresteni...s-au pishat pe statuia lui Stefan cel Mare!
Frumos nu?

pending
06-07-2006, 23:04
Merda Steaua

dadosh
06-08-2006, 21:30
hoooo!!!.....ca intre a fi suporter care se pisha pe statui sau se bat cu jandarmii si a fi SUPORTER STEAUA e o mare diferenta...eu am fost la meci...am tinut cu Steaua...dar 75% din vasluieni (public) tinea cu Steaua...

sau e mai bine cu ce a zis Moldovan...ca suntem o tara de jegosi .... si ca se bucura ca el nu mai sta in jeg....
daca ar fi sa aleg intre cativa pustani plini de bere care s-au pisat pe o statuie si un idol care-i face pe fanii lui jegosi....sigur ii aleg pe pustani....macar ei au o scuza (varsta si berea..)

farfui
06-08-2006, 23:29
"o tara de salbatici", nu una de jegosi, eu asa stiu ca a zis.

pending
06-11-2006, 10:34
dadosh .. bravo ca ai fost si ai tinut cu steaua .. eu am tinut cu vs`u .. si ce intelegi tu prin "suporter steaua" ? .. cine e steaua ? .. mare echipa ? .. daa .. intradevar e mare echipa .. face blat cu vs`ul + 2 arbitri + mai da bani si la jiul petrosani .. tareeeeeeeeeeeee .. decat fan steaua mai bine fan rulmentul ;) .. si apropo mi`a placut liderul de galerie de la vs .. a improscat cu kkt in totzi vasluienii idiotzi care in loc sa isi incurajeze echipa si pe ala care baga bani grei in ea au pupat in ()*() steaua .. asta mi se pare prostie adevarata ..