PDA

View Full Version : Oare o sa fie Tcnet+Rexnet vs. RDS??

zarel
09-02-2005, 13:26
Poate se aliaza "vechii" dusmani si mai scot unii din filtre si se face un hub al barladului. Cine-i Internaut ramane tot la "reteaua de cartier". :rulz:

Fallen Angel
09-02-2005, 13:44
cine stie.....poate !:)

djlyon
09-02-2005, 14:51
Ca sa raspund concret: niciodata ;)

katja
09-02-2005, 16:52
consider ca si dj lyon ca nicodata nu se va face peering intre tc net si rex.....din cate am auzit eu in stanga si in dreapta cei de la rex nu ar dori asta....o fibra intre cele doua firme

Cristi
09-02-2005, 17:19
consider ca si dj lyon ca nicodata nu se va face peering intre tc net si rex.....din cate am auzit eu in stanga si in dreapta cei de la rex nu ar dori asta....o fibra intre cele doua firme

Aici gresesti ...nu a fost nici o discutie in sensul asta ....dar daca se va dori asta este solutia....o legatura pe fibra intre firme

djlyon
09-02-2005, 21:09
Dintr-un zvon, repet - zvon! - se aude ca angajatii Rex Net nu si-au mai primit salariile de doua luni si e vorba sa treaca pe autofinantare (?).
Poate cineva infirma/confirma?

dadosh
09-02-2005, 22:59
din sursa sigura stiu de o factura destul de babana pe care rex-ul nu a incasat-o ... de vreo 2 ani :)
si mai stiu 2 vecini care au vrut net si au fost intai la tc-net (au fost tratati cu flit..ca oamenii sunt mai necunoscatori...si din popor) si apoi s-au pricopsit cu abomnamente la rex...

Cristi
09-03-2005, 04:22
din sursa sigura stiu de o factura destul de babana pe care rex-ul nu a incasat-o ... de vreo 2 ani :)
si mai stiu 2 vecini care au vrut net si au fost intai la tc-net (au fost tratati cu flit..ca oamenii sunt mai necunoscatori...si din popor) si apoi s-au pricopsit cu abomnamente la rex...

"si mai stiu 2 vecini care au vrut net si au fost intai la tc-net (au fost tratati cu flit..ca oamenii sunt mai necunoscatori...si din popor)"

Hmm ...ce ar fi sa dai exemple domnule ....

"din sursa sigura stiu de o factura destul de babana pe care rex-ul nu a incasat-o ... de vreo 2 ani :)"

daca e vorba de o factura de INTERNET pe care cei de la rex nu au incasat-o atunci eu ce sa mai spun de firma aia care nu plateste decat ca E una de TZEPARI:D

"si apoi s-au pricopsit cu abomnamente la rex"

si daca vecinii aia ai tai au acum abonamente la rex.... e ceva rau in asta?

Cristi
09-03-2005, 04:29
Dintr-un zvon, repet - zvon! - se aude ca angajatii Rex Net nu si-au mai primit salariile de doua luni si e vorba sa treaca pe autofinantare (?).
Poate cineva infirma/confirma?

poate ca a intarziat ....dar nu a sarit de cateva zile(tot din auzite spun asta)

zarel
09-03-2005, 12:50
s-au dat...(cred).
Si treaba cu autofinantarea.....hh....e naspa cu xp deluxu.
Nu cade rexu asa......ar insemna sa ramana cei de la Tcnet singuri cu RDS-u

dadosh
09-03-2005, 18:19
"si mai stiu 2 vecini care au vrut net si au fost intai la tc-net (au fost tratati cu flit..ca oamenii sunt mai necunoscatori...si din popor)"

Hmm ...ce ar fi sa dai exemple domnule ....

tot stii cine sunt...asa ca poti vedea cablu de la rex la vecinul de sub mine si la altul de la parter...si ca o curiozitate suna la usa si intreaba-i ce raspuns au primit la tc-net....

"si apoi s-au pricopsit cu abomnamente la rex"

si daca vecinii aia ai tai au acum abonamente la rex.... e ceva rau in asta?

1.- eu i-am indrumat spre tc-net
2.- altfel se misca service-ul cand tzipa 5 abonati si altfel cand tzipa 1-2 abonati...de asta i-am trimis la voi

iar la faza cu firma de tzepari...tzepar e acela care ordona platile ...

Fallen Angel
09-06-2005, 09:14
s-au dat...(cred).
Si treaba cu autofinantarea.....hh....e naspa cu xp deluxu.
Nu cade rexu asa......ar insemna sa ramana cei de la Tcnet singuri cu RDS-u
Vai de RDS in situatia asta!...mai bine sa mai reziste si rex-ul ...:)

Jedi
09-19-2005, 11:38
asa este e autofinantare!
baietii de acolo sunt best dar fara materiale nu ai ce face!
Forta fie cu voi!

zarel
10-05-2005, 23:41
si se facu!

cips
10-06-2005, 00:19
Parerea mea e ca .. e bine sa fie concurenta.

Din pacate de obicei atunci cand apar pericole firmele schimba tactici, preturi etc etc.

Pan la urma cred ca o sa fie mai bine pt useri, oricum ar fi.

wxdj
10-06-2005, 01:23
RDS ?,,,este efectul de gloata ,este pomul laudat ,,la gradinitza cand un copil cere apa ,,auotmat restul copiilor vor apa .Nu va ambalati ,,stati shi ashteptati ,,fac pariu ca dupa o luna apar primii nemultzumitzi de seviciile "King of RDS",,shi atunci veti trage concluzii cat de cat clare ,cu privire la cine este bun shi cine nu este bun pe piata serviiciilor de acest gen.

wxdj
10-06-2005, 21:19
mi-am tras deocamdata cablu 60 de programe ,,HBO inclus ,,primele zile se vedea super prost ,,in seara asta ,,am pus mana shi mi-am schimbat spliter-ul ,,de pe hol ,,acuma e OK :))

djlyon
10-06-2005, 21:22
Asa e, cizmarul n-are incaltari, etc.. :p

AIWA
10-10-2005, 16:16
si se facu!
se facu se facu insa degeaba se facu ca....daca ai nevoie si tu de ceva si gasesti pe hub ...ori omul nu are dsloturi...ori iese si te lasa cu ochii in soare:(